Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 26.06.2008, 22:26
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

ja zanimiva tale rasprava kolk smo napredovali..?...a smo sploh .?..še mogoče mamo možnost..? ..jaz bi dodal le svoje mnenje nikoli v zgodovini človeštva ni blo solidarnosti pa lahk kdo reče kaj hoče....blo je razmišljanje v eno smer ampak samo zato ker smo imeli enega voditelja LIDERja (TITO)!...in kdo je bil njegov nasprotnik je bil takoj odstranjen ampak na tak način da se ni vedelo....to je blo bistvo vsega ....kar je predsednik želel tako je blo....in zato so ble solidarne akcije ampak le v prid države, vlade ne pa do sočloveka.....ker če si ti bil z nekom prijatelj se je slejkoprej izkazalo da ti je za hrbtom pokazal nož ....takrat je bilo veliko tatvine...folk je kradel da je živel ...vsi so kradli...inzaradi tega je država propadla....Če Pa bi takrat imeli solidarnost al kakorkoli že to imenujete pa bi še danes bla jugoslavija z enim voditeljem.....ljudje se niti malo nismo spremenili spremenil se je svet ,tehnika razvoj...to sta dva pojma ki se popolnoma razlikujeta na eni strani LJUDJE na DRUGI STRANI PA SVET! .....Ker pa včasih ni blo pravic človeških še tolk razvitih si pač tiho bil in nisi škodil sočloveku dans si lahk pa zupaš vse ker od vrha ni voditelja ki bi ti to prepovedal...nam se pa zdi da smo ljudje zmeraj bolj čudni...NAPAKA...
Staro 26.06.2008, 22:37
Uporabnik

pa še ena zlo praktična preizkusna teorija: postavite se v svojo kožo kot ljudje: Marsikdo reče od dans naprej se bom spremenil in bom delal to pa to....in od jutri naprej bom človek popolnoma drugačen.....ni ga človeka da bi sebe lahk spremenil da bi bil popolnoma drug človek ,....lahko le kopiraš nekoga ki se ti zdi idealen po lepoti po obnašanju po načino govora I.t.d.....: ampak to traja le kratek rok ampak vedno imaš v podzavesti aha tule sem delal napako zdaj se tega izogibam in delam prav...ne moreš tega odmislit in iz tega teorija da se spremenit človeka ne da pa pika!!!!!.....čiste misli in ravnanje imaš le takrat kadar si človek v svoji koži tak si za vedno in tak boš ostal za vedno ......
Staro 26.06.2008, 23:19
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Objavil-a pecnikr Prikaži sporočila
ja zanimiva tale rasprava kolk smo napredovali..?...a smo sploh .?..še mogoče mamo možnost..? ..jaz bi dodal le svoje mnenje nikoli v zgodovini človeštva ni blo solidarnosti pa lahk kdo reče kaj hoče....blo je razmišljanje v eno smer ampak samo zato ker smo imeli enega voditelja LIDERja (TITO)!...in kdo je bil njegov nasprotnik je bil takoj odstranjen ampak na tak način da se ni vedelo....to je blo bistvo vsega ....kar je predsednik želel tako je blo....in zato so ble solidarne akcije ampak le v prid države, vlade ne pa do sočloveka.....ker če si ti bil z nekom prijatelj se je slejkoprej izkazalo da ti je za hrbtom pokazal nož ....takrat je bilo veliko tatvine...folk je kradel da je živel ...vsi so kradli...inzaradi tega je država propadla....Če Pa bi takrat imeli solidarnost al kakorkoli že to imenujete pa bi še danes bla jugoslavija z enim voditeljem.....ljudje se niti malo nismo spremenili spremenil se je svet ,tehnika razvoj...to sta dva pojma ki se popolnoma razlikujeta na eni strani LJUDJE na DRUGI STRANI PA SVET! .....Ker pa včasih ni blo pravic človeških še tolk razvitih si pač tiho bil in nisi škodil sočloveku dans si lahk pa zupaš vse ker od vrha ni voditelja ki bi ti to prepovedal...nam se pa zdi da smo ljudje zmeraj bolj čudni...NAPAKA...
Js zgodovine pač nisem mislila kot bivše države, ampak precej širše, tako časovno kot geografsko in v sociološkem smislu ne v politničnem.
Staro 26.06.2008, 23:23
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Objavil-a pecnikr Prikaži sporočila
pa še ena zlo praktična preizkusna teorija: postavite se v svojo kožo kot ljudje: Marsikdo reče od dans naprej se bom spremenil in bom delal to pa to....in od jutri naprej bom človek popolnoma drugačen.....ni ga človeka da bi sebe lahk spremenil da bi bil popolnoma drug človek ,....lahko le kopiraš nekoga ki se ti zdi idealen po lepoti po obnašanju po načino govora I.t.d.....: ampak to traja le kratek rok ampak vedno imaš v podzavesti aha tule sem delal napako zdaj se tega izogibam in delam prav...ne moreš tega odmislit in iz tega teorija da se spremenit človeka ne da pa pika!!!!!.....čiste misli in ravnanje imaš le takrat kadar si človek v svoji koži tak si za vedno in tak boš ostal za vedno ......
Ok, da bi bil popolnoma drugačen se res ne moreš spremeniti, ampak ljudje se spreminjamo vsak dan. Ali počneš iste stvari na isti način kot pred 10imi leti? Ne verjamem. In to, da če se spremeniš, potem avtomatsko kopiraš druge... kakšna bedarija Veliko ljudi dela iste stvari pa to še ne pomeni da koga kopiraš. Če zbanaliziram... a zdej si pa ne boš zob umival, ker si jih tvoj sosed umiva in nočeš biti kopija? Pa ne boš v trgovino hodil, pa v službo itd.
Tudi kriminalci so v svoji koži, pa imajo zato čisto ravnanje?
Staro 27.06.2008, 10:12
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
japajade

floskule? hmmm ... mene pa moti inertnost in zaverovanost v nespreminljivost stvari: vedno je bilo tako in vedno bo, dejmo se sprijaznit

prekleto malo vemo o človeški zgodovini, da bi lahko tako sodili. če vzamemo za referenco mračni srednji vek, kar je za marsikoga že prazgodovina, potem seveda ni čudno, da gledamo na človeško zgodovino kot zlajnana plošča, ki so jo nas nadrkali v šoli: zlata doba Grčije, rimski imperij, začetek krščanstva, barbari, srednji vek, renesansa, barok in novejša zgodovina

kdor verjame v smrkce, go ahead!

Možganovina nam je bila ustvarjena zato, da z njo nekaj počnemo, nekaj v dobro vseh, če smo sposobni kompleksnih logičnih in drugih operacij. Da pa to "sivo vato" (prosto po Puju) uporabljamo za neumnosti, je žalitev rase kot take. pa mi je čisto vseeno, ali bi to kritiko izrazil v klinopisu nekaj tisoč let nazaj, zapisal s peresom v 16. stoletju ali odklofal na laptopa ...
A bi prosim lahko tudi nam laikom povedal, kaj te sploh moti...... napisal si le, da je človeštvo v klincu........zanima me le, zakaj je človeštvu v klincu......od komentiranja samomora smo prišli do globalizacije in kapitalizma in da to vpliva na razčlovečenost......sama se s tem pač nisem strinjala.......

Jaz sem mislila le povedati, da bistvo človeka težko spremeniš…….in da je človek kot človek ostal isti od začetka do danes……spreminjali so se le načini dokazovanja samega sebe……smo pač egoistična bitja in da preživimo smo pripravljeni storiti marsikaj……že od nekdaj......nekoč je človek človeka pobijal na nam brutalen način s sabljami in noži, danes se pobija bolj "prefinjeno" (lakota, pod pretvezo islamskega terorizma, nafta) Končni rezultat je pa isti…….

Kar se pa tiče nespremenjljivosti stvari…….bistvo človeka težko spremeniš, lahko se naučimo jezikov, fizike, računalništva……naučiti oz. priučiti se čustev, pa je malo težje…….še posebno, ker smo ustvarjeni tako, da se borimo zase, da preživimo…….

In če nekdo ne komentira samomora z jokom in solzami, to še ne pomeni, da je razčlovečen…….a nas ne bi razneslo, če bi vsrkavali čustveno vsak negativni dogodek vseh okrog nas…….če bom imela jaz prometno nesrečo in ostala na invalidskem vozičku bom zate le ena številka, ki bom na CSD prosila za pomoč, ker ne bom mogla več delati……če pa bo na invalidskem vozičku ostala tvoja draga, pa boš čisto drugače reagiral…….in to je to, problemi drugih gredo mimo nas…….

Zdaj pa uporabi svojo možganovino, če lahko, in se nauči čutiti do mene isto kot do svoje drage…….
Staro 27.06.2008, 10:51
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Jaz sem mislila le povedati, da bistvo človeka težko spremeniš…….in da je človek kot človek ostal isti od začetka do danes……spreminjali so se le načini dokazovanja samega sebe……smo pač egoistična bitja

…….bistvo človeka težko spremeniš,
A jaz tu voham koncept izvirnega greha?
Staro 27.06.2008, 11:10
Mojster

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear Prikaži sporočila
A jaz tu voham koncept izvirnega greha?
Kakor tebi drago..........

Si pa v nadaljevanju lahko prebrala, kaj sem mislila.......
Staro 27.06.2008, 11:59
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

buaha .... me podučuješ o empatiji in razliki do smiljenja?

verjetno bova morala to sprobati v živo ... najprej pridi v težave in potem povej
Staro 27.06.2008, 13:15
Mojster

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
buaha .... me podučuješ o empatiji in razliki do smiljenja?

verjetno bova morala to sprobati v živo ... najprej pridi v težave in potem povej
Dobro veš, da te ne podučujem.......

Skratka, z mano je vse vredu, s tabo je tudi vse vredu......pa tudi ostala slovenska in svetovna populacija se bistveno ne razlikujeta od naju.......
Staro 27.06.2008, 19:28
Uporabnik

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
Ok, da bi bil popolnoma drugačen se res ne moreš spremeniti, ampak ljudje se spreminjamo vsak dan. Ali počneš iste stvari na isti način kot pred 10imi leti? Ne verjamem. In to, da če se spremeniš, potem avtomatsko kopiraš druge... kakšna bedarija Veliko ljudi dela iste stvari pa to še ne pomeni da koga kopiraš. Če zbanaliziram... a zdej si pa ne boš zob umival, ker si jih tvoj sosed umiva in nočeš biti kopija? Pa ne boš v trgovino hodil, pa v službo itd.
Tudi kriminalci so v svoji koži, pa imajo zato čisto ravnanje?

ne ne razumeš moje razlage najbolj ...veliko se ukvarjam in berem o človeških genih pa mogoče kak zdravnik ve o tem najbolj da možganom ti zapisa ne moreš vsilit tu ni mogoče napredovati ...vse je že zapisano le določene stvari se razvijajo ki jih kot otrok ne moreš brati z mislimi ampak ni pa nujno da do teh stvari prideš oz jih boš sploh kdaj prebral ker to je pa odvisno od okolja kjer živiš navad i.t.d. .....preprosto možgani so kot čip ki ga ni možno nadgrajevati in ga nikoli ne bo možno vse funkcije človeka in njegove zmožnosti so že zapisane ampak pri otroku je ta zapis zlo skromen se pa razvija ...nadgrajuješ lahko le čustva, čutila, gibanje....možganov pa ne zato pa nobenemu ni učenje všeč ker vsiliš nekaj stvari v možgane ampak to pozabiš hitro in se ta vsiljen zapis pozabi.......torej veš da je 1+1= 2 če nebi tega v praksi rabil bi pozabil , zagotovo pa ne moreš pozabiti da si na določene trenutke žejen ,lačen zaspan ...temu se pravi trajni zapis te stvari ljudje zlo težko razlikujemo in tudi zlo težko je razložit ...če pa koga to zanima pa lahko ponudim predavanje na to temo z grafičnim prikazom in določenim teorijam da bo zadeva jasnejša....

Značke
nami, redu, še, vse

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bi z nami cvrli krofe? Irina Gastronomija 11 21.03.2007 22:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:03.