Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 31.10.2008, 12:19
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: ZSSS opozarja na težave mladih na trgu dela

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
kaj pa je tu tako "nemogočega"...?

zbodla me je tvoja definicija dobrega študenta ...

btw ...lahko ti fonetično citiram kar nekaj cvetk angleškega jezika naših višjih svetovalk ... morda je eden od razlogov tudi to, da so se odlično povezale z bodočim delodajalcem ... preko očetov in stricev ...
Staro 31.10.2008, 12:20
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454

Citat:
ja vsekakor je na mestu, da se človeka da na poskusno dobo ko končna študij...prvič zato, ker potem dobi večje odgovornosti, drugič pa zato, ker je zaposlit študenta za par ur na dan v določenem obdobju eno, imeti redno zaposlenega, ki preživi poln delavnik v podjetju drugo...

...in čakaj malo...kot fanatični zagovornik socialne ureditve v zda...ves čas govoriš o socialni rigidnosti v evropi, kar naenkrat ne zagovarjaš zaposlitve za določen čas?

Kdo zdaj daje kontradiktorne izjave?
Spet iščeš opravičila za splošno subvencioniranje večino študentev od katerih ima korist peščica študentov. Skratka, štihnil si se, tudi dobri študentje nimajo praktično nobene koristi od študentskega dela, saj jih testirajo tudi po diplomi, kar je pa podobno tistim, ki med študijem ne delajo in hitro zaklučijo študij.

Drugi odstavek: A spreminjaš temo? ..kot fanatični zagovornik socialne ureditve v zda.. - s kom si me to zamešal? Podpiram, da se diplomante zaposli za določen čas s 3-6 mesečno poizkusno dobo, vse ostalo je izkoriščanje.... Na ta način bo družba tudi vzgojila diplomanta po svojih merilih in ga ne bo prevzgajala zaradi med študijem prevzetih neumnostih...

Kar se pa tiče služb za določen čas jih pa bolj podpiram v bolj cikličnih panogah, definitivno jih pa v splošnem ne podpiram pri prvi zaposlitvi.
Staro 31.10.2008, 12:43
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
Spet iščeš opravičila za splošno subvencioniranje večino študentev od katerih ima korist peščica študentov. Skratka, štihnil si se, tudi dobri študentje nimajo praktično nobene koristi od študentskega dela, saj jih testirajo tudi po diplomi, kar je pa podobno tistim, ki med študijem ne delajo in hitro zaklučijo študij.

Drugi odstavek: A spreminjaš temo? ..kot fanatični zagovornik socialne ureditve v zda.. - s kom si me to zamešal? Podpiram, da se diplomante zaposli za določen čas s 3-6 mesečno poizkusno dobo, vse ostalo je izkoriščanje.... Na ta način bo družba tudi vzgojila diplomanta po svojih merilih in ga ne bo prevzgajala zaradi med študijem prevzetih neumnostih...

Kar se pa tiče služb za določen čas jih pa bolj podpiram v bolj cikličnih panogah, definitivno jih pa v splošnem ne podpiram pri prvi zaposlitvi.
ja saj tukaj je razlika pri izkušnjah....

čisto preprosto in na resničnem primeru...absl. trženja na EF se pred wingletom malo pohvali kako je speljal svojo prvo trženjsko akcijo za neko storitev pri neki firmi...pa ga winglet vpraša v stilu "kakšen pa je bil ROI tvoje akcije?" pa začuden pogleda...ja kako?saj takih stvari ne morš merit...

no to kot primer...

1. kot rečeno zaposliti študenta za ene 3 ure na dan v določenem obdobju je nekaj povsem drugega kot pa tega istega človeka za 8 ur vsak dan...če to ne razumeš ti ne morem pomagat ampak tako pač je...priti popoldne ob 14.00 in nekaj postoriti do 17.00 ni tako težko...pri nekaterih se pa popolnoma ustavi po enem mescu, ker morajo vsak dan bit zgodaj zjutraj ob 08.00 v službi...

Pa še nekaj se tu pojavi, večina ljudi daje zasebnemu življenju prednost (pa s tem ni nič narobe ampak kot delodajalec pač moraš to vedet) in to se lahko opazi šele ob polnem delavniku za daljše obdobje...nekateri nebi naredili 1 nadure, če lahko gredo na poletne počitnice...slednji pa niso pravi kader za odgovornejše pozicije...

2. 3-6 mesecev je enostavno premalo...1-2 leti je primerno obdobje zato ker se človek samo v daljšem obdobju majčken sprosti in pokaže svoj pravi jaz (pretvarjanje za 3 mesece je easy)...polet tega se zgodi v obodbju 1-2 leti sigurno kakšen krizni nepričakovani dogodek in takrat (in samo takrat) lahko oceniš ali imaš zaposlenega s potencialom...

...poleg tega je daljše časovno odbobje pomembno za opazovanje razvoja noveg kadra...

ampak hej, ti in tvoji statistični podatki imate že prav
Staro 31.10.2008, 12:59
Pripravnik

Citat:
ja saj tukaj je razlika pri izkušnjah....

čisto preprosto in na resničnem primeru...absl. trženja na EF se pred wingletom malo pohvali kako je speljal svojo prvo trženjsko akcijo za neko storitev pri neki firmi...pa ga winglet vpraša v stilu "kakšen pa je bil ROI tvoje akcije?" pa začuden pogleda...ja kako?saj takih stvari ne morš merit...

no to kot primer...

1. kot rečeno zaposliti študenta za ene 3 ure na dan v določenem obdobju je nekaj povsem drugega kot pa tega istega človeka za 8 ur vsak dan...če to ne razumeš ti ne morem pomagat ampak tako pač je...priti popoldne ob 14.00 in nekaj postoriti do 17.00 ni tako težko...pri nekaterih se pa popolnoma ustavi po enem mescu, ker morajo vsak dan bit zgodaj zjutraj ob 08.00 v službi...

Pa še nekaj se tu pojavi, večina ljudi daje zasebnemu življenju prednost (pa s tem ni nič narobe ampak kot delodajalec pač moraš to vedet) in to se lahko opazi šele ob polnem delavniku za daljše obdobje...nekateri nebi naredili 1 nadure, če lahko gredo na poletne počitnice...slednji pa niso pravi kader za odgovornejše pozicije...

2. 3-6 mesecev je enostavno premalo...1-2 leti je primerno obdobje zato ker se človek samo v daljšem obdobju majčken sprosti in pokaže svoj pravi jaz (pretvarjanje za 3 mesece je easy)...polet tega se zgodi v obodbju 1-2 leti sigurno kakšen krizni nepričakovani dogodek in takrat (in samo takrat) lahko oceniš ali imaš zaposlenega s potencialom...

...poleg tega je daljše časovno odbobje pomembno za opazovanje razvoja noveg kadra...

ampak hej, ti in tvoji statistični podatki imate že prav
OK, vse tvoje pisanje temelji na enem študentu EF, ki ni znal ocenit donosnosti na vložen kapital in na tvoji subjektivni percepciji, kaj slovenska podjetja (dvomim, da jih vse poznaš) zahtevajo in rabijo od delavcev.

Še več, zavzemaš se samo za superiornost, čeprav delovnih mest za tak kader v Sloveniji ni kaj dosti. In na podlagi vseh teh predpostavki si zaključil, da je študentsko delo kul? Na izkušnji enega študenta in tvoji domnevi, da so dobri študenti samo tisti, ki znajo n jezikov in x kazalnikov?

Pa ti kar nekaj flancaš v tri krasne. Pa da ne omenim še, da mi podtikaš vrsto laži (recimo da se zavzemam za socialno ZDA). Pa naj omenim še, da nimaš niti enega lastnega mnenja ampak ga kopiraš po tebi všečnih zavoženih ekonomistih.

Ja Winglet, več bom dal na statistične podatke, kot pa na tvojo neprijetno in absurdno izkušnjo z enim samim študentom.

Ti si res en hohštapar.
Staro 31.10.2008, 14:01
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
OK, vse tvoje pisanje temelji na enem študentu EF, ki ni znal ocenit donosnosti na vložen kapital in na tvoji subjektivni percepciji, kaj slovenska podjetja (dvomim, da jih vse poznaš) zahtevajo in rabijo od delavcev.

Še več, zavzemaš se samo za superiornost, čeprav delovnih mest za tak kader v Sloveniji ni kaj dosti. In na podlagi vseh teh predpostavki si zaključil, da je študentsko delo kul? Na izkušnji enega študenta in tvoji domnevi, da so dobri študenti samo tisti, ki znajo n jezikov in x kazalnikov?

Pa ti kar nekaj flancaš v tri krasne. Pa da ne omenim še, da mi podtikaš vrsto laži (recimo da se zavzemam za socialno ZDA). Pa naj omenim še, da nimaš niti enega lastnega mnenja ampak ga kopiraš po tebi všečnih zavoženih ekonomistih.

Ja Winglet, več bom dal na statistične podatke, kot pa na tvojo neprijetno in absurdno izkušnjo z enim samim študentom.

Ti si res en hohštapar.
ok ok, zdaj pa že banalne neumnosti...tistega študenta sem ti dal kot primer, in to sem jasno zapisal...takih je danes večina...

in znanje tujih jezikov? hehe, sram bi me bilo, če bi nekdo po tel. s kom iz tujine govoril v stili "look, look" (slednje videl in slišal v enem izmed nam vsem znanem slovenskem podjetju...katastrofa)...

...in o tem se je s tabo brezveze...nimaš vpogleda...ne piše v knjigi

...ko sem omenil ROI ne impliciram na teoretično znanje kazalnikov...to se lahko nauči vsak, ki zna brat...tudi ti...pravilna uporaba, doseganje željenega ROI pa je nekaj povsem drugega...

v naprej pa takole...če si boš še dalje take izmišljeval in se spustil na "politični" nivo, boš to v prihodnje počel brez wingleta...nimam nič proti, če se nekdo ne strinja in tudi ni nič če svoje mnenje pove na bolj "grob" način...da pa si boš izmišljeval stvari pa je vsaj pri meni dialoga konec...prej jamranje, zdaj ta bedarija s kao "na podlagi enega študenta", mislim tako kot če bi gledal republikance na pred. volitvah...
Staro 31.10.2008, 14:51
Pripravnik

Citat:
ok ok, zdaj pa že banalne neumnosti...tistega študenta sem ti dal kot primer, in to sem jasno zapisal...takih je danes večina...
Jst pa pravim, da spet posplošuješ. Takšni so vsi tisi, ki so si zadali cilj, da fakulteto naredijo z levo roko, zraven bodo pa žurali. Da je pa to večina se pa ne morem strinjat. V moji okolici definitivno ni, sem spoznal preveč ljudi, katerih znanje je na zavidljivem nivoju.

Res ne vem od kje ti ideja da je takih večina? Verjetno nikjer ne piše to in si si kar lepo izmislil ta podatek, kajne?
Staro 31.10.2008, 14:53
Pripravnik

Citat:

in znanje tujih jezikov? hehe, sram bi me bilo, če bi nekdo po tel. s kom iz tujine govoril v stili "look, look" (slednje videl in slišal v enem izmed nam vsem znanem slovenskem podjetju...katastrofa)...

...in o tem se je s tabo brezveze...nimaš vpogleda...ne piše v knjigi
Ko sem prvič govoril v tujem jeziku sem klical v Anglijo v eno svetovno znano firmo kjer je bila moja sogovornica (predvidevam da Arabka), katere znanje angleščine je bilo na nivoju 5 razreda osnovne šole. In po dveh letih je še vedno tam zaposlena in vleče večjo plačo kot jo boš ti kdajkoli.

Tvoj argument velja samo v tvoji glavi. Včasih je le važno kaj govoriš in ne kako govoriš, saj niso vsi diplomati....
Staro 31.10.2008, 14:54
Pripravnik

Citat:

...ko sem omenil ROI ne impliciram na teoretično znanje kazalnikov...to se lahko nauči vsak, ki zna brat...tudi ti...pravilna uporaba, doseganje željenega ROI pa je nekaj povsem drugega...

.
Ki si jo lahko vsak po svoje razlaga in ker si jo je ubogi študentek razlagal drugače od tebe je že apriori manj vreden od tebe?
Staro 31.10.2008, 18:25
Faust Uporabnik Faust ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Faust
Član od: Aug 2005
Sporočila: 134

Naslov teme je ZSSS opozarja na težave mladih na trgu dela.

Za medsebojna obračunavanja uporabljajta zasebna sporočila!

Značke
dela, mladih, opozarja, težave, trgu, zsss

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
EPG težave - spored ne dela Vsemogočni SiOL TV 7 31.03.2007 13:59

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:22.