Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.09.2010, 23:56
Technics Uporabnik Technics ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Technics
Član od: Jul 2009
Sporočila: 19
Privzeto Re: Težave in rešitve z brezžično povezavo

Živjo.

Imam nekaj vprašanj v zvezi z Siolovim modemom SAGEM katerega "še" uporabljam za dostop do spleta.
Torej že leta uporabljam modem kot PPPoE (da sem za vsako klical povezavo). Pred kratkim pa sem nabavil SAGEM-ovo WiFi kartico, za priklop prenosnika oziroma koriščenja WiFi povezave.
Vendar sem moral "Internet access setup" nastaviti na modemu najprej username/geslo, da deluje kot usmerjevalnik saj drugače se ni dalo najti/vzpoztavljati povezave brezžično.
Stem sem pridobil WiFi in nemoteno delovanje... (zaenkrat) računalniki, ki pa so poveznai preko kabla pa se connect-ajo avtomatsko pri loginu. Povezavo moram prekiniti tako, da "disablam" adapter aka. mrežno kartico. To me moti saj ne želim, da mi ti stacionarci srfajo brez moje prisotnosti medtem, ko jaz npr. poganjam kakšen špil.
Ni mi všeč zaradi varnostnega stališča, da sem skozi online, ko sem prijavljen v sistem me razumete?

Ali je mogoče SAGEM-ov modem nastaviti tako, da kličeš na pcjih, ki so na kablu preko PPPoE in na WiFi isto. Oziroma, da to deluje BP. saj sedaj to ne gre ali pa jaz ne znam.
Kako je pa z novim modemom SINOPE? Ali ta podpira klicanje povezave za stacionarca in WiFi kartico/anteno brez, da je že po defaultu online, ko bootaš v sistem? Da ni kot usmejevalnik.

Prosim za mnenja!
HVALA
Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2010, 14:06
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855

pomojem ne. Router si nabavi, pa imej nanj priklopljene PCje z WiFi, ostale pa proklop na modem.
Odgovorite s citatom
Staro 18.10.2010, 19:22
anzex1 Uporabnik anzex1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 48

Tudi jaz imam problem z nastavitvijo wireless omrežja... kajti nemorm dostopati do modema preko 192.168.1.1... brskalnik napiše da strani ni mogoče najti, včasih sem lahko dostopal do modema zadnje 3 mesece pa ne morem več ima kdo kako idejo?
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 11:43
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Sporočila: 6.563

Citat:
Objavil-a Technics Prikaži sporočila
Živjo.

Imam nekaj vprašanj v zvezi z Siolovim modemom SAGEM katerega "še" uporabljam za dostop do spleta.
Torej že leta uporabljam modem kot PPPoE (da sem za vsako klical povezavo). Pred kratkim pa sem nabavil SAGEM-ovo WiFi kartico, za priklop prenosnika oziroma koriščenja WiFi povezave.
Vendar sem moral "Internet access setup" nastaviti na modemu najprej username/geslo, da deluje kot usmerjevalnik saj drugače se ni dalo najti/vzpoztavljati povezave brezžično.
Stem sem pridobil WiFi in nemoteno delovanje... (zaenkrat) računalniki, ki pa so poveznai preko kabla pa se connect-ajo avtomatsko pri loginu. Povezavo moram prekiniti tako, da "disablam" adapter aka. mrežno kartico. To me moti saj ne želim, da mi ti stacionarci srfajo brez moje prisotnosti medtem, ko jaz npr. poganjam kakšen špil.
Ni mi všeč zaradi varnostnega stališča, da sem skozi online, ko sem prijavljen v sistem me razumete?

Ali je mogoče SAGEM-ov modem nastaviti tako, da kličeš na pcjih, ki so na kablu preko PPPoE in na WiFi isto. Oziroma, da to deluje BP. saj sedaj to ne gre ali pa jaz ne znam.
Kako je pa z novim modemom SINOPE? Ali ta podpira klicanje povezave za stacionarca in WiFi kartico/anteno brez, da je že po defaultu online, ko bootaš v sistem? Da ni kot usmejevalnik.

Prosim za mnenja!
HVALA
Tako Sagemov modem kot Sinope podpirata vspostavljanje pppoe povezave iz računalnikov preko kabla in brezžično.

Lp Jaka
Staro 19.10.2010, 11:44

Citat:
Objavil-a anzex1 Prikaži sporočila
Tudi jaz imam problem z nastavitvijo wireless omrežja... kajti nemorm dostopati do modema preko 192.168.1.1... brskalnik napiše da strani ni mogoče najti, včasih sem lahko dostopal do modema zadnje 3 mesece pa ne morem več ima kdo kako idejo?
Pošljite uporabniško ime na ZS da preverimo kaj se dogaja na modemu.

Lp Jaka
Staro 02.11.2010, 17:43
nebozic Uporabnik nebozic ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 6

Imam Proteus 932. Internet, telefon in televizija delujejo preko kablov normalno.
Težavo imam z Wlanom. Uporabljam anteno, ki je prišla zraven modema.
Wlan uporabljam za dostop do interneta s telefonom ter za predvajalnik xtreamer.
Wlan nekaj časa dela normalno, nato pa preneha delati. Npr. s telefonom sem nekaj časa na internetu. Dela vse ok. Če hočem čez kako uro zopet na internet, telefon zazna brezžično omrežje, vendar se noče povezati. Če modem izklopim iz električnega omrežja ter ga nazaj vklopim, se povezava brez problemov vzpostavi.
Kaj je narobe?
Odgovorite s citatom
Staro 03.11.2010, 17:13
uporabniško ime Uporabnik uporabniško ime ni prijavljen
Novinec

Spet se jaz oglašam.

Tokrat je wireless povsem odpovedal.
Ne deluje soft reset, ne deluje izklop iz elektrike. Težava ni na klientih, ker sem preizkusil iz Windowsev, Linuxa, mobilca in nikjer ne deluje. Klienti se poizkusijo povezati, ampak povezava ne uspe (tudi če ne uporabljam gesla).

Kaj naj še poizkusim?

Odgovorite s citatom
Staro 03.11.2010, 18:30

Poizkusite USB dongle prestaviti iz enega USB porta v drugega. Če tudi to ne pomaga, mi na ZS javite uporabniško ime, kontaktne podatke in kratek opis, da zadevo preverim in po potrebi javim naprej.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 04.11.2010, 18:52
nebozic Uporabnik nebozic ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6
Smile Re: Težave in rešitve z brezžično povezavo

Pomagala je nadgradnja modema s strani Tehnične pomoči. Vse dela ok.
Hvala Matjaž.
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2010, 16:48
uporabniško ime Uporabnik uporabniško ime ni prijavljen
Novinec

Tudi moja zadeva je zdaj zaključena. S tehniki smo poskusili vse možno, na koncu pa ni bilo druge rešitve kot zamenjava modema.

Hvala vsem vpletenim.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
brezžično, povezavo, rešitve, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave s povezavo ali ? chipo Tehnična pomoč 0 21.11.2008 08:27
Težave z povezavo MinoSLO Tehnična pomoč 0 27.04.2008 16:18
Težave z povezavo, hitrostjo...itd... Nigh Tehnična pomoč 19 21.04.2008 13:58
Navodila za brezžično povezavo! Sharki Tehnična pomoč 0 21.10.2007 22:28
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 08:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:44.