Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 09.11.2009, 02:29
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Izkoriščanje na račun humanitarnih organizacij

Le toliko bi rad opozoril vse, pred izkoriščanjem posameznikov, ki pobirajo denar v imenu humanitarnih društev, za svojo korist.

Namreč v petek popoldan je pozvonila na vratih lepo urejena gospa in vprašala, če kaj prispevam, ker pobira denar za varno hišo. Ker večkrat nakažem kako manjšo vsoto preko položnice, ji pač odgovorim, da ne dam nič.
Kolikor sem sam to slišal, na tak način niso nikoli omenili, da bi pobirali denar, saj imajo urejeno financiranje.
Pa ne bodi len, pišem na zavod za socialo, naslov sem dobil z vpisom v iskalnik Varna hiša in jih vprašam, če pač na tak način zbirajo denar.
Danes sem dobil odgovor iz Varne hiše Gorenjska, da na tak način nikoli niso in zanekrat ne bodo pobirali denarja.
Torej se je potrdil moj sum o nepoštenosti gospe, ki je pridno hodila od vrat do vrat ter pobirala prostovoljne pripevke. Žal mi je le to, da je nisem vprašal če ima potrdilo oz. za osebno izkaznico. Sicer pa kaj se čem ukvarjati z njo, če nisem prepričan da je nekaj res narobe.

Zato opozarjam vse v Kranju in okolici, če bo kaka gospa pobirala denar za varno hišo v rokah pa bo imela en kos papirja v formatu A4, da vsaj vprašajte, če ima potrdilo, da lahko zbira denarna sredstva in naj potrdilo tudi pokaže. Posebej, če bo izjavila, da pobira za varno hišo na Gorenjskem, potem vedite, da ste bili na vrsti, da primaknete nekaj v njen žep, za njeno lastno zadovoljstvo!

Nazadnje uredil Vsemogočni : 09.11.2009 ob 02:33.
Staro 29.11.2009, 18:58
meadow sun Uporabnik meadow sun ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce meadow sun
Član od: Jun 2006
Sporočila: 244
Privzeto Re: Izkoriščanje na račun humanitarnih organizacij

Tudi pri nas se je zgodilo enako,ko sem se pozanimala so mi povedali,da je to nateg!Potem pa še zaupaj in pomagaj tistim,ki res potrebujejo pomoč.

Be Careful What You Wish For...
It May Come True

Značke
humanitarnih, izkoriščanje, organizacij, račun

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Blokiran račun NoMAD O storitvah 16 18.09.2009 20:28

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:10.