Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 16.03.2010, 20:41
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Menjava avtoradia

Imam 12 let staro Corso. Je bila v tistem času fancy, ker je imela radio, zdaj pa nimam več bogve koliko kaset, in bi ga rada menjala za takega s cd predvajalnikom, ker je ravno en odveč pri hiši. Pa sta mi mojadva moška rekla, da ne bo šlo, ker da če ima avto original radio (kar ta radio je), potem tja not ne pašejo drugi avtoradii. Če bi pa vseeno hotela probat, pa je skoraj ziher, da ne bi šlo, original radio pa potem tudi ne bo več delal, ker je zakodiran. (No, to vem, da je res.) Pojasnila sta mi, da avtoradii, ki so v prodaji, pašejo samo v luknje, ki jim imajo avti, kupljeni brez radia, ker da so te standardizirane. Je res? Ali sta se me samo na suho znebila? Ker ju imam močno močno na sumu, da se jima samo ne ljubi Res pa je, da se na to ne spoznam, in če še nikoli slišala nisem za to, ne pomeni, da ni res

(Ja, imam tisto kaseto, na katero priklopiš cd predvajalnik, zato mi ne predlagat tega. Samo za avtoradio me zanima, če je to res.)
Staro 16.03.2010, 20:53
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Menjava avtoradia

Zna bit probem. Pojd na opel forum prečekirat kako tole zgleda, če se tle kak poznavalec ne oglasi. Sama odprtina niti ni nujno problem. Precej bolj pestro je s konektorji.
Staro 16.03.2010, 21:15
Mojster

Ekola, sem ravno tam brskala. Baje zna bit problem, ker lahko ne dela displej (kar sploh ni problem, glede na to, da ga imajo itak avtoradii sami, displej pa potem dela pač kot ko je radio ugasnjen - torej datum), in pa konektor za obvolansko krmiljenje - prosim lepo, avto je letnik 1998, kako obvolansko krmiljenje neki Drugega pa nihče ne omenja.

Grem šparat za (nekoč) novega, da ne bom težila familiarnim dedcem, pa potem kakega stručkota prosim, da mi zamenja
Staro 16.03.2010, 22:30
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

glej stvar je čist simpl: če imaš tiste komande pri volanu za glasnost in menjavo kanalov, inpodobno,... pol ima Pioneer eno tako škatlico ki se montira dodatno za radio inti te komande pol delajo.. tist je nekako 50 evrov dodatnega stroška... kolk so Pioneer radii pa nevem... kot drugo: vsi avtomobili imajo EURO konektor za radio, kar pomeni, odklopiš in priklopiš drugega... kar se tistega displeja v corsitiče pa pač ne bo kazal kaj trenutno špila... ostale funkcije bo imel, za radio pa ne...

glede zakodiranosti original radiev: jup so, ampak imaš nekje med papirji avtomobila tudi zapisano tovarniško kodo...

in na koncu: tvoja dva familjarnatipa sta se te nasuh znebila...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 16.03.2010, 23:34
Michelinko Uporabnik Michelinko ni prijavljen
gumimen
Prikazne slike uporabnika/ce Michelinko
Član od: Sep 2003
Sporočila: 43.841

Ponavadi majo radii vsi enako veliko luknjo.

fitnes, pa kaj še... pir rulz!
by Lenčka

Staro 17.03.2010, 09:02
Mojster

Adelbaran, saj sem rekla, avto je letnik 1998, tako da ne, nima, niti slučajno, nobenih obvolanskih komand... razen za žmigavce pa brisalce Tisti displej pa itak kaže samo datum, in, zdaj, še postajo radia, pa potem pač le-te ne bo.

Saj sem vedela čist na suho sta me eh, dedci
Staro 17.03.2010, 11:02
Michelinko Uporabnik Michelinko ni prijavljen
gumimen
Prikazne slike uporabnika/ce Michelinko
Član od: Sep 2003
Sporočila: 43.841

Zmoči ju ...

fitnes, pa kaj še... pir rulz!
by Lenčka

Staro 17.03.2010, 20:08
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

http://www.opelforum.si/index.php?showtopic=16076&st=60
vse o tem v sliki in besedi

prazen prostor pa zapolniš s škatlico v velikosti avtoradia -se tud dobi (koristno za kake drobnarije) (če ne drugje,greš na kak avtoodpad pa kako felicio ali favoritko pogledaš,če ma tako škatlo še not - za to sm zihr da gre zravn avtoradia v tisto luknjo)

če pa ne morta enga avtoradia not namontirat,nej ti pa takole zadevco nabavta (ma že cd/mp3 varianto not)
http://hyde-park.si/forums/t/4605.aspx?PageIndex=1

Nazadnje uredil Slowhand : 17.03.2010 ob 20:19.
Staro 17.03.2010, 20:37
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

Js bom povedal da se da vse poštimat...če avto nima ustreznih konektorjev je pa treba nove priklopit...tu ne vidim nobenih problemov...iz osebnih izkušenj ti lahk povem da sem veliko zmontiral že avtoradijev in tud poznam take in drugačne skrivnosti...je pa res da pa se zna zgodit da pa malce več stane ker je pa včasih potrebno kaj dodat...ampak za tvoj letnik avtomobila močno dvomim...če se zgodi tale naš pohod kao FOTOSEŠEN....in da je kakršnakoli varianta za vpogled v tvoj avto ti pa lahko kaj več povem..kako in kaj..?...
Staro 17.03.2010, 21:08
Mojster

Slowhand:no, zdaj ko sem tole prebrala, o žičkah in konektorjih in dodatnih malih nakupih, pa VEM, da ne bo avtoradia (in ja... če ne bo avtoradia... Počasnoroki, menda ne misliš, da avto pa bo nov. morda, če ga zadanem na loteriji. )

bah no. a mora bit komplicirano. torej, če prav razumem, česar ne razumem, ga je že težko ven dobit, ampak se da, dobro, in potem je treba konektorje za žičke kupit, ker mogoče ne pašejo. pa pozabimo na displej in druge fore. saj bi šla merit luknjo (tale avtoradio, ki je zdaj not), pa zdajle ni primerna ura, čez dan pa je moja lubica še vedno na izposoji

takle avtoradio je zdaj not: http://pda.alter.si/tabla/showthread...=453500&page=0 (samo tale na povezavi ni moj, sem našla na spletu)

torej čakam na fotosešn. sploh ne bomo šli na pohod, ampak boste meni avtoradio menjavali

Značke
avtoradia, menjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kontracepcijska sredstva chicken Zdravje 257 18.12.2010 16:55
Menjava jezika pri Eurosportu sulec SiOL TV 9 24.01.2010 16:46
Menjava računalnika in internet jurka Računalništvo in internet 12 17.08.2008 23:50
Menjava domen na drug IP naslov levjos Tehnična pomoč 3 12.09.2007 12:17
Clio - menjava zobatega jermena in vodne črpalke potapljac Avtomobilizem 24 23.06.2007 18:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:39.