Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 06.09.2010, 17:26
vesna Uporabnik vesna ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 16
Privzeto Reklamacija Čevljev

Pozdravkjeni. 4.11.2009 sem v trgovini Camper v Ljubljani kupila nepremočljive črne čevlje z gumijastim podplatom v vrednosti 109,90 evra. Čevlje sem nosila celo zimo. V času nošnje (aprila 2010) sem opazila, da se mi na obeh podplatih delajo luknje. Namreč, gumijast podplat se je obrabil, guma se je tam nagrbančila (2mm). Vsak najmanjši kamenček, na katerega sem stopila na cesti, je luknje še povečeval, tako da se je guma začela dotikati notranjega dela čevljskega ogrodja. Vem in prepričana sem, da bi se drugače izdelana guma na čevljih drugače obnašala, kot se je ta. Čevlje sem ponovno obula v začetku septembra. Takrat je bil dež in skozi luknje je prišla voda. Čevlje sem nesla v trgovino, kjer so mi v roku 4 dni ocenili, da je bila napaka storjena z moje strani in da mi reklamacijo zavrnejo. Napisali so, da je poškodba posledica mehanske poškodbe oz. posledica nošnje obutve. Zanima me, kaj naj v tem primeru naredim. Kajti, čevlji so bili dragi in jih nisem kupila le za eno sezono. Ob pravilni uporabi bi morali služiti svojemu namenu in se ne bi smela guma ob kamečkih tako raztegnit in se pretrgat, da bi skoznjo začela vdirati voda. Ali imam pravico do povračila reklamacije oz. do zamenjave oz. do česa drugega? Kaj lahko kot potrošnik naredim? Na koga se lahko obrnem? Ali obstaja kakšen zakon o vastvu potrošnikov za čevlje?
Hvala za vse informacije, V
Staro 07.09.2010, 08:22
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Reklamacija Čevljev

čevlji, ki si jih kupila, (znamka gor ali dol) so očitno slabe kvalitete ... konec koncev vsak malo bolj soliden čevelj z gumi podplatom zdrži vsaj 3 sezone ...

vem, da se človeku včasih zdi zamalo ...
meni sej po 4 dneh nošenja pregrešno dragih ARA čevljev (125€ par) ... pretrgal en čevelj ko sem izstopila iz avta in skoraj neopazno zataknila peto v rob ... sama tega še opazila ne bi ... če ne bi bil čevelj pretgan od zgornjega roba do podplata !!!... kljub računu in 1-letni garanciji mi niso upoštevali reklamacije ... ker naj bi po njihovem nevem ti jaz kaj naredila z nogo ...

sama v neka tožarjenja in izterjave pravice ne grem ... sem se pa odločila, da od takrat naprej vsako tako grdo reč obelodanim ... da si mal srčka pomirim ...

žal mi je edino ... da, ko sem šla čevelje pokazat nazaj, sem počakala da je gospa postregla vse stranke ... ker sem, v prepričanju da imam prav, želela vso stvar narediti diskretno ...
naslednjič bom gotovo reklamacijo obelodalina na glas, v polni trgovini ...
počasi sem sita teh "demokratično kapitalističnih high class trade marks", ki so očitno našle tržno nišo ... in pri nas, za drag denar, prodajajo nižje klasno blago ...
Staro 08.09.2010, 07:36
keops Uporabnik keops ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.004

Dragi dami, na Karitasu dobita že testirane za đabe...
Staro 08.09.2010, 20:29
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

No, pri dobrodelnih organizacijah se da zagotovo dobiti še dobro staro robo izpred kitajskih časov, pa še zastonj je.
Pri opisanem primeru pa gre zagotovo za drago plačan nekakovosten izdelek, na katerem je trgovec zaslužil ene 500%. S takimi primeri bi se morala pozabavati tržna inšpekcija, če že urad za varstvo potrošnikov nima časa.
Taka poškodba se zna zgoditi, če se nekakovosten podplat uporablja v okoljih, kjer je po tleh sloj mineralnega olja, na primer v proizvodnji z veliko obdelovalnimi stroji. Poznam primere iz prakse.

Staro 08.09.2010, 21:08
Uporabnik

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Taka poškodba se zna zgoditi, če se nekakovosten podplat uporablja v okoljih, kjer je po tleh sloj mineralnega olja, na primer v proizvodnji z veliko obdelovalnimi stroji. Poznam primere iz prakse.
Ti dve nista videli proizvodnje z veliko obdelovalnimi stroji in slojem mineralnega olja po tleh...
Poznam primere iz prakse...
Staro 11.09.2010, 21:08
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Zagrozi z inšpekcijami in prijavo, ter objavo v medijih. Če lepa beseda ne zaleže, se naj gredo solit in naj plačajo kazen.
Staro 13.09.2010, 09:37
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a keops Prikaži sporočila
Ti dve nista videli proizvodnje z veliko obdelovalnimi stroji in slojem mineralnega olja po tleh...
Poznam primere iz prakse...

ne čujem dobro ... ali i ja vas volim ...
Staro 13.09.2010, 10:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
ne čujem dobro ... ali i ja vas volim ...
There`s no other way...

Značke
čevljev, reklamacija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Račun, reklamacija, ja pa kaj še Wampek O storitvah 12 16.09.2009 20:43
Reklamacija adri O storitvah 1 01.02.2009 00:53
Kako poteka reklamacija? d28 Tehnična pomoč 30 11.04.2008 08:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:02.