Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.01.2012, 21:16
leonf Uporabnik leonf ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 29
Privzeto Nov modem Innbox V50 z multicast ruterjem

Po nabavi siol box-a S in menjavi modema imam problem v omrežju. Data port je povezan z wan portom ruterja WRV200 in video port v lan port, tako da mi ruter zmeša tv in internet za uporabo po kablih na prenosnikih in xbmc, siol box S je posebej po svojem utp kablu speljan na trunk port. Torej po menjavi modema mi ta setup ne deluje o.k., tv preko ruterja sicer dela, vendar mi internet na xbmc in enem prenosniku ne dela oz. traja nekaj minut da začne delat, čez čas pa zopet preneha!
Poskusil sem tudi z varianto, da se modem poveže v internet in porta data in video oba gresta v lan porta ruterja, zgodba je enaka, nimam interneta na vseh napravah. Prav tako sem poskusil z drugim ruterjem asus wl-500g deluxe z dd-wrt fw, tudi zgodba enaka.
Enak setup mi je dosedaj služil zelo dobro, vse se je spremenilo z novim modemom
A bi zadeva morala delovat, če bi trunk port peljal na ruter? V tem primeru mi internet dela na vseh naprava o.k., tv pa ne.
A ima kdo kakšen predlog glede mojega problema?
lp
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2012, 21:44
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852
Privzeto Re: Nov modem Innbox V50 z multicast ruterjem

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Po nabavi siol box-a S in menjavi modema imam problem v omrežju. Data port je povezan z wan portom ruterja WRV200 in video port v lan port, tako da mi ruter zmeša tv in internet za uporabo po kablih na prenosnikih in xbmc, siol box S je posebej po svojem utp kablu speljan na trunk port. Torej po menjavi modema mi ta setup ne deluje o.k., tv preko ruterja sicer dela, vendar mi internet na xbmc in enem prenosniku ne dela oz. traja nekaj minut da začne delat, čez čas pa zopet preneha!
Poskusil sem tudi z varianto, da se modem poveže v internet in porta data in video oba gresta v lan porta ruterja, zgodba je enaka, nimam interneta na vseh napravah. Prav tako sem poskusil z drugim ruterjem asus wl-500g deluxe z dd-wrt fw, tudi zgodba enaka.
Enak setup mi je dosedaj služil zelo dobro, vse se je spremenilo z novim modemom
A bi zadeva morala delovat, če bi trunk port peljal na ruter? V tem primeru mi internet dela na vseh naprava o.k., tv pa ne.
A ima kdo kakšen predlog glede mojega problema?
lp
Stvar si tako zakompliciral, da meni ni prav nič več jasno =). Ti bom pa povedal kako bi moralo biti, da bi vsaj po mojem delovalo. Je pa res, da stvari vsaj trenutno ne morem preizkusiti.

1. Poveži se na modem Innbox V50U in spremeni port 4 v TRUNK, onemogoči vzpostavljanje PPPoE povezave. Vzpostavljanje PPPoE povezave onemogoči tudi na računalnikih, če ti to morda počnejo.
2. Poveži port 4 z WAN portom na usmerjevalniku ASUS WL-500G.
3. PPPoE povezavo vzpostavi na usmerjevalniku in omogoči multicast promet.
4. Na servisnih straneh nastavi posredni priklop.
5. Nato počakaj nekaj minut in ponovno zaženi Siol Box S.

Nekako tako mislim, da bi stvar morala delovati. Imel boš žični/brezžični dostop do interneta za več računalnikov in delujočo televizijo.

Nazadnje uredil mnheia : 30.01.2012 ob 21:54.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2012, 22:47
Novinec

hvala @ mnheia
Sem nastavil po tvojih navodilh vendar mi TV ne deluje, tudi ne na siol box S ne kadar je povezan na ruter. Deluje ko sem ga dal na svoj kabel v trunk port, na mreži preko ruterja pa TV ne deluje.
?
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2012, 22:54
Uporabnik

Si na usmerjevalniku omogočil multicast? In na servisnih straneh spremenil v posredni način delovanja? Praviloma bi tako moralo delovati. Sicer na tak način sam nikoli nisem poizkušal stvari priklopiti.

Poizkusiš lahko še sledeče:

Usmerjevalnik nastavi tako, da bo deloval zgolj kot switch. Praviloma bo tako posredoval ves promet, ki ga pridobi in z njim ne bo počel nič drugega. V tem primeru moraš PPPoE povezavo vzpostavati na modemu.

Če potrebuješ pomoč kako to nastaviti mi piši na PM.

Nazadnje uredil mnheia : 30.01.2012 ob 23:05.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2012, 23:04
Novinec

Da, oboje!
Preveril na servisnih straneh, posredni priklop je označen.
Na ruterju pod security odkljukal filter multicast.
?
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2012, 23:09
Uporabnik

Mi lahko morda omogočiš oddaljeno namizje preko TW (http://teamviewer.com) zgolj, da vidim katero verzijo DD-WRT imaš in da preverim če je vse pravilno nastavljeno.

Je že kar nekaj časa kar sem se sam igral z tem. Več na PM.
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 12:07
Novinec

Hvala @ mnheia, včeraj se je trudil pozno v noč!

A še komu slabo deluje internet, po tem ko je dobil modem Innbox V50 in si nato združi TV in internet v ruterju oz. je uspel problem rešit?
lp
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 13:27
Uporabnik

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Hvala @ mnheia, včeraj se je trudil pozno v noč!

A še komu slabo deluje internet, po tem ko je dobil modem Innbox V50 in si nato združi TV in internet v ruterju oz. je uspel problem rešit?
lp
Ni problema =). Tudi jaz imam ta modem pa nekih takšnih problemov nisem zasledil. Je pa res, da ne uporabljam računalnika za ogled televizije =).

Kot sem vam včeraj obljubil sem danes malo preučil kaj želite narediti in prišel do sledečega sklepa:
- PPPoE povezavo lahko vzpostavlja modem in tako posledično deluje kot usmerjevalnik. Port 4 (trunk) povežete z Siol Box-om.
- Zdaj deluje internet in vaš Siol Box. Sedaj lahko vaš usmerjevalnik Asus priključite v Port 1 (data) ta nato deluje kot drug usmerjevalnik. Na njem bo možen samo internet. (Če spremenite port 1 v trunk bi moral praviloma biti možen tudi video).

Za ogled televizije na računalniku boste morali vaš računalnik brezžično povezati z vašim usmerjevalnikom Asus ali z Innbox-om. Port 3 preklopiti v VIDEO in ga povezati z računalnikom.

Nato boste morali VLC in mrežno kartico nastaviti za tak sprejem. Na spletu sem zasledil, da je mogoče z enim kablom ampak ne deluje vedno. Vam bo pa morda kak kolega iz foruma še kaj več o tem povedal. Mislim, da imamo tukaj kar nekaj takšnih, ki se na to spoznajo in uporabljajo malo več kot jaz =).

Poglej si še to temo in poizkusi kaj takšnega: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=36451

Nazadnje uredil mnheia : 31.01.2012 ob 13:35.
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 14:04
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Z 1 kablom deluje čisto brez težav z IGMP proxy. Pa faj je da switch ve da se multicast traffic sprehaja po njem, ker če ne ve, vam bo konstantno nabijal XX Megabitov po vseh portih na switchu.
Malo je treba ločiti multicast promet od unicasta, pol bo pa šlo

P.S.:
Meni po enem kablu čisto lepo deluje vse, z PFsense in IGMP proxy

P.S.2:
Za foro vštekaj 1 kabel iz video v router in 1 kabel iz NET porta v switch za routerjem pa bo vse delal na enem kablu
Vendar:
a) Multicast traffic bo butal na vse porte in posledično za BZ obremenjeval mrežo
b) Siolu date dostop direktno do vašega LAN omrežja (preko tistega video kabla direkt v vaš switch)
Ampak dela bo pa vse lol

Tko je mel zadnjič en kolega narejeno
Odgovorite s citatom
Staro 31.01.2012, 14:06
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
-(Če spremenite port 1 v trunk bi moral praviloma biti možen tudi video).
Da, vendar samo v primeru če ga vtakneš v LAN port na routerju. Če ga daš v WAN ne bo šlo skozi, razen če router podpira IGMP snooping ali proxy-ing...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
innbox, modem, multicast, nov, ruterjem, v50

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol modem + moj router v enem omrežju army113 Tehnična pomoč 2 05.06.2011 14:55
internet že nekaj dni ne deluje. ne pridem v modem iplazar1 Tehnična pomoč 7 31.10.2010 12:21
Siol modem nastavitev kot modem rambo013 Tehnična pomoč 4 30.06.2010 20:23
ADSL modem "crknil" cricket Tehnična pomoč 10 23.06.2008 22:58
Optični modem in dodatni router mdebevc1 Tehnična pomoč 3 17.01.2008 09:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:20.