Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.10.2010, 12:54
SiOL Uporabnik SiOL ni prijavljen
SiOL
Prikazne slike uporabnika/ce SiOL
Član od: May 2009
Sporočila: 137
Privzeto Obvestilo uporabnikom o blokadi vrat 25

Zaradi povečanega obsega nezaželene in okužene elektronske pošte, smo se odločili za dodatne ukrepe, ki bodo zaščitili tako naše uporabnike kot celotno omrežje SiOL. Tako obveščamo svoje uporabnike, da bomo z 11. novembrom 2010 pričeli s postopno blokado vrat (porta) 25 v smeri od uporabnika proti spletu, z izjemo strežnika smtp mail.siol.net. Blokada velja le za uporabnike dinamičnega IP naslova in ne vpliva na uporabnike, ki že uporabljajo mail.siol.net kot strežnik za odhodno pošto.

Preberite več.

Navodila za spremembo strežnika.

Nazadnje uredil SiOL : 11.10.2010 ob 12:56.
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2010, 13:06
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018
Privzeto Re: Obvestilo uporabnikom o blokadi vrat 25

Pohvalno in edino pravilno (govorim za dinamične IPje).

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2010, 14:43
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Kako pa bo z gmailom ali PHP obrazcih na domačem strežniku, kateri uporabljajo smtp.gmail.com? Ali z mobilnimi telefoni, kateri uporabljajo smtp.pinkponk.com?
Staro 11.10.2010, 15:30
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563

Gmail že uporablja port 465, na PHP obrazce sprememba v večini ne vpliva, saj imajo ti strežniki ponavadi statični IP. Mobilni telefoni niso v našem omrežju, zato tudi v tem primeru blokada ne prinaša sprememb - razen, če z mobilnim telefonom telefonom brezžično dostopate do Telekomovega omrežja.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 11.10.2010, 18:47
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Gmail že uporablja port 465, na PHP obrazce sprememba v večini ne vpliva, saj imajo ti strežniki ponavadi statični IP. Mobilni telefoni niso v našem omrežju, zato tudi v tem primeru blokada ne prinaša sprememb - razen, če z mobilnim telefonom telefonom brezžično dostopate do Telekomovega omrežja.

Lep pozdrav,
Matjaž
S svojim mobilnim telefonom od doma preko brezžične povezave na SIOL-ovem modemu (VDSL2) berem pošto iz službenega poštnega predala in nanjo odgovarjam preko mobitelovega portala smtp.pinkpok.com in vrat 25. Mi bo to še delovalo? Lahko nastavim smtp.siol.net in bo delovalo? Ali te opcije (pošiljanja pošte iz telefona) ne bom mogel več koristiti?
Staro 15.10.2010, 17:29
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

a) In kaj če se z zaprtjem porta ne strinjam, pri čemer pa tudi pa statičnega IPja tudi nočem, uporaba siolovega smtp strežnika za vso mojo odhodno pošto pa me dela paranoičenega (big brother is watching you)?
b) Prosim da razmislite o ideji, da uporabnik lahko sam (ali pa preko zahteva Telekom) doda domeno (oziroma naslov) za katerega hoče imeti bypass v zapori Prepričan sem da se bo zgodilo da bodo nekateri "pošteni" uporabniki imeli zaradi zapore težave in da neka rešitev mora obstajati (statičen IP ni rešitev!)
c) In kaj je bilo narobe z dosedanjo prakso da ste uporabniku ki je "spamal" npr. zaradi trojanca preprečil dostop do interneta dokler tega ni uredil?

Da ne bo nesporazuma: Pozdravljam vsako rešitev, ki bo preprečila pošiljanje spama. Moti pa me zapiranje portov brez mojega privoljenja.

P.S.: Bo zaprt samo port 25 ali še kakšen? In kateri porti so sedaj že zaprti?

Nazadnje uredil AlienRex : 15.10.2010 ob 18:08.
Odgovorite s citatom
Staro 15.10.2010, 19:46
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
S svojim mobilnim telefonom od doma preko brezžične povezave na SIOL-ovem modemu (VDSL2) berem pošto iz službenega poštnega predala in nanjo odgovarjam preko mobitelovega portala smtp.pinkpok.com in vrat 25. Mi bo to še delovalo? Lahko nastavim smtp.siol.net in bo delovalo? Ali te opcije (pošiljanja pošte iz telefona) ne bom mogel več koristiti?
Pošto boste preko drugih poštnih strežnikov še vedno pošiljali preko SSL protokola... Seveda mora poštni odjemalec na telefonu to omogočati.

Citat:
Objavil-a AlienRex Prikaži sporočila
a) In kaj če se z zaprtjem porta ne strinjam, pri čemer pa tudi pa statičnega IPja tudi nočem, uporaba siolovega smtp strežnika za vso mojo odhodno pošto pa me dela paranoičenega (big brother is watching you)?
b) Prosim da razmislite o ideji, da uporabnik lahko sam (ali pa preko zahteva Telekom) doda domeno (oziroma naslov) za katerega hoče imeti bypass v zapori Prepričan sem da se bo zgodilo da bodo nekateri "pošteni" uporabniki imeli zaradi zapore težave in da neka rešitev mora obstajati (statičen IP ni rešitev!)
c) In kaj je bilo narobe z dosedanjo prakso da ste uporabniku ki je "spamal" npr. zaradi trojanca preprečil dostop do interneta dokler tega ni uredil?

Da ne bo nesporazuma: Pozdravljam vsako rešitev, ki bo preprečila pošiljanje spama. Moti pa me zapiranje portov brez mojega privoljenja.

P.S.: Bo zaprt samo port 25 ali še kakšen? In kateri porti so sedaj že zaprti?
Vaši predlogi in ideje so vzeti na znanje in posredovani ustrezni službi.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 16.10.2010, 07:53
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

To kot uporabniki siol storitve ne smete podpirati! Nebo dolgo pa bojo blokirali vsa vrata!

Maksimalno z cem se bi lahko strinjal je privzeto blokiranje porta 25 ali bilokerega in moznost zahtevanja za odpretje vseh vrat, kot prakticira konkurenca.

Vi pa kaznujete vse uporabnike zaredi neznanja enih. Tisti ki povzrocajo tezave nebodo niti vedli, da obstaja opcijska za open all.

Nazadnje uredil Sawyer : 16.10.2010 ob 08:01.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2010, 23:56
kljukec Uporabnik kljukec ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2010
Sporočila: 34

Sawyer o čem ti to govoriš?

T-2, Amis in Tuš vsi blokirajo port 25, pa noben nima možnosti izklopa tega. Edino za Telemach ne vem ali imajo blokado ali ne.
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2010, 10:13
nepremicnine Uporabnik nepremicnine ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2010
Sporočila: 1

Pozdravljeni.

Obvestilo pošljite vsem @siol.net.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
blokadi, obvestilo, uporabnikom, vrat

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:22.