Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.07.2016, 20:13
fogy Uporabnik fogy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Sporočila: 197
Privzeto Ravnodušnost Telekoma

Pri Siolu smo že od leta 2003. Bile so dobre in slabe izkušnje, ostali smo predvsem, ker neke pametne konkurence ni bilo oz. je bilo negativnih izkušenj očitno toliko manj, da ni prevladala odločitev o menjavi ponudnika. Všeč mi je bila sicer tudi ideja o združenem cenejšem računu Siola in Mobitela.

Pred kakšnim mesecem pa sta Telekom in Telemach pričela po našem kraju kopati in polagati kanalizacijo za optiko. Sedaj so jaški že pokriti (vsaka firma ima lepo svoj pokrov z logotom), cevi pa še gledajo ven na vozliščih hiš in blokov. In medtem ko Telemach že pridno kakšna 2 tedna novači in obvešča ljudi s svojimi agenti po domovih o priklopu na svoje omrežje, na Telekomu njihovi ljudje na telefonski 080 sploh ne vedo, da se v našem kraju kaj izvaja. Že tako je žalostno, da moram jaz njih klicati in prosjačiti kako je z optiko, a bomo dobili kakšno ponudbo za priklop ali ne, ker bi vseeno raje ostal pri njih. Ampak da potem niti njihovi lastni ljudje na liniji 080 nič ne vedo o tem, čeprav sem jim povedal, da sem ravno na njihovi spletni strani na zemljevidu izgradnje videl da je naše območje označeno kot v izgradnji (da ne omenjam, da nas je krajevna skupnost tudi obvestila o tem da Telemach in TS za nas polagata optiko). Poleg tega sem oddal vprašanje ravno iz obrazca za povpraševanje iz te njihove spletne strani http://www.telekom.si/pomoc-in-podpo...icnega-omrezja, torej bi tisti, ki me je klical iz Telekoma lahko vsaj opravil domačo nalogo in pogledal ta njihov zmeljevid izgradnje, preden me pokliče in reče da nima podatka, da se pri nas kaj izvaja. Kakšni bumbarji.

Pa sem ravno imel nagledan ta njihov Modri paket, ker imam še Mobitel pri njih. Ampak če je njim vseeno, zakaj se bi potem mi sekirali? In ko že o ponudbi TS in Modrega paketa, boljše da sploh ne bi omenil letaka, ki ga je danes prinesel Telemachovec k nam (ja, v soboto!). Če pridemo na njihovo optiko do 1.8. dobimo trojček extra optika 120/120, več kot 200 programov, 40 HD, 2 komunikatorja za 52eur/mesec. Prvih 6 mesecev pa naročnina le 1€. Ga vprašam kdaj priklapljate? Mi odgovori takoj. In medtem Telekom lepo spi, tako na novačenju, kot na svojih ponudbah paketov.

Ja nič, potem pa na svidenje po 13 letih!
Odgovorite s citatom
Staro 16.07.2016, 22:16
neomusic Uporabnik neomusic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2016
Naslov: Prekmurje
Sporočila: 83
Privzeto Re: Ravnodušnost Telekoma

to je tako. so tudi prinas gradili (telekom sam) in nihce na 080 ni vedel nic. se ko sem imel od agenta podpisa o pogodbo in sem cakal priklop so na 080 veselo zatrjevali da optike prinas ni!

ko pa ie zacela delovati in sem rabil pomoc glede ene zadeve to je bilo 4 dni kasneje pa so vedeli vse... cudno.
Odgovorite s citatom
Staro 16.07.2016, 22:18
neomusic Uporabnik neomusic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2016
Naslov: Prekmurje
Sporočila: 83

Aja. Zamenjal pa tud na tvojem mestu nebi ker kakorkoli ko enkrat deluje je to to! ker telekom recte kar hocete ima najboljse omrezje! mobilno in opticno, najboljse povezave z tujino itd
Odgovorite s citatom
Staro 17.07.2016, 11:47
Pripravnik

Najboljše, no ja.. To je relativno. Na koncu moraš potegniti črto in primerjati kaj dobiš pri nekomu več za manj. Pa dobro, še požreš nekaj stvari če vsaj ne bi bilo te ignorance..

En teden še jim dam, če ne pošljejo nobene ponudbe pol pač adijo in zdrava ostani.
Odgovorite s citatom
Staro 17.07.2016, 21:22
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Tudi jaz sem bil do pred pol leta na Telekomu, potem pa so mi potegnili optiko od Telemacha. Jaz neke izbire niti nisem imel, ker je Telekom ni želel potegniti. Če bi mi jo Telekom položil bi verjetno ostal tam. Tako pa sem presedlal in mi ni žal. S storitvijo sem zelo zadovoljen in na Telemachovi optiki nimam težav. Kako pa je s Telekomovo pa ne vem. Odločitev je pa seveda tvoja. Šest mesecev po en evro se pa tudi pozna na računu...
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2016, 07:59
Pripravnik

@goran1111 kako pa je z vmesnikom za TV? Baje je od vseh ponudnikov najbolj počasen ravno pri Telemachu. Kakšne so tvoje izkušnje?
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2016, 09:28
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Mogoče je res počasnejši. Se pa navadiš tako kot na vse drugo.
Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2016, 10:14
Pripravnik

Odgovorite s citatom
Staro 18.07.2016, 13:19
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a fogy Prikaži sporočila
Pri Siolu smo že od leta 2003. Bile so dobre in slabe izkušnje, ostali smo predvsem, ker neke pametne konkurence ni bilo oz. je bilo negativnih izkušenj očitno toliko manj, da ni prevladala odločitev o menjavi ponudnika. Všeč mi je bila sicer tudi ideja o združenem cenejšem računu Siola in Mobitela.

Pred kakšnim mesecem pa sta Telekom in Telemach pričela po našem kraju kopati in polagati kanalizacijo za optiko. Sedaj so jaški že pokriti (vsaka firma ima lepo svoj pokrov z logotom), cevi pa še gledajo ven na vozliščih hiš in blokov. In medtem ko Telemach že pridno kakšna 2 tedna novači in obvešča ljudi s svojimi agenti po domovih o priklopu na svoje omrežje, na Telekomu njihovi ljudje na telefonski 080 sploh ne vedo, da se v našem kraju kaj izvaja. Že tako je žalostno, da moram jaz njih klicati in prosjačiti kako je z optiko, a bomo dobili kakšno ponudbo za priklop ali ne, ker bi vseeno raje ostal pri njih. Ampak da potem niti njihovi lastni ljudje na liniji 080 nič ne vedo o tem, čeprav sem jim povedal, da sem ravno na njihovi spletni strani na zemljevidu izgradnje videl da je naše območje označeno kot v izgradnji (da ne omenjam, da nas je krajevna skupnost tudi obvestila o tem da Telemach in TS za nas polagata optiko). Poleg tega sem oddal vprašanje ravno iz obrazca za povpraševanje iz te njihove spletne strani http://www.telekom.si/pomoc-in-podpo...icnega-omrezja, torej bi tisti, ki me je klical iz Telekoma lahko vsaj opravil domačo nalogo in pogledal ta njihov zmeljevid izgradnje, preden me pokliče in reče da nima podatka, da se pri nas kaj izvaja. Kakšni bumbarji.

Pa sem ravno imel nagledan ta njihov Modri paket, ker imam še Mobitel pri njih. Ampak če je njim vseeno, zakaj se bi potem mi sekirali? In ko že o ponudbi TS in Modrega paketa, boljše da sploh ne bi omenil letaka, ki ga je danes prinesel Telemachovec k nam (ja, v soboto!). Če pridemo na njihovo optiko do 1.8. dobimo trojček extra optika 120/120, več kot 200 programov, 40 HD, 2 komunikatorja za 52eur/mesec. Prvih 6 mesecev pa naročnina le 1€. Ga vprašam kdaj priklapljate? Mi odgovori takoj. In medtem Telekom lepo spi, tako na novačenju, kot na svojih ponudbah paketov.

Ja nič, potem pa na svidenje po 13 letih!

V ZS nam sporoči svoje naročniške podatke in kontaktno številko, da zadevo preverimo in te pokličemo. Vsekakor želimo, da ostaneš naročnik še naprej.

LP, Franjo
Staro 25.07.2016, 17:52
LeonVeliki Uporabnik LeonVeliki ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce LeonVeliki
Član od: Jun 2005
Sporočila: 44

Pozdravljeni!
Tudi jaz opažam, da kvaliteta storitev na Telekomu Slovenije izrazito in pospešeno pada. Menim, da je pomoč uporabnikom na najnižji ravni od leta 2000 naprej.
Mobilni telefoni so začeli prekinjati, pokritost s signalom se je poslabšala. Tudi storitve na optiki so vedno slabše. Na SiOL TV se slika kocka, sinhronizacija se izgublja. Hitrost povezave niha (in to na optiki). Spletni pogovor deluje samo takrat, ko delujejo tudi vse storitve. Včasih imam občutek, da v tehnični pomoči dela samo eden in se mi resno smili.

Pomoč uporabnikom? To je pa del TS, ki pa je pod vsako kritiko. Tehnična pomoč še deluje, ampak vse ostalo pa je pod kritiko. Najslabši od vseh so na oddelku bonitet in izterjave. Tam itak ne vedo kaj sploh delajo. Kdo je komu kaj dolžan in koliko. Na sporočila ne odgovarjajo, če pa že dobiš kakšen odgovor, potem ta nima ne repa ne glave. Da bi poslali kakšno opravičilo, ko stvari naredijo narobe? Totalna mistika za njih, kaj sploh pomeni beseda oprostite.
O bonitetnem delu pa ne bom izgubljal besed. A to sploh obstaja? Kaj točno naj bi oddelek za bonitete delal?

Nekateri na TS se zelo trudijo. Res so mojstri v tem kar delajo. Ampak so pa potem nekateri, ki pa sploh niso primerni za komunikacijo s člani. Vzvišenost pri komunikaciji pa je tako ali tako rak rana pri TS. Ja včasih so bili res najboljši, ampak ti časi so žal mimo.

Tudi jaz resno razmišljam o odhodu, pa čeprav sem imel daleč najboljše mnenje o TS. To zelo dobro mnenje so uspeli porušiti v vsega enem mesecu.
Če imaš možnost, skleni pogodbo s Telemach-om. To je moj predlog. Jaz sem ponudbo že dobil in moram reči, da je zelo mamljiva.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ravnodušnost, telekoma

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nepregleden račun Telekoma MIKO O storitvah 1 08.12.2013 15:49
Optično omrežje Telekoma Slovenije Mislim O storitvah 45 09.05.2013 13:11
Račun telekoma ! mglds O storitvah 16 25.08.2011 11:14
Strah me je Telekoma! jakanemo O storitvah 17 08.07.2009 16:33
Prodaja Telekoma biz Gospodarstvo 12 02.10.2007 15:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:51.