Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.01.2019, 09:30
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 695
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a diolen Prikaži sporočila
Alo, kam so izginili Športni kanali?
Rešil problem. Shema se je iz MegaHD ponastavila na Standard.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 10:31
jakam Uporabnik jakam ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 2

Imam težave s sliko. Ko prestavim na drug input na televiziji in potem nazaj na NEO (HDMi input) mi velikokrat NEO ne dela več (ni slike in zvoka) in ga moram izklopiti in vklopiti preko pilota. Ko ne dela preko pilota ga moram izklopiti iz elektrike in spet nazaj. Danes mi je celo zginjala slika med delovanjem. Zamenjal sem že hdmi kabel (cerificiran 4K in ethernet) pa stvar ista. Imam 2018 model LG TV.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 12:58
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 313

Citat:
Objavil-a dacapio Prikaži sporočila
Kako spremenim ime profila na NEO-tu? Ali pa dodam nov profil? Zakaj mi je spremenilo ime profila?
A imaš dva neota? Jaz imam dva in sem nastavil na vsakem svoj profil, zazna mi pa tistega na obeh katerega prvega prižgem, tako da zazna potem oba pod istim imenom in ne kot imaš nastavljen profil, tako da bo potrebno tudi tu uredit zadevo.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 16:01
abombek2 Uporabnik abombek2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 76

[quote=080 Tehnična pomoč;1523643][quote=abombek2;1523614]

Imate na komunikatorju NEO vključen HDMI CEC?

Nimam vklopljen pa tudi ce ga vklopim je cist isto
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 16:16
Matticx Uporabnik Matticx ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2018
Sporočila: 182

Citat:
Objavil-a jakam Prikaži sporočila
Imam težave s sliko. Ko prestavim na drug input na televiziji in potem nazaj na NEO (HDMi input) mi velikokrat NEO ne dela več (ni slike in zvoka) in ga moram izklopiti in vklopiti preko pilota. Ko ne dela preko pilota ga moram izklopiti iz elektrike in spet nazaj. Danes mi je celo zginjala slika med delovanjem. Zamenjal sem že hdmi kabel (cerificiran 4K in ethernet) pa stvar ista. Imam 2018 model LG TV.
Jaz imam isti problem neo je nazgan in ga sploh ne zazna in moram ponovno vklopit in izklopit...
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 16:18
jakam Uporabnik jakam ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a Matticx Prikaži sporočila
Jaz imam isti problem neo je nazgan in ga sploh ne zazna in moram ponovno vklopit in izklopit...
Meni so se danes pojavili še dodatni problemi z zvokom , ki kar zginja...
Sem ga že izklopil in nazaj vklopil iz elektrike, 2x resetiral in je isto...
Odgovora ne dobim in ga bom nesel nazaj.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 18:34
eduardo Uporabnik eduardo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 178

Tudi jaz sem bil med tistimi, ki so sprva bentili zaradi slabše slike na vseh Neovih kanalih na optiki, tudi HD. Za silo sem stvari uredil z zamenjavo HDMI kabla (priloženi pri Neu mi dela veliko bolje kot tisti, ki sem ga pred dvema letoma za lep denar kupil v Big Bangu in zelo dobro uporabljal z boxom S), še vedno pa je nedopustno slaba slika v HBO paketu, kot bi jo gledal skozi mat celofan, čeprav format slike pri večini filmov ni raztegnjen čez cel ekran 16:9, ampak precej manjši. Če ne morete zagotoviti dostojne slike (po vaši krivdi ali krivdi dobavitelja), bi se spodobilo, da nehate tržiti paket.

Prav tako se mi dogaja, da kakovost slike na vseh kanalih dodatno upade po vsakem preklopu na naprave na drugih HDMI vhodih in nazaj. Ko ugasnem in čez čas znova prižgem televizor, pa moram redno to storiti še z Neom, saj je sicer ekran črn.
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 19:06
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 206

Citat:
Objavil-a bk2469 Prikaži sporočila
Imam vprašanje ali na NEO deluje ARC povezava, če jo TV uporablja za zvok preko hišnega kina. Na BOX-S sem imel kar nekaj težav, predno sem pravilno priklopil kable, sedaaj mi dela. Ne bi pa rad šel na NEO, če tega ni oziroma je preveč porodnih težav. Ima kdo tako priklopljeno? NEO>TV>Hišni kino ?
sam imam TV z ARC povezavo na hišni kino in dela BP
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 19:07
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 206

Citat:
Objavil-a Matticx Prikaži sporočila

enak problem
Odgovorite s citatom
Staro 15.01.2019, 19:23
eduardo Uporabnik eduardo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 178

Citat:
Objavil-a eduardo Prikaži sporočila
Tudi jaz sem bil med tistimi, ki so sprva bentili zaradi slabše slike na vseh Neovih kanalih na optiki, tudi HD. Za silo sem stvari uredil z zamenjavo HDMI kabla (priloženi pri Neu mi dela veliko bolje kot tisti, ki sem ga pred dvema letoma za lep denar kupil v Big Bangu in zelo dobro uporabljal z boxom S), še vedno pa je nedopustno slaba slika v HBO paketu, kot bi jo gledal skozi mat celofan, čeprav format slike pri večini filmov ni raztegnjen čez cel ekran 16:9, ampak precej manjši. Če ne morete zagotoviti dostojne slike (po vaši krivdi ali krivdi dobavitelja), bi se spodobilo, da nehate tržiti paket.

Prav tako se mi dogaja, da kakovost slike na vseh kanalih dodatno upade po vsakem preklopu na naprave na drugih HDMI vhodih in nazaj. Ko ugasnem in čez čas znova prižgem televizor, pa moram redno to storiti še z Neom, saj je sicer ekran črn.

Da glede HBO ne pretiravam, me je prepričala aplikacija HBO GO na mojem smart TV. Prek nje je slika odlična, na Neovi ponudbi HBO, Cinemax, HBO on Demand in HBO Go pa je kot nekdanje piratske VHS kasete.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:52.