Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.03.2019, 12:31
marko2222 Uporabnik marko2222 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2013
Sporočila: 249
Privzeto Re: Novi paketi NEO

sem gledal da bi vzel ta nova paketa za net in mobilni telefon, tudi razlika v ceni bi bila minmalna (par eur) in na neo paketu bi imel par 4k programov, zaenkrat sicer brezveznih razen za test, ampak nimam 4k tvja tko da itak ni smiselno (btw, a so 4k programi 12 bit hdr ali sdr.... večina ljudi opazi veliko večjo razliko med hdr in sdr kot 4k in 1080p), da ne omenjam pomanjkanja vsebin.... koliko filmov/nadaljevank sploh je posnetih v 4k60fps (sry 24 fps se ali zatika ali je megleno ko se kamera obrača, soap opera effekt pa je posledica zanič kamer s katerimi so takrat snemali) 12 bit hdr, koliko tvjev/monitorjev za normalno ceno (recimo max 600 eur) to sploh lahko prikaže in ima nizek input lag (recimo da bo meja za hdr en pixel 600 nitov sosednji v istem framu pa 0.01 nit pa še to je znižano od original zahteve za 1000+ in 0), niti en

da ne omenjam da niti najdražji ultrawide 5k 144Hz 12 hdr bla bla zaslon sploh ne more tega prikazat ker ne hdmi ne display port nimata dovolj bandwidtha in preklopi v yuv 4:2:0 kar ti uniči sliko (mogoče ne toliko v filmih, ampak v igrah pa 100%), dodamo še mešetarjenje ngreedie ki v svoje svinjsko drage gsync scalerje ne da freesync podpore in tako ne moreš kupit monitorja ki bi podpiral oba standarda

potem pa pridemo do glavnega problema - UPLOAD na optiki

neo a bi moral imeti 200/150

neo b 400/300

neo c 500/500

neo max odprto do konca se pravi blizu 1000/1000

prvi 3 bi stali enako kot sedaj

max pa 50 eur več od c ker je ipak neke vrste preseravanje

potem uporabnikom bi morali ob preklopu zamenjati modem s takim ki ima 5ghz ac in gre do 900 mbps oziroma kolikor je že max tega standarda

tistim z neo max pa še dodatno takimi z 8 10gbps porti

aja pa smsi na voip

pomoje bi tako nadgradnjo pograbili vsi

Nazadnje uredil marko2222 : 26.03.2019 ob 12:41.
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2019, 12:57
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232

Samo ti sanjaj da boš to doživu pri Telekomu..
Staro 27.03.2019, 04:57
Pripravnik

Pa mi najdi druge slo ponudnika s tem. T2 ima svoj optiko in jaz jo imam doma pa tudi oni ne dajo.

Ok crtamo pogoj enakih cen. Zakaj je 40 mbps najvišji ul za domace uporabnik? Tudi za 500 eur ne dobim vec. A ne marajo eur? Meni so vsec tako da mi jih lahko nakazejo.

Ce vzamem poslovni paket gre pa do 1000/1000 (oziroma 931/931 ki je najvišja možna hitrost pri meni z obstoječo opremo). Če sem milarder in plačam dovolj bi pa tudi opremo zamenjali. No ubistvu če kdaj pridobim par 100000 milijard eur pa odkupim tk, napeljem optiko po celi Sloveniji (kdor ne pusti kopat po svoji zemlji za več kot pošteno denarno kompenzacijo pa... hm a sej vsako leto je več samomorov, kako se je trikrat ustrelil v zadnjo stran glave ne vem bodo pa dediči verjetno bolj razumni, al pa njihovi dediči. Pa po vsak imel 1/1 tbps net kot darilo od imperatorja eu.
Odgovorite s citatom
Staro 27.03.2019, 09:47
anderssen Uporabnik anderssen ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 106

Kot privat uporabnik res ne vem, zakaj bi rabil večji UL. No, razen če si pirat. Kar pa je že stvar drugih organov.
Če rabiš večji UL za posle, si pa omisli poslovni paket. Nihče te ne omejuje.
Pa nehaj že jokat na vsake 3 dni o tem.
Odgovorite s citatom
Staro 27.03.2019, 10:03
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232

Citat:
Objavil-a marko2222 Prikaži sporočila
Pa mi najdi druge slo ponudnika s tem. T2 ima svoj optiko in jaz jo imam doma pa tudi oni ne dajo.

Ok crtamo pogoj enakih cen. Zakaj je 40 mbps najvišji ul za domace uporabnik? Tudi za 500 eur ne dobim vec. A ne marajo eur? Meni so vsec tako da mi jih lahko nakazejo.

Ce vzamem poslovni paket gre pa do 1000/1000 (oziroma 931/931 ki je najvišja možna hitrost pri meni z obstoječo opremo). Če sem milarder in plačam dovolj bi pa tudi opremo zamenjali. No ubistvu če kdaj pridobim par 100000 milijard eur pa odkupim tk, napeljem optiko po celi Sloveniji (kdor ne pusti kopat po svoji zemlji za več kot pošteno denarno kompenzacijo pa... hm a sej vsako leto je več samomorov, kako se je trikrat ustrelil v zadnjo stran glave ne vem bodo pa dediči verjetno bolj razumni, al pa njihovi dediči. Pa po vsak imel 1/1 tbps net kot darilo od imperatorja eu.

Jaz če bi mel optiko od T-2 bi šel takoj k njim brez razmisleka...itn.. Ker maš njihovo optiko bi lahko mel internet 500/100 če ti to ni dovolj pol bolje da nimaš nič

In Telekom nekam poslal
Staro 28.03.2019, 19:20
Pripravnik

Citat:
Objavil-a anderssen Prikaži sporočila
Kot privat uporabnik res ne vem, zakaj bi rabil večji UL. No, razen če si pirat. Kar pa je že stvar drugih organov.
Če rabiš večji UL za posle, si pa omisli poslovni paket. Nihče te ne omejuje.
Pa nehaj že jokat na vsake 3 dni o tem.
recimo za plex strežnik ki je popolnoma legalen za imet

recimo za upload backupa na remote lokacijo ki ne traja celo večnost ker je file velik par 100 gb

recimo za tor node, ki ga je tudi čisto legalno imeti (ni legalno gostovati .onion strani z nelegalno vsebino, ampak tor node sam po sebi tega ne počne ampak samo pošilja podatke okoli in niti ne ve kaj pošilja

za mirror za svojo linux distribucijo (mogoče imam 2990wx in vse optimizirano za to arhitekturo drugje so pa generični x86_64 binaryi

mogoče sem amaterski fotograf in snemam na 8k 12 bit hdr 240fps tudi to je čisto legalno če ravno ne snemam nagih otrok čez teleobjektiv

mogoče sem naredil 100 tb brezplačne glasbe in jo izdal z open source licenco

pa položaj piratstva slo je rahlo bolj kompliciran, download je dovoljen, šele upload je sporen ampak so metode MPAA/RIAA in njihovih pod izvajalcev kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in ker so bili dokazi pridobljeni nezakonito niso veljavni kakor tudi ne nič izpeljano iz njih tako da ubistvu je legalno, če imaš pa seed box v tujini kjerto ne šteje kot kriminal in se nanj povezuješ preko pravilno šifrirane povezave pa je čisto legalno ker se n ve kaj prenašaš
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2019, 04:37
Pripravnik

aja pa še to

če sem ali nisem pirat ni niti tvoja niti telekomova stvar

tvoja ni ker si pač kr nekdo z interneta

njihova pa ne ker so oni ponudnik internetnih storitev in ne policija, ne sodišče, ne tožilstvo ne lastniki copyrighta nadaljevanke ki sem jo ali jo nisem dobil dol s torrenta

moralno gledano pa, če jaz imam kupljene dvdje kakega filma / nadaljevanke in istočasno še torrent iste zadeve ker je pač bolj enostavno poiskat in predvajat stvar na disku kot najprej poiskat dvd in ga nato predvajat + kvaliteta je boljša pri torrentu (vsaj 1080p kot pri dvdju bluraya iste zadve pa ne mislim kupit in jo dvakrat plačat + 4k blurayev se pa večinoma itak ne da predvajat na linuxu z opensource predvajalnikom
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2019, 07:34
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Vzami poslovni paket 1000/1000 pa bo mir. Ne jokaj.
Odgovorite s citatom
Staro 31.05.2019, 11:31
nescafe Uporabnik nescafe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 437

Imam vprašanje glede prehoda na paketa NEO in NAJ.
Trenutno imam 10 mesecev paketa Trio C in Dostopni A (vezava 24 mesecev).
Ali lahko brez ovir in stroškov preidem na paketa NEO in NAJ?
Odgovorite s citatom
Staro 31.05.2019, 15:19
Matticx Uporabnik Matticx ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2018
Sporočila: 178

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Imam vprašanje glede prehoda na paketa NEO in NAJ.
Trenutno imam 10 mesecev paketa Trio C in Dostopni A (vezava 24 mesecev).
Ali lahko brez ovir in stroškov preidem na paketa NEO in NAJ?
Mislim da ja... ampak preveri ceno...ker so s temi Neo paketi drazji od prejsnjih....
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, novi, paketi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Paketi modri samo za fizične uporabnike? mattejci O storitvah 6 22.11.2016 10:29
Novi Trio paketi - epski nateg!!! nescafe O storitvah 9 28.03.2015 00:08
Novi paketi optika ? l0jzi17 O storitvah 201 04.12.2014 17:47
novi paketi internetnih povezav codeguru O storitvah 10 14.04.2011 19:39
NOVI IP-ji romanos1 SiOL TV 3 29.08.2010 16:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:24.