Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 07.02.2008, 19:20
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555
Privzeto Re: prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice

Moram priznati, da tule kakšnega dobrega razloga za stisko ne vidim. Mačka sta očitno navajena življenja v stanovanju, torej naj jih ne spušča ven, pa ne bosta motila soseda. Večina vestnih lastnikov živali zunaj ne pušča brez nadzora in številne mačke vse svoje življenje preživijo v stanovanjih, ne da bi karkoli pogrešale.
Staro 08.02.2008, 19:20
andreaaaaa Uporabnik andreaaaaa ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce andreaaaaa
Sporočila: 87
Privzeto Re: prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice

ejjjj a bi kdo slučajno imel še zelo mladi belo mucko za naprodaj, rpsoim da se javi, ker moja kolegica jo išče in si jo res želi, naj bo čist bela če gre, pa čim mlajša, hvala
Staro 08.02.2008, 19:48
Uporabnik

A je že povprašala po zavetiščih?
Prav zelo mladih (torej starih najmanj 12 tednov, ker pred to starostjo se ne smejo jemati od matere) pa verjetno zdajle ne bo, "jesenska runda" ima že kakšne pol leta.
Staro 29.02.2008, 14:09
flamingo Uporabnik flamingo ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 1

Pozdravljeni!
pomagam pri oddaji 9 mesečnega psa mešančka. Belgijski in nemški ovčar. Kuža je v Ljutomeru. Imajo že preveč psov,saj jim je psička spet skotila novo leglo. Nevem zakaj je ne sterilizirajo...
Kontakti: na gsm: 041230751 ali na email: natalija.kusek@siol.net
kontaktna oseba: Natalija. Slike na E-mail.
lp

P.S. kontakti so namenjeni zgolj za povpraševanje po psu in ne za kritiziranje zakaj psica ni sterilizirana !!! Zato prosim ne kličite in ne pišite mailov če nimate namena vzeti psa ali povprašati po njem.
Staro 17.04.2008, 21:47
Erikfrik Uporabnik Erikfrik ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Erikfrik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 83

Če kdo oddaja kakšne majhne pske (mladiči do starosti 1/2 leta in ne bojo veliki ko odrastejo) naj mi prosim pove...

Hvala
Staro 18.04.2008, 10:24
Uporabnik

Običajno so jih polna zavetišča, zakaj ne pogledaš v najbližjem?
Staro 24.04.2008, 21:59
Gru_Lutalica Uporabnik Gru_Lutalica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Gru_Lutalica
Član od: Nov 2006
Sporočila: 42
Privzeto Izgubil se je oranžen tigrast muc - Šiška, Ljubljana

V Ljubljani Šiški, na ulici Na jami se je danes, 22.4.08 ob 18h izgubil oranžen tigrast muc, srednje velikosti, ima malo daljše noge in na zadnjih nogah je malo pobrit (ima malo krajše dlake). Na ušesih ima male čopke. Verjetno je zmeden, ker ni navajen biti zunaj. Mogoče je malo divji in bi rad krampal, ampak je prijazen muc. Star je 1 leto. Če ga kdo najde, naj prosim pokliče na naslednje številke:

040 42 33 66 ali 031 561 654

Nahaja se približno v temle koncu:
Staro 30.04.2008, 08:44
55 Uporabnik 55 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 109
Privzeto Zavetišče Trebnje - oddaja Preverjeno

Posnetek zavetišča Trebnje- Repče Meli Slovenija

Poglejte pod oddaje in Preverjeno:

http://24ur.com/videoteka/
Naslednje - prosim, da vse, ki ste gledale prispevek na POP TV-ju in vas je izjava gospe Čadonič zmotila češ, res je da zavetišče krši določene točke pravilnika in zakona, pa vseeno bolje da deluje oz. bolje išta nego ništa pišete na VURS (naslovljeno na ga. Čadonič), da si takih izjav oseba, ki zastopa zakone o zaščiti žival nikakor ne more privoščiti. pa đe na ministrstvo za gozdarstvo, prehrano ipd. pošljete v vednost. naslov pa je - vurs@gov.si

-Ministrstva:
http://www.vlada.si/index.php?vie=cn...prdVld&gr2=kdo

-Urad predsednika Republike Slovenije
Erjavčeva 17
SI-1000 Ljubljana
Slovenija

tel.: 01 / 478 12 22
fax: 01 / 478 13 57
e-pošta: gp.uprs@up-rs.si

-Društvo za osvoboditev živali: Na mesto Varuha pravic živali je društvo imenovalo odvetnika Vladka Begana, ki je že dosedaj sodeloval z društvom in mu pomagal pri pripravi raznih pravnih tekstov. Sedež Varuha pravic živali je trenutno na naslovu:

Prešernova ulica 9, 3000 Celje (sedež odvetniške pisarne)
tel. 03/620-99-28
fax: 03/620-99-29
GSM 031/284 643
e-mail: vlado.began@siol.net

-G. Alojzij KASTELIC je od 12.11.2006 župan občine Trebnje.

Kontakti:

Župan občine Trebnje
g. Alojzij KASTELIC

Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Telefonska številka tajništva: (07) 348 11 04
Faks: (07) 348 11 31
elektronski naslov: alojzij.kastelic@trebnje.si

Vsekakor pa to zavetišče nima pogodbe edino s to občino.

-Veterinarska uprava Republike Slovenije
Parmova ulica 53
1000 Ljubljana
Tel: 01 300 1300
Faks: 01 300 1356
vurs@gov.si

Član Evropskega parlamenta e-mail naslov
ga. Mojca Drčar Murko, LDS mdrcarmurko@europarl.eu.int

g. Mihael Brejc, SDS mepbrejc@siol.net

ga. Romana Jordan Cizelj, SDS rjordancizelj@europarl.eu.int

ga. Ljudmila Novak, NSi lnovak@europarl.eu.int

g. Borut Pahor, ZLSD bpahor@europarl.eu.int

g. Jelko Kacin, LDS jkacin@europarl.eu.int

g. Alojz Peterle, NSi apeterle@europarl.eu.int

Gibanje za pravičnost in razvoj: info@gibanje.org

CONTACT
http://www.petsineurope.eu/

Pravilnik za imetnike zavetišč:
http://www.uradni-list.si/1/objava.j...&stevilka=2089

Zakon o zaščiti živali:
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r08/predpis_ZAKO4018.html

Vsi tisti, ki bi radi posvojili kakšno od teh živali na posnetkih pa pojdite tja čim prej po žival.

Nazadnje uredil 55 : 06.05.2008 ob 18:33.
Staro 07.05.2008, 16:09
dorko Uporabnik dorko ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 1
Privzeto Shi-tzu

Pozdravljeni,
ker ne vem več kam se naj obrnem, sem pristal na tem "pasjem" forumu. Doma pri starših imamo dva majhna psička, ker pa živim z punco 50 km vstran jih zelo malo vidim in jih seveda pogrešam. Zato z punco razmišljama, da bi si nabavila svojega psička, saj živiva v velikem stanovanju v lepem zelenem okolišu v MB. Po dolgem iskanju primernega psa sva si "izbrala" Shi-tzu ja, ker pa trenutno živiva le z eno plačo si lahko privoščima le 150 ali malo več eur za nakup le tega..kar pa je očitno premalo. Trenutno pač ne moreva dati 900 eur za psa.. Zatorej vas prosima če kdo mogoče ve ali obstaja kakšna varianta da se pri nas dobi kaj podobnega za ta denar, ali kdo mogoče ma kakšnega mladiča ki mu ni samo za zaslužek; ali se lahko še kam obrnema....Ne rabiva papirjev in niti ni nujno da je nek čistokrven psiček, lahko je tudi kaj podobnega, samo da je majhen in primeren stanovanju....Najraje pa seveda shi-tzu...
Vnaprej se vam zahvaljujeva in vas prosiva za razumevanje!
Hvala in brez zamere.
Dorjan in Maja
Staro 07.05.2008, 17:34
Uporabnik

Glede na vajino finančno situacijo me zanima, kako si bosta pa lahko privoščila za psa kvalitetno prehrano in po potrebi veterinarsko oskrbo psička? Že primerna prehrana bo znesla mesečno toliko, kot si pripravljen odšteti zanj, bog ne daj, da zboli ali pride do kakšne nesreče, ker potem 500 ali 1000 € pri veterinarju hitro znese račun.
Razmisli tudi (če živita v najetem stanovanju), ali si psa tam sploh smeta privoščiti.

Pa še nekaj me zelo moti pri tvojem vprašanju: praviš, ni treba "papirjev" - kot da je rodovnik (in ne "papir") nekaj povsem nepotrebnega. Zelo se motiš. Če želiš psa določene pasme, mora vzreditelj dokazati čistokrvnost z rodovnikom. Če tega ni, si pač kupil mešanca, ki je podoben neki pasmi. Mešančke pa ljudje sicer poklanjajo, pa tudi vsa zavetišča so jih polna. Zakaj ne pomagaš kakšni nesrečni pasji dušici v zavetišču - dobil ga boš brezplačno, običajno je treba le poravnati stroške veterinarske oskrbe.

Značke
domače, hrtji, hrtom, izgubil, krysarikov, maček, muc, mucka, oddam, oglasi, podarim, pomagajmo, praških, prodam, rejci, slovenije, stiski, svet, živalice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:50.