Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 09.08.2008, 21:33
katjab Uporabnik katjab ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 1
Privzeto Re: prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice

Pozdravljeni!

Dom išče prijazna mešanka, stara okoli 4 mesece. Podobna je nemškemu ovčarju in bo srednje rasti. (volčjak) Zapuščeno in izstradano sem jop našla v gozdu.
Psička je neizmerno prijazna, igriva in si želi človekove bližine. Ker imam doma že dve psički, ki je nista sprejeli, je trenutno nastanjena v zavetišču, kjer bo tudi cepljena. Čez teden dni pa bo na voljo za oddajo.
Psička je res zelo prijazna!!!!

info: katja: 040 242429
Staro 18.08.2008, 12:00
bonny Uporabnik bonny ni prijavljen
Novinec
Privzeto 2 Mucka IŠČeta Dom!!

Topel dom iščeta dva mucka stara tri mesece. Samček je oranžno bele barve, samička sivo, črne, bež barve, z nekoliko daljšo dlako. Sta oba navajena na pesek, zdrava, cepljena, igriva, pred oddajo pa bosta še sterilizirana n kastrirana. Za več informacij pokličite na tel. št. 040 39 69 82
Staro 23.08.2008, 11:11
tamik Uporabnik tamik ni prijavljen
Novinec
Privzeto Re: prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice

prodam mladičke border collie, čistokrvna, brezrodovnika, ceplene in veterinarsko pregledane. stari so 2 meseca. ostale so še tri samičke. dodatne informacije na tel: 070251864
Staro 24.08.2008, 15:24
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

"Čistokrvna brez rodovnika" ... Kako pa lahko dokažeš čistokrvnost, če nimajo rodovnika? Rodovnik je vendar edini dokaz čistokrvnosti.
Staro 13.09.2008, 11:18
marusac Uporabnik marusac ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 3

Tri male bele muce iščejo topel in prijazen dom. Za oddajo bodo primerne konec septembra, ko ne bodo več potrebovale mamice in bodo veterinarsko pregledane. Kontakt: marusacater@gmail.com
Pripete slike
Tip dokumenta: jpg muca4.jpg‎ (5,0 KB, 48 ogledov)
Tip dokumenta: jpg muca5.jpg‎ (6,4 KB, 28 ogledov)
Staro 17.09.2008, 11:00
bejdi Uporabnik bejdi ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 35

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
"Čistokrvna brez rodovnika" ... Kako pa lahko dokažeš čistokrvnost, če nimajo rodovnika? Rodovnik je vendar edini dokaz čistokrvnosti.
jaz se ne strinjam s tem. Zakaj pa naj bi dokazovala, sej se vidi, da ima rada živali? Ne vem, zakaj kao kinologi ali zagovorniki živali tolk poudarjete ta rodovnik, če men osebno prašaš, ravno zarad takega preprodajanja živali, prihaja še do hujših zlorab. Ja je fajn, da se ve s kom je bil kdo parjen, samo to bi se lahko tudi drugače rešilo. Pa tudi narave včasih ne moreš premagat, če kužate premaga nagon, jih ne moreš dat narazen al pa zarad tega, ker nima enih papirejv delat splav ali sterilizacije, ali še kaj hujšega!
pa ni stvar v dokazovanje, če men osebno prašaš, važno je, da se ima rad živali in se lepo skrbi za njih. To je edino kar je pomembno!!!! Ne vem, v čem je problem, če so pregledani pri vetu in vse štima. Sicer pa tudi, če ima psica z rodovnikom, več maldičev, koliko jih dobi rodovnik? Čistokrven je tisti pes, ki je parjen z isto pasmo ponavadi!

Sicer se pa nobena žival ne bi smela prodajati! Živali bi se morale podariti dobrim ljudem. Ne pa da eni s tem služijo!
Staro 17.09.2008, 11:03
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

Citat:
Objavil-a bejdi Prikaži sporočila
jaz se ne strinjam s tem. Zakaj pa naj bi dokazovala, sej se vidi, da ima rada živali? Ne vem, zakaj kao kinologi ali zagovorniki živali tolk poudarjete ta rodovnik, če men osebno prašaš, ravno zarad takega preprodajanja živali, prihaja še do hujših zlorab. Ja je fajn, da se ve s kom je bil kdo parjen, samo to bi se lahko tudi drugače rešilo. Pa tudi narave včasih ne moreš premagat, če kužate premaga nagon, jih ne moreš dat narazen al pa zarad tega, ker nima enih papirejv delat splav ali sterilizacije, ali še kaj hujšega!
pa ni stvar v dokazovanje, če men osebno prašaš, važno je, da se ima rad živali in se lepo skrbi za njih. To je edino kar je pomembno!!!! Ne vem, v čem je problem, če so pregledani pri vetu in vse štima. Sicer pa tudi, če ima psica z rodovnikom, več maldičev, koliko jih dobi rodovnik? Čistokrven je tisti pes, ki je parjen z isto pasmo ponavadi!

Sicer se pa nobena žival ne bi smela prodajati! Živali bi se morale podariti dobrim ljudem. Ne pa da eni s tem služijo!
odlično sseeeeeeeestriinjam.....:2thumbs ::2th umbs:
Staro 17.09.2008, 20:11
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a bejdi Prikaži sporočila
Da se razumemo: prav nič nimam proti mešančkom, za katere njihovi lastniki primerno skrbijo. Zelo pa sem proti temu, da lažno oglašujejo svoje živali za "čistokrvne", če to niso. Kot sem že v prejšnjem postu napisala, se ve, kaj je lahko edini dokaz čistokrvnosti.

V tvojem pisanju pa vidim še nekaj, kar kaže na nevednost na tem področju:
Odgovorni ljudje, ki imajo domače živali, ki niso namenjene za razplod, dajo te živali pravočasno sterilizirati in tako živijo brez tegob, ki jih povzročajo hormoni, ljudje pa brez strahu, da se bo zgodil "ups". Ti pa pišeš "sterilizacije ali še kaj hujšega" ... ??? Hujšega od sterilizacije???!!! Katastrofalno gledanje na problematiko tisočev nezaželenih in zavrženih živali, s katerimi se potem ukvarjajo društva za varstvo živali in redki osveščeni posamezniki - žal le z majhnim številom nezaželenih zavrženih nesrečnežev, ki potem preganjani in brezdomni umirajo počasne smrti od lakote in žeje. In k tem prispevajo tudi vsi tisti lastniki živali, ki jim je odveč strošek za veterinarski poseg, ki bi živali zagotovil mirno življenje.
Staro 19.09.2008, 08:28
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Da se razumemo: prav nič nimam proti mešančkom, za katere njihovi lastniki primerno skrbijo. Zelo pa sem proti temu, da lažno oglašujejo svoje živali za "čistokrvne", če to niso. Kot sem že v prejšnjem postu napisala, se ve, kaj je lahko edini dokaz čistokrvnosti.

Odgovorni ljudje, ki imajo domače živali, ki niso namenjene za razplod, dajo te živali pravočasno sterilizirati in tako živijo brez tegob, ki jih povzročajo hormoni, ljudje pa brez strahu, da se bo zgodil "ups". Ti pa pišeš "sterilizacije ali še kaj hujšega" ... ??? Hujšega od sterilizacije???!!! Katastrofalno gledanje na problematiko tisočev nezaželenih in zavrženih živali, s katerimi se potem ukvarjajo društva za varstvo živali in redki osveščeni posamezniki - žal le z majhnim številom nezaželenih zavrženih nesrečnežev, ki potem preganjani in brezdomni umirajo počasne smrti od lakote in žeje. In k tem prispevajo tudi vsi tisti lastniki živali, ki jim je odveč strošek za veterinarski poseg, ki bi živali zagotovil mirno življenje.
Če pes nima rodovnika, še ni mešanec, ker kot je napisala ena pred mano, je pogoj za čistokrvnost to, da sta oba starša iste pasme, ne pa rodovnik. dokazat pa res ne moreš, sam a je to sploh pomembno? Najbrž je bilo v oglasu čistokrvnost omenjena zaradi opisa (izgleda), tko si js predstavljam

Nazadnje uredil KissMe : 20.09.2008 ob 17:22.
Staro 19.09.2008, 14:35
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Citat:

Seveda, če pa gre večina mimo teh zavrženih živali in se jim ne zdi vredno kaj naredit... Vsaj veš, kaj lahko pričakuješ, če se ti kaj zgodi...

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Značke
domače, hrtji, hrtom, izgubil, krysarikov, maček, muc, mucka, oddam, oglasi, podarim, pomagajmo, praških, prodam, rejci, slovenije, stiski, svet, živalice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:11.