Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 29.03.2007, 08:46
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Ce ga dobis res po ugodni ceni se splaca kupiti, v najem se vsekakor ne splaca iti, drugace pa najboljse biti pri starsih doma, dolker lahko, oziroma, dokler ne padejo cene stanovanj na neko normalno mejo, ker to ni normalno, eno 40m2 stanovanje bi moglo stati okoli 20.000€ , saj zemlja je v bistvu zastonj, od drzave ali ne vem koga, ker nekdo mastno sluzi na ta racun, kam gre ta denar pa vprasanje, materjal je poceni, delovna sila prav tako. Najvec zasluzijo uni, ki sploh nic ne delajo, geodeti, elektro, voda, zemlja in razna dovoljenja, itd.....
Če te ne moti živeti s starši (zamisli si, da je to v stanovanju v bloku in ne v hiši) do 45 leta, gledat TV vsak večer z njimi ter s svojo ženo/možem in otroki zraven, potem si lahko doma. Ni pa to "normalno" in odnosi so manj kvalitetni kot če živi vsak v svojem stanovanju.

Cene stanovanj ne bodo padle. Zemlja ni zastonj, skupaj z dokumentacijo predstavlja večji del investicije. Sem projektant in ne govori, da nič ne delamo.
Staro 29.03.2007, 08:49
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Ja ni isto, jaz sem tudi samostojen kao samo nisem na svojem, lahko bi bil na svojem, kar pa ne pomeni, da si samostojen, no, sej ni tolk pomembno, saj to je samo psihologija in samozavest, da si samostojen.

Raje sem svoboden, kot samostojen.
Ce nisi samostojen si od nekoga odvisen. Ker si od njega odvisen, se moras vsaj do neke mere podrejati njegovi volji. Sledi, da ne mores biti svoboden, ce nisi samostojen.

Jaz nisem govoril o svobodi in samostojnosti, ampak o razliki med BITI NA SVOJEM (ziveti nekje, kjer je tvoje) in BITI SAMOSTOJEN.
Staro 31.03.2007, 19:53
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Če te ne moti živeti s starši (zamisli si, da je to v stanovanju v bloku in ne v hiši) do 45 leta, gledat TV vsak večer z njimi ter s svojo ženo/možem in otroki zraven, potem si lahko doma. Ni pa to "normalno" in odnosi so manj kvalitetni kot če živi vsak v svojem stanovanju.
Ja od 30 do 45 leta nekje biti z starsi ali se kaj vec, druzine valda se ne mislim imeti, ker nima smisla, dokler ne bom se samostojen, tacas pa presparam vsaj okoli 90.000SIT na mesec, ker, ce bi bil na svojem, bi mogu placevati najemnino ali kredit in se stroske, itd..., sam vsekakor ne bi mogu, mislim, folk govori o samostojnosti, samo, kaksna je razlika, ce sem z starsi ali z punco? Mislim, ce si zares samostojen, bi sel ziveti sam, samo ocitno je to res cisto mission imposible, saj zivimo v 21 stoletju, ni kot pred 500 leti, ko je moski zasluzu za celo druzino, zdaj morata biti vsaj 2 za preziveti, tko, da to ni lih neka samostojnost.

No, v 20 letih, bom tko lahko presparal vsaj okoli 20.000.000SIT, ter bom lahk osel ziveti nekako na svoje, drugi pa bodo bili se zmeri v najemu, ali zapufani v kreditih.

Jaz nocem imeti otroka, ker to je zame greh, mogoce bom kaksnega posvojil nekoc, saj ze tko nas je prevec, samo nekatere ljudi bi mogli res kastrirati.
Staro 31.03.2007, 19:54
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Ce nisi samostojen si od nekoga odvisen. Ker si od njega odvisen, se moras vsaj do neke mere podrejati njegovi volji. Sledi, da ne mores biti svoboden, ce nisi samostojen.

Jaz nisem govoril o svobodi in samostojnosti, ampak o razliki med BITI NA SVOJEM (ziveti nekje, kjer je tvoje) in BITI SAMOSTOJEN.

Tudi ti, ko gres z zeno ne bos bil samostojen, ker bos bil odvisen od nje in se bosta mogla nekako podrejati drug drugemu, ko gresta na razen, pa je sploh problem, saj sam tezko prezivis, toliko o svobodi in samostojnosti.
Staro 05.04.2007, 11:17
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

A? Bo bil kaj? Men se zdi, da bo bil kvečjemu poročen...

Staro 05.04.2007, 11:21
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Ce bom bil bom ze locen

Studija Stoparskega vodnika je vsekakor hvalevredna, zal pa zaradi neobstoja casovnega stroja se ni utemljene potrebe po uporabi obrnjenih casov.
Staro 05.04.2007, 11:30
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Nadprihodnjik, bi rekel oni iz sela Topirište Donje :D

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:34.