Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 13.02.2007, 08:56
Nodika Uporabnik Nodika ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2006
Sporočila: 355
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Tema s tem naslovom sicer že obstaja v Ljubezni in spolnosti, zato varianta B. :D

Mene zanimajo bolj praktične zadeve. Kaj je prioriteta slovenskih družin? Priti do lastnega stanovanja? Imeti dober avto, kvalitetne obleke, videti Kubo?

Zanimivo mi je namreč srečevati Dolce & Gabana reklame na dveh nogah, ki se v Hoferju s penzionerji drenjajo za za akcijskimi artikli ali lastnike Ferrarijev, ki živijo še pri starših. Pa take, ki izgledajo, da so na socialni podpori, ampak pred delikateso v Leclercu so pa povsem domači in natančno poznajo razliko med temi in onimi prepeličjimi jajčki. Gre večji del naših plač za hrano, zabavo, kredite...? Obstaja kak vzorec, ki bi ga lahko imeli za trenuten splošen trend? Kaj nam pomeni več? Tisto, kar delimo z družino ali tisto, kar nas definira pred sosedi?

Večini Slovencev pomeni največ tisto kar te definira pred sosedi, prijatelji, sorodniki..
Folk je iz dneva v dan bolj bolan. Zgubljajo svoje bistvo v materialu. Utapljajo se v svojih željah po še več, več tega, več onega, večje stanovanje, večji avto, večje mišice, še lepša frizura, še lepša sedežna, še lepši čoln,..vse skupaj je zgubilo taprav smisel. Premalo je poglabljanja vase, iskanja miru v sebi, dihanja s samim seboj, iskanja bistva v malem.Sam poglej okoli sebe koliko zamorjencev tlači to našo zemljo, noben se ne zna več iz srca nasmejat, se odklopit...uživat v malih stvareh, ki so res pomembne, se sprostit, bit to tak kot res si. Vsi sam neki pozirajo, so to kar od njih pričakuje družba, okolje. Sreče pa od nikoder. Sami ne vedo kaj bi si še zmislili, da bi si popestrili svoja, v srčkih prazna, življenja. Jaz temu pravim bežanje pred samim seboj. Mogoče strah pred tem in izogibanje temu, da se srečaš s svojim bistvom.. ne vem, sam vse skupaj, ko opazujem tak folk, me naravnost zabava, spravlja v smeh,...kako patetično in pomilovanja vredno.:D
Staro 13.02.2007, 08:58
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Tema s tem naslovom sicer že obstaja v Ljubezni in spolnosti, zato varianta B. :D

Mene zanimajo bolj praktične zadeve. Kaj je prioriteta slovenskih družin? Priti do lastnega stanovanja? Imeti dober avto, kvalitetne obleke, videti Kubo?

Zanimivo mi je namreč srečevati Dolce & Gabana reklame na dveh nogah, ki se v Hoferju s penzionerji drenjajo za za akcijskimi artikli ali lastnike Ferrarijev, ki živijo še pri starših. Pa take, ki izgledajo, da so na socialni podpori, ampak pred delikateso v Leclercu so pa povsem domači in natančno poznajo razliko med temi in onimi prepeličjimi jajčki. Gre večji del naših plač za hrano, zabavo, kredite...? Obstaja kak vzorec, ki bi ga lahko imeli za trenuten splošen trend? Kaj nam pomeni več? Tisto, kar delimo z družino ali tisto, kar nas definira pred sosedi?
Koliko lastnikov Ferrarijev pa poznas? Besides, Ferrari stane priblizno toliko, kot dvosobno stanovanje v centru Ljubljane. Torej je tak clovek ze uspel spraviti skupaj (ali pa vsaj prepricati nekoga, da BO uspel spraviti skupaj) za stanovanje, medtem ko jih osebno poznam cel kup, ki nimajo ne enega ne drugega.

Prioriteta druzbe na sploh pa je imeti in trositi cim vec lastnine. O tem kar precej prise filozof Frohm.
Staro 13.02.2007, 09:34
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

Frohm Where?
Staro 13.02.2007, 09:37
Pacijent

mea culpa... ne Frohm pac pa Fromm
Staro 13.02.2007, 09:39
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

moja prioriteta, poleg zdravja, je bla zmeri štalca
Staro 13.02.2007, 09:41
Verbal Uporabnik Verbal ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Verbal
Član od: Oct 2001
Naslov: Back when I was picking beans in Guatemala, we used to make fresh coffee, right off the trees.
Sporočila: 8.620

Ercih Fromm, avtor knjige Umetnost ljubljenja?
Staro 13.02.2007, 09:42
Pacijent

Tocno ta. Umetnosti ljubljenja (se) nisem prebral.
Staro 13.02.2007, 09:59
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Koliko lastnikov Ferrarijev pa poznas?

Prioriteta druzbe na sploh pa je imeti in trositi cim vec lastnine. O tem kar precej prise filozof Frohm.
Dva... Pa ne gre za omenjeno firmo, ker lahko manj vpadljiv pleh košta več cekina.

Sicer se mi pa zdi, da Slovenci manj Frohma & Fromma berejo in bolj zadnjo stran Sparovih računov.

Staro 13.02.2007, 10:05
Pacijent

Citat:
Dva... Pa ne gre za omenjeno firmo, ker lahko manj vpadljiv pleh košta več cekina.

Sicer se mi pa zdi, da Slovenci manj Frohma & Fromma berejo in bolj zadnjo stran Sparovih računov.
Glede drugega se sigurno strinjam. Glede prvega... Ce jih poznas, potem bi najbrz vedel tudi razloge za to, zakaj zivijo pri mami. Konec koncev ni s tem nic narobe, se posebej ne za zunanjega opazovalca. Sploh ako je druzina srecna. Res ne vem, zakaj bi si nekdo MORAL kupiti hiso, preden si ima moralno pravico kupiti avto, kakrsnega si zeli. Jaz pac ne vem, poznam le enega lastniku ferrarija in se ta zivi v svoji hisi.

Besides... Odvisno, o katerem kosu pleha in katerem F govorimo. Ampak to so ipak detajli, ker smo v vsakem primeru nad 150000 EUR.

Nazadnje uredil mrjerry : 13.02.2007 ob 10:08.
Staro 13.02.2007, 14:47
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Glede drugega se sigurno strinjam. Glede prvega... Ce jih poznas, potem bi najbrz vedel tudi razloge za to, zakaj zivijo pri mami. Konec koncev ni s tem nic narobe, se posebej ne za zunanjega opazovalca. Sploh ako je druzina srecna. Res ne vem, zakaj bi si nekdo MORAL kupiti hiso, preden si ima moralno pravico kupiti avto, kakrsnega si zeli. Jaz pac ne vem, poznam le enega lastniku ferrarija in se ta zivi v svoji hisi.

Besides... Odvisno, o katerem kosu pleha in katerem F govorimo. Ampak to so ipak detajli, ker smo v vsakem primeru nad 150000 EUR.

Jerry, majkemi, res nimam nič proti tvoji mami in njenem žehtanju tvojega Paul & Sharka.

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:44.