Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.11.2007, 10:27
ali_baba Uporabnik ali_baba ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 50
Privzeto Re: UTP kabel za povezavo modem-komunikator

Hvala lepa za odgovor,

...zdaj imam za dovod telefona rjavo-belo in za net oranzno-belo in zeleno-belo in stvar dela brez problema. Lahko pustim tako ali moram se enkrat scipati? Je kaksna razlika, ce je uporabljena modra namesto rjave?

Skrbi me tudi to ce gre po istem kablu RAW signal do modema in po istem kablu nazaj internet promet ali bi prihajalo lahko do kaksnih motenj - predvsem me zanima kvaliteta storitev v novi hisi TV, net, tel?

Verjetno ni variante da bi po istem kablu v trenutno obstojeci vezavi speljal (preostala ena parica) se TV signal?
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2007, 10:33
rakovec1 Uporabnik rakovec1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Naslov: ljubljana
Sporočila: 113

Tudi tako vezavo lahko pustiš, saj imaš za net izbrane prave pare.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 23:22
zack69 Uporabnik zack69 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce zack69
Član od: Apr 2007
Sporočila: 38

Fantje
da še jaz pristavim piskrček...imam VELIKOOOO težavo in sicer: TRIO paket; internet laufa, modem Sinope; Sagem komunikator; eee tukaj je težava: ko povežem Sagem komunikator z original kablom ki je zraven, se lepo sinhronizira in deluje ( dolžina kabla cca. 2.5 metra) ,
ker pa se je pojavila situacija, da bi sagem komunikator prestavil v drugo sobo, pa sem hotel podalšati kabel in pač tam priklopit zadevo; opa, tukaj pa težava, sicer popripovedovanju bi naj uporabil samo 2 parici in sicer ( ena parica pin 1 in 2 in pa druga parica pin 3 in 6 ) in ko jaz takole povežem mi niti lučka na Sinopeu ne zasveti... potem sem konektorje odrezal in montiral konektorje kot pri standard LAN kablu..... nič spet nič.. za info omsko kabli štimajo, kabel je FTP, konektorji oklopljeni... jaz pa obupan kaj je narobe...
zanima me samo, če je dolžina FTP podlajška od modema do komunikatorja pomembna ? ker druge razlage sploh ne vidim... pa zamenjal sem že par konektorjev ker sem pač sumil da so konektorji defektni, pa nič...kabel ohmsko premeril vsako žico posebej...štima....tak da se mi ne sanja kaj je narobe...če je kdo imel take težave...in to na liniji ki ni daljša od 5 metrov...sicer še mam za zmontirat drugi komunikator ki pa je razdalja 18 metrov pa mislim da tudi tisti ne dela......

any idea ??
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2008, 23:46
Novinec

Sicer sem probal za foro narediti kabel samo z dvema paricama 12 in 3 6 pa isto deluje...samo sicer je dolg samo 1 meter..... eh...ne vem več kaj naj naredim ....
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 02:49
ive123 Uporabnik ive123 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 37

js mam 25m kabla pa dela... UTP kabel kot za PC mrezo
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 10:19
Novinec

evo probal še enkrat ...zvezal navaden LAN kabl za mrežo...ne dela...probal še za foro cross over kablom ...ne dela... klical na siol help...rekli da bi vsaj ta kratka povezava morala delat in da naj kupim original kabel za mrežo..... načeloma pa bi naj šlo nekje do 7 - 8 metrov dolžine....
sedaj pa sploh ne vem kaj naj naredim z drugim komunikatorjem ki ima kabel dolg približno 18 metrov ???
skoraj sem že obupal...
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 15:11
shon Uporabnik shon ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce shon
Član od: May 2007
Sporočila: 283

js imam kabel iz modema do komunikatorja dolg 25 metrov pa dela brez problema. Kupi orginal kabel pa sej ni tako drag, jaz sem za 25 metrov dal nekje okoli 10 evrov.
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2008, 11:50
vico Uporabnik vico ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2

Zivijo !
Imel sem enak problem in ga resil. In sicer je tole v konektorju na obeh koncih kabla. Zic ne smes povezati kot gredo po vrsti in sicer rijava, rijavo bela, zelena, zeleno bela, modra, modro bela, oranžna in oranžno bela.
POvezati jih moras na obeh straneh enako in sicer takole:
-rijava
-rijavo bela
-zelena
-modrobela
-modra
-zeleno bela
-oranžna
-oranžno bela.

STvar bo zacela delovati!!! Se pravi zelena in zeleno bela nista skupaj ampak narazen. Preverjeno DELUJE!!!!

QUOTE=zack69;1312349]Fantje
da še jaz pristavim piskrček...imam VELIKOOOO težavo in sicer: TRIO paket; internet laufa, modem Sinope; Sagem komunikator; eee tukaj je težava: ko povežem Sagem komunikator z original kablom ki je zraven, se lepo sinhronizira in deluje ( dolžina kabla cca. 2.5 metra) ,
ker pa se je pojavila situacija, da bi sagem komunikator prestavil v drugo sobo, pa sem hotel podalšati kabel in pač tam priklopit zadevo; opa, tukaj pa težava, sicer popripovedovanju bi naj uporabil samo 2 parici in sicer ( ena parica pin 1 in 2 in pa druga parica pin 3 in 6 ) in ko jaz takole povežem mi niti lučka na Sinopeu ne zasveti... potem sem konektorje odrezal in montiral konektorje kot pri standard LAN kablu..... nič spet nič.. za info omsko kabli štimajo, kabel je FTP, konektorji oklopljeni... jaz pa obupan kaj je narobe...
zanima me samo, če je dolžina FTP podlajška od modema do komunikatorja pomembna ? ker druge razlage sploh ne vidim... pa zamenjal sem že par konektorjev ker sem pač sumil da so konektorji defektni, pa nič...kabel ohmsko premeril vsako žico posebej...štima....tak da se mi ne sanja kaj je narobe...če je kdo imel take težave...in to na liniji ki ni daljša od 5 metrov...sicer še mam za zmontirat drugi komunikator ki pa je razdalja 18 metrov pa mislim da tudi tisti ne dela......

any idea ??[/quote]
Odgovorite s citatom
Staro 23.01.2008, 12:03
vico Uporabnik vico ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 2

How to Make a Category 5.zip

tukaj je vse opisano kako se kaj naredi !
Sem zazipal ker se drugace na da uploudat na forum.

LP pa obilo uspeha
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2013, 14:13
švabo Uporabnik švabo ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2013
Sporočila: 1

Pozdrav

Povezavo modem-komunikator sem imel vzpostavljeno,sedaj pa sem se odločil da UTP speljem v streni in na priključek,tako nekako:

..z zadnje strani priključek izgleda približno tako:

Problem imam ker nikakor ne uspem priti do slike in zvoka,če vežem po B zaporedju ali če kopiram UTP ki imam pripravljenega da povežem stenski priključek-komunikator ali kako drugače.Ker ima priključek na eni strani 4 mesta in na drugi strani še 4 mesta,me tudi zanima kakšno je zaporedje kje začnem ,kje nadaljujem na drugi strani. Zanimivo je to da ko povežem mi na TV kaže programe TV1,TV2,POP TV... ,slike in zvoka pa ni!

Torej kako povezati barve da bo delovalo??

hvala

p-s- rešite me 2 dnevnih muk,prosim
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabel, modemkomunikator, povezavo, utp

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sinope 568+ gloris O storitvah 225 04.06.2009 14:00
Sagem modem težave firewire Tehnična pomoč 5 27.02.2007 19:09

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:48.