Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.10.2007, 13:07
gorchi Uporabnik gorchi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Naslov: Cerklje na Gorenjskem
Sporočila: 38
Question Router za SAGEM modemom postal neuporaben

Zdravo!

Včeraj, v četrtek 25.10.2007 zvečer okoli 23h se je nekaj zgodilo z mojim SAGEM modemom in mi moj router SMC7004ABR ne zleze več na internet preko PPPoE, kakor mi je ves čas dosedaj deloval. Odkar imam SAGEM modem (prej sem imel pa beli SIEMENS modem) se vsake toliko zgodi, da se SMC router sam od sebe resetira, kar pa se prej nikoli, nastavitve pa so ostale iste.

Začasno sem zadevo rešil tako, da SAGEM skrbi za povezavo v širni svet, SMC router pa skrbi za omrežje kot firewall+switch. Me je pa danes punca klicala od doma, da ji po novem ne delajo nekatere aplikacije, ki potrebujejo določena vrata odprta, kar pomeni da imam celo dva firewala .

Sprašujem torej, kaj se je zgodilo na SAGEMU, da je internet tokrat kar lepo zagodel in predvsem, če se da vzpostavit staro stanje? Resetiral sem ga nekajkrat včeraj, tako softwersko kot z izklopom iz napajanja. Telefon dela preizkušeno v redu, TV pa nisem preizkušal a predpostavljam, da glede na status na SAGEMovi strani tudi dela normalno. Fantje 080-xxxxx, lahko kaj pomagate? Priklopljen sem na centralo v Dravljah, na pošti pri Vodnikovi.

Pozdravček,
Goran
Odgovorite s citatom
Staro 26.10.2007, 16:23
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Član od: Aug 2007
Sporočila: 152
Privzeto Re: Router za SAGEM modemom postal neuporaben

Prosil bi username na ZS.

Mogoce nebi bilo slabo, ce bi opravili erase flash modema in routerja, ter router ponovno nastavili. Router mora biti v vsakem primeru priklopljen v ETH1, port pa nastavljen na DATA. Lahko bi bil tezaven tudi kabel med routerjem in modemom, mogoce pa nebi bilo slabo, ce bi na Sagemu izklopili DHCP server.
Odgovori

Značke
modemom, neuporaben, postal, router, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sagem kot router, ne dela povezava agolavsek Tehnična pomoč 2 17.12.2006 21:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:55.