Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Prikaži rezultate anket: Vlada krši ustavo?
JA 14 46,67%
NE 12 40,00%
NE VEM 4 13,33%
Glasovalci: 30. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 06.01.2008, 17:31
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192
Privzeto Re: Slovenska vlada - uspešnost ???

Ali ima policist normo?
Se vprašaš kdaj kako je prodajalki, ko še na WC ne more, ko dela za blagajno. Plača v Hoferju 614 bruto. Kolegica dela tam. Kaj praviš na to?
Staro 06.01.2008, 17:36
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

bi šel kdaj s policistom na delo? Mimogrede imajo tudi tri izmene ... bi z njimi pobiral pobruhane đankije? Kaj praviš na to?

za 640 EUR v žepu z vsemi dodatki itd itd
Staro 06.01.2008, 17:40
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

želim povedati, da nobeno delo ni lahko.
Staro 06.01.2008, 17:41
Gofljač

se strinjam. zato pa ne primerjati poklicev iz različnih sfer dela kar tako in počez

plače so nizke v VSEH segmetnih dela, razne pri gospodih iz uprav, managerjih itd itd.

In ni res, da se lahko javni sektor zmisli kadarkoli in dobi povišico
Staro 06.01.2008, 20:32
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
bi šel kdaj s policistom na delo? Mimogrede imajo tudi tri izmene ... bi z njimi pobiral pobruhane đankije? Kaj praviš na to?

za 640 EUR v žepu z vsemi dodatki itd itd
če univ. dipl. ekonomistu ponujajo delovna mesta V. stopnje z 580 neto ali pa VII stopnjo z nekje 800 neto je plača 640 za (pač tako je) neizobraženega policista čisto dovolj.

in preden me kdo napade....640 niti slučajno ni veliko ampak v relativni primerjavi z ostal pa je popolnoma dovolj.....
Staro 06.01.2008, 20:50
Gofljač

Wing, tebi pa inteligenca postov res obratno sorazmerno upada s številom postov ...
Staro 06.01.2008, 22:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
Wing, tebi pa inteligenca postov res obratno sorazmerno upada s številom postov ...
nop samo za razliko od nekaterih, ki sanjate in samo govoričite kako bi moralo biti sem jaz realen.....in dokler bo za policista zadostna srednja šola in dokler nekdo, ki konča univerzo dobi 800+ neto, je 640 za policaja čisto dovolj
Staro 07.01.2008, 07:22
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
če univ. dipl. ekonomistu ponujajo delovna mesta V. stopnje z 580 neto ali pa VII stopnjo z nekje 800 neto je plača 640 za (pač tako je) neizobraženega policista čisto dovolj.

in preden me kdo napade....640 niti slučajno ni veliko ampak v relativni primerjavi z ostal pa je popolnoma dovolj.....
Ali si pogledal kdaj zakon o plačah v javnem sektorju. Očitno ne, saj drugače bi vedel, da nekdo s takšno izobrazbo v javnem sektorju zaseda na lestvici količnikov za izračun osnove kar precej višje mesto, kar pomeni tudi višjo plačo, kot navajaš ti.
Neizobražen policist? Kolikor vem, morajo imeti vsaj V. stopnjo izobrazbe in zato o neizobraženosti ne moremo govoriti.

Druga stvar pa je, če dobi nekdo s takšno izobrazbo delovno mesto v gospodarstvu in ga delodajalec pač plača, kot ga. Ampak, to pa je že kapitalizem s svojo ponudbo in povpraševanjem, ki ga tako vneto zagovarjamo.

In še nekaj, ali res misliš, da " slovenčki" z manj kot VII, stopnjo izobrazbe niso izobraženi Slovenci? Poglej malo v parlament, kjer sedijo Dr.-ji, magistri, inženirji in profesorji, pa kakšnbe tumarije klatijo in delajo.

Nazadnje uredil king16 : 07.01.2008 ob 08:10.
Staro 07.01.2008, 08:50
Uporabnik

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Ali si pogledal kdaj zakon o plačah v javnem sektorju. Očitno ne, saj drugače bi vedel, da nekdo s takšno izobrazbo v javnem sektorju zaseda na lestvici količnikov za izračun osnove kar precej višje mesto, kar pomeni tudi višjo plačo, kot navajaš ti.
Neizobražen policist? Kolikor vem, morajo imeti vsaj V. stopnjo izobrazbe in zato o neizobraženosti ne moremo govoriti.

Druga stvar pa je, če dobi nekdo s takšno izobrazbo delovno mesto v gospodarstvu in ga delodajalec pač plača, kot ga. Ampak, to pa je že kapitalizem s svojo ponudbo in povpraševanjem, ki ga tako vneto zagovarjamo.

In še nekaj, ali res misliš, da " slovenčki" z manj kot VII, stopnjo izobrazbe niso izobraženi Slovenci? Poglej malo v parlament, kjer sedijo Dr.-ji, magistri, inženirji in profesorji, pa kakšnbe tumarije klatijo in delajo.
Nep izobrazba vsekakor ni garant za pamet.....ampak, če imamo že plačni sistem, kjer osnovne plače korelirajo z višino izobrazbe je za V. stopnjo 640 neto dovolj (v primerjavi z ostalimi plačami!).....sploh pa če primerjam, kaj vse morajo delat npr. medicinske sestre in negovalke v bolnišnicah.....ali pa navadni zaposleni v delovno intenzivnih panogah....mislim ni šans, da bi se mi policaj smilil.....
Staro 07.01.2008, 09:40
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
za rast cen npr. prehrane v trgovskih verigah politika ne more nič....enako je z nafto......in ni razloga, da bi sedaj (gledano iz ekonomskega vidika) podjetja kar naenkrat morala dvignit plače (saj se produktivnost ne spreminja).....seveda pa napihovanje gospodarske rasti (in s tem pospeševajne inflacije) je krivda vlade....zato je pa smešno, da so cene hrane vedno kao glavni razlog za inflacijo.....

....je pa zanimiva človeška neumnost, ki se vidi v tvojem postu.......skozi vsako temo se lahko spremlja kritike vlade in njenega ravnanja a hkrati pa še vedno večina ljudi od njih pričakuje, da kaj ukrenejo......kot, da bi bili dežela bebcev.....
Seveda se pričakuje od vlade da nekaj ukrene in vlada bi morala imeti neodvisne institucije, ki bi varovale potrošnike pred oligopoli in monopoli, ter tako skrbeti za primerno raven cen.
Že preg nekaj časa sem rekel da Bajuk ne ve kaj dela in imel sem popolnoma prav, prav tako sem rekel da JJ ne ve kaj dela in da je za njega glavno da je lep na TV kaj pa je v ozadju pa je vseeno, tako sem bil tudi kritičen do gospodarske rasti, ki je seveda lepo za videti ampak v ozadju nekaj ni v redu, predvsem so me motili vedno višji krediti za izgradnjo avtocest in pa seveda vedno višji izdatki za vojaško opremo. Tako se je vzbudil občutek da se lahko dela kar se hoče in cene lahko gredo kam hočejo, ni pa bilo nobenih proti ukrepov. Največji problem pa je še vedno predraga državna uprava v Sloveniji.
Da za višanje cen v trgovinah država direktno ne more nič mi je jasno ampak da državna podjetja dvigajo cene kljub rekordnim dobičkom pa je stvar kjer bi lahko država posegla vmes saj npr. podražitev električne energije pomeni podražitev skorajda vseh izdelkov, saj se povečajo če ne drugega fiksni stroški izdelka.
In za konec seveda pričakujem streznitev vlade, saj sam ne morem storiti ničesar kar bi mi olajšalo življenje z tem da mi zniža stroške. Zaradi mene ne potrebujem višje plače, če le stroški ne bodo iz dneva v dan višji.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/

Značke
slovenska, uspešnost, vlada

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bravo vlada. Manj brezposelnih. Knez Slovenija 167 09.08.2007 16:30
Slovenska policija - uspešnost??? NaceM Slovenija 64 22.05.2007 08:14
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 13:45
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 14:39
Slovenska mlada reprezentanca (U-21) dadod Šport 2 16.08.2006 21:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:22.