Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 04.01.2008, 18:10
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: Nakup delnic NKBM

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
1.) Celo zmotil sem se ECB ponuja bankam za neomejen čas sredstva po fiksni obrestni meri http://novice.siol.net/default.aspx?...&cid=103&pgn=4 , ta članek in to informacijo sem celo spregledal. Prva sproščanja sredstev so bila nekje septembra ali oktobra vendar članka ne najdem vem pa da so informacije o tem bile objavljene na www.spiegel.de - nimam pa ne volje ne časa da ti ga sedaj poiščem.
2.) Nisem bil na nepremičninskem posvetu v Portorožu in tudi ne vem o čem so tam govorili ampak imam podatke da so se nepremičnine v SV Sloveniji v zadnjih dveh letih povišale za 25% kar je predvsme posledica povečanega interesa nepremičnin v tem delu Slovenije s strani Britancev. Prav tako je izven osrednjega dela Slovenije, Primorske in delov Gorenjske večina nepremičnin podcenjenih kar daje veliko maneverskega prostora za višanje cen nepremičnin. Opažajo se povečana zanimanja za nepremičnine v bližini Avstrijske in Italijanske meje nakar je že reagiral trg in so se nepremičnine povečale za tudi do 50%. Primer vikendica na Sladkem vrhu pred dvema letoma cena 40.000€ sedaj 60.000€, nepremičnine na Goričkem so v zadnjih 5 letih porasle za preko 100%
3.) Količina vrednostnih papirjev ki jih imajo banke mi ni poznano in bank je preveč da bi imel dovolj časa da bi to pregledal. Kar se pa tiče rasti delnic pa je stvar takšna - stare delnice bodo rasle vedno počasneje, na trg pa bodo prišle nove delnice, ki bodo imele hitro rast prvih nekaj let, v tretje pa banke pri nakupu delnic niso omejene na matično državo in v naslednih nekaj letih je še vedno za pričakovati hitre rasti delnic predvsem iz Brazilije, Indije, Kitajske. Cene nepremičnin pa bodo rastle v naslednjem obdobju predvem v V in JV Evropi, se pa višajo tudi cene nepremičnin v Z Evropi predvsem zaradi povišanega obsega investicij in z tem povezanega višjega povpraševanja.
4.) če se navežem na točko ena kjer je ECB sprostila neomejeno količino sredstev po fiksni obrestni meri pomeni to za banke da imajo tudi one fiksno določene marže in večje prihodke proizvajajo z količino - tržno gospodarstvo - zato mora in je interes banke iskanje novih trgov. Če se navežem na NKBM je tukaj potencial velik.
5.) Možnosti za rast NKBM:
- v povezovanju z drugimi bankami delujočimi na področju V in JV Evrope
- povečanje količine posojil
- investicijske naložbe
- zavarovanja
Pa nimam mokrih sanj še manj pa pobožnih želja. Katere številke pa si mi ti zavrgel? Nobene, ravno obratno je vsak tvoj komentar zavržem jaz, ampak najboljša obramba je napad in drugemu spodtakniti njegove napake - dobro se učiš od sedanje vlade, tudi ona dela na tak način.
6.) Podtikam ti ničesar samo ovržem tvoje komentarje in ti vračam z isto mero kot to delaš ti !
In ja cena delnice se odloča tako da se veliki fantje vsedejo skupaj in določijo ceno delnice , seveda po predhodni preučitvi trga, kasneje pa drugi fantje veselo tržijo z temi delnicami na borzi.
Sedaj pa me še zanima kje sem jaz rekel da je ta cifra samo malo tam napisana? In kdaj sem jaz rekel da je kaj kar sem napisal pomota! Držim se trdno dejstev in informacij, ki jih pridobim in nikoli resnično nikoli ne trdim nekaj v kar nisem 100% prepričan in to lahko dokažem. Tako ne bom trdil da bo človek leta 2025 poletel na Saturn, ker tega ne vem, možno je da bo do tega časa tehnologija toliko napredovala da bi to bilo mogoče ampak sedaj in zdaj to ni možno.
Je pa res da NKBM ima še veliko odprtega potenciala, predvsem an tujih trgih, kjer skorajda še ni prisotna, res je da je knjigovodska vrednost delnice na dan 31.12.2006 bila nekaj čez 22.000 SIT kar je cca. 92€, res je da je vrednost delnice aktualno okrog 42€, res je da Angleži kupujejo nepremičnine na SV države, res je da se cene nepremičnin kontinuirano višajo kar je posledica povečanega povpraševanja iz tujine, res je da je danes petek in jutri vikend!
Spet se v vsem motiš...v tokratnem oglašanju ti bom probal razložiti prvo točko potem naslednji teden bom pa postopoma nadaljeval z drugo itn.

Evo po Wall Streetu (18.12.2007):
While investors in the U.S. await the results of the Federal Reserve’s anticipated $20 billion short-term funding auction, overnight the European Central Bank loaned €348.6 billion ($501.5 billion) for two weeks, double the anticipated amount, and the result was a sharp decline in euro-based LIBOR rates, perhaps pointing the way to a similar impact on U.S. LIBOR rates.

Da bi ECB povečala likvidnost na trgu ima več možnosti, najbolj znana je seveda znižanje obrestnih mer kar pa ECB trenutno ne upa prakticirati. Zato se raje poslužuje extra kratkoročnih finančnih inekcij s katerimi skuša povečati likvidnost. Večih inekcij si ECB ne more privoščiti, ker bodo spet imele inflacijski vpliv podobno kot znižanje obrestnih mer. Kakšen vpliv so do sedaj imele te inekcije pa lahko vidiš že danes na trgu. Tako da gre pričakovati nadaljnje zategovanje pasov s strani tujih bank in nadlajnje oteževanje pridobivanja sredstev bankam kot je NKBM. Torej, marže se bodo še naprej nižale. Dodatno je bil danes objavljen podatek da se je brezposlenost v ZDA povišala na 5% in ob trenutnem trendu je stagflacija ali le recesija kar realen scenarij.

Poleg tega si lahko tudi na straneh Banke Slovenije pogledaš scenarij razvoja domačih bank, ki napoveduje zmanjšanje rasti dobička iz 40-55% v l.2007 na 5% v 2008.

Predno nadaljujem (da ne bom pisal nepregledne kače), te prosim če mi sporočiš če razumeš napisnao potem te pa lahko naprej učim....

Seveda pa sem ti na voljo za dodatna vprašanja....
Staro 05.01.2008, 17:54
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501

Sfalila sta temo...aja, kaj je že tema??
Staro 13.01.2008, 14:21
Maratonec

Citat:
Objavil-a gripson Prikaži sporočila
Sfalila sta temo...aja, kaj je že tema??
Ma nekateri hodijo v ZOO gledat primate, jst pa sem hodim gledat Biza in Wingleta al kaj je že un čudak.

Daj raje povej, če si prodal svoje lote po 44 EUR? Mene v zadnjih dneh malo skrbi dogajanje okoli TLSG, namreč če ne bo prodan je hitra rast proti 50 kar fajn vprašljiva. Ampak to je samo moje TRENUTNO mnenje.
Staro 15.01.2008, 10:47
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Ma nekateri hodijo v ZOO gledat primate, jst pa sem hodim gledat Biza in Wingleta al kaj je že un čudak.

Daj raje povej, če si prodal svoje lote po 44 EUR? Mene v zadnjih dneh malo skrbi dogajanje okoli TLSG, namreč če ne bo prodan je hitra rast proti 50 kar fajn vprašljiva. Ampak to je samo moje TRENUTNO mnenje.
Slab človek je tisti, ki o drugih slabo misli.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 15.01.2008, 17:33
Maratonec

Citat:
Slab človek je tisti, ki o drugih slabo misli.
Še enkrat. Kaj naj si mislim o tebi? Vse predpostvake, ki si jih napisal niso le stvar drugačne intrepretacije oz. razmišljanj ampak so v vseh pogledih popolnoma napačne, ko ti pa skušam (najprej lepo, kasneje žal grdo) razložiti kako naj bi dejansko kaj vplivalo na trg pa dobim pod nos vsega in svašta....podil si me s foruma, zahteval moje opravičilo za tvoje zmote pa še kakšno žaljivko si sem ter tja napisal....in na vse to zgornji citat?!?!?! Torej...kaj naj si mislim no?
Staro 16.01.2008, 08:30
Uporabnik

Citat:
Še enkrat. Kaj naj si mislim o tebi? Vse predpostvake, ki si jih napisal niso le stvar drugačne intrepretacije oz. razmišljanj ampak so v vseh pogledih popolnoma napačne, ko ti pa skušam (najprej lepo, kasneje žal grdo) razložiti kako naj bi dejansko kaj vplivalo na trg pa dobim pod nos vsega in svašta....podil si me s foruma, zahteval moje opravičilo za tvoje zmote pa še kakšno žaljivko si sem ter tja napisal....in na vse to zgornji citat?!?!?! Torej...kaj naj si mislim no?
Vse moje predpostavke in navedbe so dosedaj držale - dvig delnice do novega leta, potem rahel padec v Januarju , prav tako sem prepričan da bodo držale tudi za naprej in aprila bo cena za delnico 50€ +
Povedal sem ti od kod sem vzel šprepričanje in kaj je bila moja podlaga za mojo napoved in moja predvidevanja. V kolikor so pravilna ali ne dokazuje stanje na borzi! Ali je delnica precenjena ali ne ni bilo vprašanje, čeprav menim da glede na okoliščine to ni bila, ampak o tem imajo tudi priznani borzni analitiki in ekonomisti razdeljeno mnenje.
Prav tako napovedujem da bo slovenski borzni indeks dosegel pred koncem leta 12.000 ali pa čisto blizu indeksnih točk, pričakujem rast delnic živilsko predelovalnih in trgovskih podjetij padec delnic metalno predelovalne industrije ter seveda rahel porast farmacevtskih in kemičnih podjetij, banke cca. 2-3% rast (razen seveda NKBM) , medtem ko glede na svetovne trende pričakujem padec vseh borznih indeksov naslednje leto.
Zakaj o tem z teboj ne bom razpravljal saj dejansko nihče ne izda svojega skritega recepta.
Ah, ja ti se resnično raje drži esoterike, kot pa razpravljanja o ekonomiji, saj imaš o tem toliko pojma kot o fermetaciji organskih iztrebkov pod vplivom globalnega segrevanja na Saturnovih lunah!

Staro 16.01.2008, 17:49
Maratonec

Citat:
Vse moje predpostavke in navedbe so dosedaj držale - dvig delnice do novega leta, potem rahel padec v Januarju , prav tako sem prepričan da bodo držale tudi za naprej in aprila bo cena za delnico 50€ +
Povedal sem ti od kod sem vzel šprepričanje in kaj je bila moja podlaga za mojo napoved in moja predvidevanja. V kolikor so pravilna ali ne dokazuje stanje na borzi! Ali je delnica precenjena ali ne ni bilo vprašanje, čeprav menim da glede na okoliščine to ni bila, ampak o tem imajo tudi priznani borzni analitiki in ekonomisti razdeljeno mnenje.
Prav tako napovedujem da bo slovenski borzni indeks dosegel pred koncem leta 12.000 ali pa čisto blizu indeksnih točk, pričakujem rast delnic živilsko predelovalnih in trgovskih podjetij padec delnic metalno predelovalne industrije ter seveda rahel porast farmacevtskih in kemičnih podjetij, banke cca. 2-3% rast (razen seveda NKBM) , medtem ko glede na svetovne trende pričakujem padec vseh borznih indeksov naslednje leto.
Zakaj o tem z teboj ne bom razpravljal saj dejansko nihče ne izda svojega skritega recepta.
Ah, ja ti se resnično raje drži esoterike, kot pa razpravljanja o ekonomiji, saj imaš o tem toliko pojma kot o fermetaciji organskih iztrebkov pod vplivom globalnega segrevanja na Saturnovih lunah!
Spet žališ....

Na nobeno vprašanje mi nisi odgovoril, za napačne navedbe (višina knjigovodske vrednosti, čas trajanja finančnih inekcij bankam, sprememba MRS, prihodnja dobičkonost...) se nisi opravičil in si še naprej svoje tumpal, tako da...

Ne vem...kaj naj ti na ta post odgovorim? Si ti Danny? Argumenti? Očitno spet spretno motoviliš in spreminjaš temo, samo da ni potrebno priznati svojih napak in odgovorit na zastavljena vprašanja...
Staro 17.01.2008, 07:12
Uporabnik

Citat:
Spet žališ....

Na nobeno vprašanje mi nisi odgovoril, za napačne navedbe (višina knjigovodske vrednosti, čas trajanja finančnih inekcij bankam, sprememba MRS, prihodnja dobičkonost...) se nisi opravičil in si še naprej svoje tumpal, tako da...

Ne vem...kaj naj ti na ta post odgovorim? Si ti Danny? Argumenti? Očitno spet spretno motoviliš in spreminjaš temo, samo da ni potrebno priznati svojih napak in odgovorit na zastavljena vprašanja...
Sem ti že povedal esoterika je prava stvar za tebe! Za vse ostalo pa sem ti navedel strani mojih podatkov, samo prečitati jih je bilo potrebno ampak - to ni tvoja stvar.
Ah, ja - debata s tabo ni mogoča, za žalitve se nisi opravičil, torej zakaj pa jaz sedaj tebe ne bi žalil in podil z foruma, za katerega nisi sposoben, kar potrjujejo odgovori tudi drugih udeležencev foruma na tvoje komentarje.

Staro 17.01.2008, 10:18
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

ob naslednjem nekulturnem oziroma žaljivem postu bom temo enostavno zaklenil, a velja!!! Dajte se malo lepše obnašat, ok?

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 17.01.2008, 22:44
Maratonec

Citat:
Sem ti že povedal esoterika je prava stvar za tebe! Za vse ostalo pa sem ti navedel strani mojih podatkov, samo prečitati jih je bilo potrebno ampak - to ni tvoja stvar.
Ah, ja - debata s tabo ni mogoča, za žalitve se nisi opravičil, torej zakaj pa jaz sedaj tebe ne bi žalil in podil z foruma, za katerega nisi sposoben, kar potrjujejo odgovori tudi drugih udeležencev foruma na tvoje komentarje.
Pred časom sem bral da primerjave napovedi gibanj izbranih delnic v v tekočem letu vsako leto dajejo tudi playboyeve zajčice in pa opice na eni strani in analitiki priznanih investicijskih hiš na drugi strani. No, večkrat se je zgodilo, da so zmagale opice ali pa zajčise tako da....

Značke
delnic, nakup, nkbm

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najbolša izbira mobilnika ...(predlogi, vprašanja) [Brez reklam] fancy Mobilna telefonija 217 09.11.2015 12:45
Forumski kolesarski klan spartan Zdravje 334 14.02.2010 21:01
Renault Laguna nakup ODSD Avtomobilizem 34 27.11.2008 18:14
Nakup Tourana crazzywak Avtomobilizem 4 15.04.2006 20:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:48.