Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 17.01.2008, 22:46
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: Nakup delnic NKBM

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Sem ti že povedal esoterika je prava stvar za tebe! Za vse ostalo pa sem ti navedel strani mojih podatkov, samo prečitati jih je bilo potrebno ampak - to ni tvoja stvar.
Ah, ja - debata s tabo ni mogoča, za žalitve se nisi opravičil, torej zakaj pa jaz sedaj tebe ne bi žalil in podil z foruma, za katerega nisi sposoben, kar potrjujejo odgovori tudi drugih udeležencev foruma na tvoje komentarje.
Navedel si, da znaša knjigovodska vrednost banke NKBM 98 EUR, dejansko pa znaša dobrih 15 EUR. Torej si precenil KV za dobrih 84%. Temu se res reče grande napaka in kiks v razmišljanju....
Staro 18.01.2008, 09:54
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Navedel si, da znaša knjigovodska vrednost banke NKBM 98 EUR, dejansko pa znaša dobrih 15 EUR. Torej si precenil KV za dobrih 84%. Temu se res reče grande napaka in kiks v razmišljanju....
Ni bilo 98 ampak 94€ na dan 31.12.2006 in vse piše v linku, ki sem ti ga dal, samo prečitati si si moral. In to ni bila nobena napaka še manj pa kiks v razmišljanju. Pri delnicah ni vedno v prvi vrsti samo dejanska vrednost podjetja ampak špekulacijska vrednost, torej kaj vlagatelji pričakujejo od podjetja in kakšen razvojni potencial ima podjetje. Tukaj pa ima NKBM velike rezerve in s te strani je bilo podjetje podcenjeno, da pa vidiš realno vrednost podjetja pa ne moreš se orientirati po prodajnem pamfletu kot je bil izdan pred prodajo ampak moraš pregledati njeno poslovanje zadnjih let, analizirati sinergije znotraj skupine in njene prihodnje načrte na trgu, določiti možnosti uspeha in pa preveriti stanje na ciljnem tržišču.
Ekonomija ni matematika, ki sledi točno določenim pravilom, v ekonomiji je več anomalij, kot je vremenskih sprememb na svetu in tudi vedno ne drži da je 1+1=2. Ti pa si se oprijel enega samega pamfleta kot pijanec plota in želiš prepričati vse mimoidoče, da se zemlja vrti in da bodo vsi padli, pa ni res padel boš samo ti če spustiš plot.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 19.01.2008, 13:53
Maratonec

Citat:
Ni bilo 98 ampak 94€ na dan 31.12.2006 in vse piše v linku, ki sem ti ga dal, samo prečitati si si moral. In to ni bila nobena napaka še manj pa kiks v razmišljanju. Pri delnicah ni vedno v prvi vrsti samo dejanska vrednost podjetja ampak špekulacijska vrednost, torej kaj vlagatelji pričakujejo od podjetja in kakšen razvojni potencial ima podjetje. Tukaj pa ima NKBM velike rezerve in s te strani je bilo podjetje podcenjeno, da pa vidiš realno vrednost podjetja pa ne moreš se orientirati po prodajnem pamfletu kot je bil izdan pred prodajo ampak moraš pregledati njeno poslovanje zadnjih let, analizirati sinergije znotraj skupine in njene prihodnje načrte na trgu, določiti možnosti uspeha in pa preveriti stanje na ciljnem tržišču.
Ekonomija ni matematika, ki sledi točno določenim pravilom, v ekonomiji je več anomalij, kot je vremenskih sprememb na svetu in tudi vedno ne drži da je 1+1=2. Ti pa si se oprijel enega samega pamfleta kot pijanec plota in želiš prepričati vse mimoidoče, da se zemlja vrti in da bodo vsi padli, pa ni res padel boš samo ti če spustiš plot.
Ok, se opravičujem, napisal si 94 EUR. Torej si napihnil podatek samo za 526,67%. Napisal pa si, da KV znaša in ne je znašala, torej sploh nisi vedel o čem pišeš. Dejansko si spregledal split, nisi prebral prospekta, nisi pogledal pogojev.... In ja, v pamfletu, ki so ga objavili pred prodajo so bili najnovejši podatki, ti si pa gledal zastarele zato si primerjal hruške z jabuki...

Potencial NKBM....v tujini nima poslovne mreže, slovenija je zasičena z bankami in zavarovalnicami in prihaja nova tuja konkurenca, viri financiranja pa so v tujini vse bolj omejeni.....jaka perspektiva. Glej...ne bodi pesnik pa raje kaj konkretnega napiši, pa vsaj malo naj bo resnično. Tudi družbe Merrill Lynch, Countywide......sta imeli 31.12.2006 visoke dobičke in višjo KV kot jo imata sedaj, pa je tečaj obeh družb vseeno signafikantno zružil... Kakšen dobiček, KV je imela družba v preteklosti nima veze, če se je perspektiva družbe v zadnjih dveh kvartalih občutno zmanjšala.

Pa zakaj me spet žališ? Samo razlagam ti da se v vsem motiš. Don't kill d mesinđer...

PS: s tem prispevkom ne trdim, da KBMR ne more doseči 50 EUR po delnici ali celo več. Pač, na naši borzi je še vedno veliko norcev....

Nazadnje uredil Davor : 19.01.2008 ob 14:11.
Staro 21.01.2008, 18:27
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501

Citat:
Ma nekateri hodijo v ZOO gledat primate, jst pa sem hodim gledat Biza in Wingleta al kaj je že un čudak.

Daj raje povej, če si prodal svoje lote po 44 EUR? Mene v zadnjih dneh malo skrbi dogajanje okoli TLSG, namreč če ne bo prodan je hitra rast proti 50 kar fajn vprašljiva. Ampak to je samo moje TRENUTNO mnenje.
Ne, uspelo mi je zadnji hip prodat pod 43, ampak sedaj vidim da se nimam kej sekirat...
Zdaj bom spet kupoval, mislim da za 40k NKMB in pol manj PETG - nočem kupit nad 700, če dobim pod 700 kupim za 30k€
Moram pa sedja malo očistit svoj portfelj saj sem ugotovil da imam kup brezveznih delnic, vredne so pa ...no, ja skoraj vsak dan manj....
Staro 21.01.2008, 21:13
Maratonec

Citat:
Objavil-a gripson Prikaži sporočila
Ne, uspelo mi je zadnji hip prodat pod 43, ampak sedaj vidim da se nimam kej sekirat...
Zdaj bom spet kupoval, mislim da za 40k NKMB in pol manj PETG - nočem kupit nad 700, če dobim pod 700 kupim za 30k€
Moram pa sedja malo očistit svoj portfelj saj sem ugotovil da imam kup brezveznih delnic, vredne so pa ...no, ja skoraj vsak dan manj....
Ja no, čestitam. Če bo TLSG res prodan se ti bo pa mogoče šeenkrat režalo.
Staro 22.01.2008, 18:12
gripson Uporabnik gripson ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce gripson
Član od: Sep 2004
Sporočila: 2.501

Citat:
Ja no, čestitam. Če bo TLSG res prodan se ti bo pa mogoče šeenkrat režalo.
TLSG je na nižji vrednosti kot pred 1 letom...ravno pred novim letom mi je kolega ponujal svoje delnice, pa pač ni tako dober kolega da bi ga reševal...sem pa malo razočaran glede (ne)prodaje in pink ponka vlade...me prav zanima koliko bo dejanska tržna cena, glede na to da sta ponudnika morala popravljati svoji ponudbi...
Staro 22.01.2008, 18:39
Maratonec

Biz....glede tvojih napovedi....pred časom si napisal, da po novem letu pričakuješ manjši padec tečaja delnic KBMR. Sedaj me pa zanima kaj zate pomeni 24% padec tečaja iz vrha? Torej, če družba izgubi četrtino svoje vrednosti v nekaj dneh je to:

a) nepomemben padec
b) manjša korekcija
c) zlom

S tem postom nikakor ne orisujem prihodnjega gibanja tečaja delnice pač pa samo opisujem kakšno težo ima oz. nima kakršnokoli napovedovanje gibanja prihodnjega tečaja katerekoli delnice. Če z opicami nisi razumel boš mogoče sedaj.

Torej....spet si se o nečem motil...namreč 24% padec nekako ni ravno manjši povpravel vrednosti....tudi definicija bear marketa je 20% znižanje tečajev od vrha, tako da.....
Staro 22.01.2008, 18:41
Maratonec

Citat:
Objavil-a gripson Prikaži sporočila
TLSG je na nižji vrednosti kot pred 1 letom...ravno pred novim letom mi je kolega ponujal svoje delnice, pa pač ni tako dober kolega da bi ga reševal...sem pa malo razočaran glede (ne)prodaje in pink ponka vlade...me prav zanima koliko bo dejanska tržna cena, glede na to da sta ponudnika morala popravljati svoji ponudbi...
Jah....brez prevzema bo še nižje, ker podjetje res ni vredno 300 EUR po delnici. Skratka, za lastnike katerihkoli delnic na LJSE je pomembno da se prodaja izpelje, tečaj je pa sekundarnega pomena. Ponudbi sta pri okoli 400 EUR po delnici.

Pred časom sem nekje napisal, da je prodaja po takem tečaju možna le ob kaki subvenciji s strani naše vlade in očitno jo bodo prevzemniki res dobili. Namreč za tožbe, ki trenutno visijo TLSG za vratom, bo lahko odgovarjala dražava, ki bo potem pač morala plačati morebitne izgubljene tožbe....s tega vidika se bo fajn okrepil tudi T-2.
Staro 23.01.2008, 12:23
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Biz....glede tvojih napovedi....pred časom si napisal, da po novem letu pričakuješ manjši padec tečaja delnic KBMR. Sedaj me pa zanima kaj zate pomeni 24% padec tečaja iz vrha? Torej, če družba izgubi četrtino svoje vrednosti v nekaj dneh je to:

a) nepomemben padec
b) manjša korekcija
c) zlom

S tem postom nikakor ne orisujem prihodnjega gibanja tečaja delnice pač pa samo opisujem kakšno težo ima oz. nima kakršnokoli napovedovanje gibanja prihodnjega tečaja katerekoli delnice. Če z opicami nisi razumel boš mogoče sedaj.

Torej....spet si se o nečem motil...namreč 24% padec nekako ni ravno manjši povpravel vrednosti....tudi definicija bear marketa je 20% znižanje tečajev od vrha, tako da.....
Priznati moram da me je sedanje delovanje svetovnih borz malo presenetila, za NKBM sem pričakoval 10 - 12% padec, 24% pa res nisem pričakoval, je pa to sedaj dobra možnost za tiste, ki so dobili manj delnic NKBM kot so želeli da jih dokupijo. Kljub vsemu pa še ni alarmantno in svoje napovedi ne bom spreminjal.
Glede padca delnic na ljubljanski borzi, pripisujem velik del tudi medlemu prodajanju državnega premoženja, saj so od 46 načrtovanih prodali samo 6, telekom pa še vedno čaka kako bo šlo naprej in vlagatelji so nestrpni saj ne vedo kako naprej. Največ pri vsem tem sedaj izgublja država.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 23.01.2008, 18:48
Maratonec

Citat:
Priznati moram da me je sedanje delovanje svetovnih borz malo presenetila, za NKBM sem pričakoval 10 - 12% padec, 24% pa res nisem pričakoval, je pa to sedaj dobra možnost za tiste, ki so dobili manj delnic NKBM kot so želeli da jih dokupijo. Kljub vsemu pa še ni alarmantno in svoje napovedi ne bom spreminjal.
Glede padca delnic na ljubljanski borzi, pripisujem velik del tudi medlemu prodajanju državnega premoženja, saj so od 46 načrtovanih prodali samo 6, telekom pa še vedno čaka kako bo šlo naprej in vlagatelji so nestrpni saj ne vedo kako naprej. Največ pri vsem tem sedaj izgublja država.
Jah....motil si se, kot vedno....

Značke
delnic, nakup, nkbm

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najbolša izbira mobilnika ...(predlogi, vprašanja) [Brez reklam] fancy Mobilna telefonija 217 09.11.2015 12:45
Forumski kolesarski klan spartan Zdravje 334 14.02.2010 21:01
Renault Laguna nakup ODSD Avtomobilizem 34 27.11.2008 18:14
Nakup Tourana crazzywak Avtomobilizem 4 15.04.2006 20:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:57.