Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 15.06.2007, 09:14
matusm Uporabnik matusm ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 2
Privzeto pogodbeno delo ali socialna pomoč

nekaj časa sem delal pri eni firmi za določen čas, 1,5 leta, potem pa mi niso več podaljšali in tudi zadnje dveh plač nisem dobil izplačanih. sedaj sem pol leta na zavodu za zaposlovanje in dobivam 160€ denarne pomoči. zaposlitev aktivno iščem a do sedaj vedno neuspešno (v pol leta sem dal cca.20 prošenj).
dobil pa sem možnost delanja po pogodbi za 2 ali 3 tedne, zaslužil bi približno 300€ neto (akontacija dohodnine je odšteta)
a kdo ve koliko mi to vpliva na denarno pomoč in kdaj vpliva ( glede na izplačilo)
Ker v tej državi je tak če želiš delati in dobiš kako pogodbeno delo potem si še kaznovan ( moreš dati akontacijo dohodnine in še zmanjšajo ti socialno).
zato bi lepo prosil če kdo ve za koliko ti zmanjšajo socialno če zaslužiš pogodbeno cca 300€.
hvala.
Staro 15.06.2007, 10:42
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: pogodbeno delo ali socialna pomoč

Citat:
Objavil-a matusm Prikaži sporočila
nekaj časa sem delal pri eni firmi za določen čas, 1,5 leta, potem pa mi niso več podaljšali in tudi zadnje dveh plač nisem dobil izplačanih. sedaj sem pol leta na zavodu za zaposlovanje in dobivam 160€ denarne pomoči. zaposlitev aktivno iščem a do sedaj vedno neuspešno (v pol leta sem dal cca.20 prošenj).
dobil pa sem možnost delanja po pogodbi za 2 ali 3 tedne, zaslužil bi približno 300€ neto (akontacija dohodnine je odšteta)
a kdo ve koliko mi to vpliva na denarno pomoč in kdaj vpliva ( glede na izplačilo)
Ker v tej državi je tak če želiš delati in dobiš kako pogodbeno delo potem si še kaznovan ( moreš dati akontacijo dohodnine in še zmanjšajo ti socialno).
zato bi lepo prosil če kdo ve za koliko ti zmanjšajo socialno če zaslužiš pogodbeno cca 300€.
hvala.
Torej si mnenja da bi sedaj moral dobiti plačano pogodbeno delo in socialno pomoč. Torej bi zaslužil skupaj 460€ od tega bi ti družba plačala 160€ torej tudi takšni ki hodijo ves mesec delat za 400€.
Če bi resno aktivno iskal delo bi 20 prošenj oddal v 1 tednu in ne v pol leta. Lahko pa se prijaviš na delovno mesto v proizvodnji pri Goodyear Engineered products v Kranju pa boš ves mesec delal, saj iščejo delavce. plača pa bo tudi redna.
Pokliči na 04 2077106

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 15.06.2007, 10:48
gostMR Uporabnik gostMR ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Naslov: ob letališču Skoke
Sporočila: 110

Ce imas tako majhne dohodke, bos se drugo leto dobil vrnjeno vplacano dohodnino.
Staro 15.06.2007, 11:05
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Torej si mnenja da bi sedaj moral dobiti plačano pogodbeno delo in socialno pomoč. Torej bi zaslužil skupaj 460€ od tega bi ti družba plačala 160€ torej tudi takšni ki hodijo ves mesec delat za 400€.
Če bi resno aktivno iskal delo bi 20 prošenj oddal v 1 tednu in ne v pol leta. Lahko pa se prijaviš na delovno mesto v proizvodnji pri Goodyear Engineered products v Kranju pa boš ves mesec delal, saj iščejo delavce. plača pa bo tudi redna.
Pokliči na 04 2077106
Od sodelavke sin in hči iščeta delo. Ali lahko poveš kaj pri GEP v Kranju pričakujejo in želijo od bodočih sodelavcev?
Staro 15.06.2007, 20:31
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Ne vem zakaj ne bi sprejel pogodbenega dela, pa čeprav samo za krajši čas. Če se boš iskazal kot dober delavec, pa boš morda lahko pogodbo podaljšal. Res pa ne gre, da bi delal, čeprav pogodbeno, prejel za to plačilo, zravenh pa vlekel še socialno pomoč.
Takih je pri nas še kar precej, zato pa je država draga.
Staro 03.07.2007, 22:14
slončica Uporabnik slončica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce slončica
Član od: Nov 2005
Sporočila: 63
Privzeto Dvostavno knjigovodstvo

Sicer ne vem točno, če sem se postavila pod pravo rurbiko...

Mogoče pa boste že zaposleli še najbolj vedeli. Sem konec s študijem ekonomije (računovodstva), pa nimam pojma o tem kako gre dvostavno knjigovodstvo.

Že res, da imam nekoliko teoretične podlage o knjiženju in izkazih - to pa je tudi vse. Pojma pa nimam o raznih zakonih (davek, zgd, glede zaposlitve ipd.) - ki so v samem računovodstvu zelo pomembni, potem mi dela probleme izbira pravih kontov in nasploh razumevanje samega dvostavnega knjigovodstva.

Katero knjigo naj vzamem v roke, ki bi imela ponazorene praktične primere dvostavnega knjigovodstva, da piše kaj o samam praktičnem računovodstvu in zakonih, ki so v računovodstvu pomembni...

Aja, drugače pomagam v računovovdstvu, tako da mi praksa ni čisto tuja, ampak velikokrat delam stvari, ker so me tako na učili in ne ker vem zakaj se gre Glede na to, da sem to stvar študirala mi je včasih kar nerodno kakšno stvar vprašati, ker to bi mi pa ja mogla fakulteta dati.

Upam, na vašo pomoč
Staro 03.07.2007, 22:46
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Dvostavno knjigovodstvo

človek bi se vprašal: ja kaj za vraga vas pa učijo na ekonomiji...
No pa šalo na stran:
dvostavno knjigovodstvo: spletni priročnik
drugače pa google: iskalna vrstica: vpišeš v prostorček: dvostavno knjigovodstvo in voila...

kar se pa zakonov tiče:
ZFPPod
ZFPPod-A dopolnjen zakon o finančnem poslovanju podjetij
ZGD-1
ZZZPB
ministrstvo za finance
Zakon o DDV in vse možne spremembe tega zakona...
Kaj si še rekla???
aja...
Zakon o dohodnini

Evo na temle linku imaš pa čisto vse zbrane veljavne zakone! Zakonodaja.gov.si

Takole slončica... to bi bilo za začetek... Za vsa druga vprašanja pa je na voljo Stric Gugl, vse ti bo povedal, če ga boš le pravilno vprašala...

EDIT: mislim, da sem si prislužil vsaj ledeno mrzlo pivo, če ne kar đekolo

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 04.07.2007, 16:23
slončica Uporabnik slončica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce slončica
Član od: Nov 2005
Sporočila: 63

Hvala Aldbaran, ampak strica googla znam precej dobro uporabljati Večinoma kar sem našla glede moje teme so razni tečaji ipd.

Rada pa bi kakšen naslov knjige (-> priročnika), ki bi mi pomagal iti skozi praktične primere. Ekonomija pa tako kot večinoma (si ne upam reči vse), ne da kaj veliko praktičnih spoznanj. Na žalost...
Staro 05.07.2007, 01:18
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Citat:
Objavil-a slončica Prikaži sporočila
Hvala Aldbaran, ampak strica googla znam precej dobro uporabljati Večinoma kar sem našla glede moje teme so razni tečaji ipd.

Rada pa bi kakšen naslov knjige (-> priročnika), ki bi mi pomagal iti skozi praktične primere. Ekonomija pa tako kot večinoma (si ne upam reči vse), ne da kaj veliko praktičnih spoznanj. Na žalost...
No, potem pa najboljše povprašat pri ponudnikih teh tečajev, č eimajo kakšen učbenik ali kaj podobnega na razpolago in če se ga da kupiti.
Drugače pa enkrat reči šefici, da ti nekaj stvari ni jasnih in če ti lahko to razloži na praktičnem primeru... Mislim, da bo to še najnoljše in najučinkovitejše...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 05.07.2007, 02:51
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a slončica Prikaži sporočila
Aja, drugače pomagam v računovovdstvu, tako da mi praksa ni čisto tuja, ampak velikokrat delam stvari, ker so me tako na učili in ne ker vem zakaj se gre Glede na to, da sem to stvar študirala mi je včasih kar nerodno kakšno stvar vprašati, ker to bi mi pa ja mogla fakulteta dati.

Upam, na vašo pomoč
No, faks je eno, praksa pa drugo. Delaš v računovodstvu, pa ne upaš vprašati tisto kar ti ni jasno. Zopet iščeš knjige iz katerih se boš teoretično izobraževala. Bolj pametno bi bilo, da sodelavke prosiš za pomoč. Ali pa se je zgodilo, da si na delovnem mestu in se od tebe pričakuje, da bi vse to, po čemer sprašuješ že morala znati. Rešitev ni knjiga ampak tečaj. Oglej si spletno stran: racunovodja.com, mogoče boš tam našla pot do razrešitve svojega problema.

Značke
akontacija, aprila, borza, dogajanje, dohodnine, državah, izobraževanje, kratka, nakup, nalivki, naprodaj, nasveti, neto, nevladnem, obrt, placa, podjetniška, popoldanska, predavanja, prodaja, proizvodnja, sava, sektorju, seminar, študent, tretjih, ustanovitev, vprašanja, žganjem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
kratka vprašanja, informacije ... Šumar Ostalo 69 04.09.2014 15:38
hitri nasveti, vprašanja, info ... Soleil Dom in družina 80 10.03.2011 02:30
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 13:43
Pravila & Pogosta vprašanja JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 0 06.02.2005 01:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:28.