Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 12.04.2008, 11:16
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Sava RE naprodaj 26. aprila

Javna prodaja delnic Pozavarovalnice Sava (Sava RE) se začne v soboto, 26. aprila, smo izvedeli. Delnice boste lahko vpisali v vseh bankah Unicredit in NKBM, smo še izvedeli.

Ponudba malim vlagateljem bo predvidoma potekala od 26. aprila do 6. maja 2008. Razpon cene bo predvidoma objavljen pred začetkom ponudbe malim vlagateljem in pred začetkom zbiranja naročil v okviru institucionalne ponudbe.

http://www.finance.si/210070/Sava_RE_naprodaj_26_aprila

Z nestrpnostjo pričakujem novo slovensko veseličko in pa komentarje na to temo....

PS: BIZ ali že bereš letna poročila Save RE iz leta 2000 in 2001? Glej, da ne boš kaj izpustil....
Staro 14.04.2008, 00:34
Terminator70 Uporabnik Terminator70 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 85
Privzeto Podjetniška k.p.

V firmi kjer delam, se bomo v naslednjih dneh pogovarjali o podjetniški kolektivni pogodbi.
Zanima me, kateri akti, aneksi oz.kateri so običajni predmeti pogajanj pri sprejetju podjetniške k.p.
Namen je seveda čimbolj nadgraditi mizerno branžno kolektivno pogodbo.

Hvala za odg.
LP
Staro 17.07.2008, 21:21
el_juero Uporabnik el_juero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce el_juero
Član od: Apr 2006
Sporočila: 116
Privzeto nakup v tretjih državah

Lahko kdo hitro posreduje informacijo, kakšen je carinski postopek če si naročiš tehnično stvar preko interneta npr. iz USA. Na netu mi podatka ni uspelo najti, le da se plača carina in davek pa da je potrebno neko deklaracijo izpolniti....podrobneje kje, kdaj , kak...pa ne.
Staro 17.07.2008, 22:59
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: nakup v tretjih državah

http://www.carina.gov.si/
tu bi znalo biti vse razloženo, drugače jim pa pošlješ dopis in ti bojo povedali kaj in kako...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 18.07.2008, 00:27
blustar Uporabnik blustar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 88
Privzeto Re: nakup v tretjih državah

Če boš dobil po pošti in če gre za fizično osebo, se verjetno carinski postopek opravi ob prejemu pošiljke.
Staro 14.08.2008, 16:59
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536
Privzeto Ustanovitev s.p popoldanska obrt

mene zanima kaki so pogoji za S.P popoldansko obrt ???... kaki stroški me čakajo na mesec ?, ali moram imeti nek začetni kapital ( v denarju seveda)?, kako je z davkom konec leta? skaratka prosil bi če mi lahko nekdo pomaga pri teh vprašanjih al pa če pozna kako stran da si lahk te kriterije sam preberem neki sem že iskal pa nimam neke sreče najbolj........hvala za odgovore...Lp
Staro 20.08.2008, 12:43
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173
Privzeto Re: Ustanovitev s.p popoldanska obrt

http://www.cveka.com/kako_odpreti_sp-t560.0.html

Kakšna je razlika med navadnim statusom s.p. in popoldanskim statusom s.p. [na vrh]
Popoldanski s.p. lahko odpre nekdo, ki je ŽE ZAPOSLEN nekje drugje oz. je študent ali upokojenec. To pomeni, da nekdo drug plačuje njegove PRISPEVKE za socialno varnost.

Razlika med obema tiči izključno in samo v plačilu prispevkov za socialno varnost.
Prispevki navadnega s.p.: 216 EUR
Prispevki popoldanskega s.p.: cca 30 EUR

Popoldanski s.p. je na trgu izenačen z navadnim, kar pomeni, da ima enake pravice in dolžnosti.

vir: http://vem.data.si/pogosta_vprasanja/#8
Staro 20.08.2008, 16:14
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536
Privzeto Re: Ustanovitev s.p popoldanska obrt

najlepša hvala za posredovane podatke ...sem ti iz srca hvaležen...Lp
Staro 21.08.2008, 12:37
pikec85 Uporabnik pikec85 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce pikec85
Član od: Jun 2006
Sporočila: 93
Privzeto nalivki z žganjem - proizvodnja in prodaja!

Torej, zanima me, kako bi lahko uradno izdeloval ter prodajal nalivke z žganjem ....

Imam nekaj težav!
1. sp-ja nimam odprtega; trenutno sem še študent, tako da bi v pošetv prišel popoldanski
2. katere dejavnosti naj registriram - malce sm gledal SKD in ven izbrskal naslednje 3
- 15.910 - Alkoholne pijače, žgane, proizvodnja
- 51.340 - Alkoholne pijače, trgovina na drobno, v specializiranih prodajalnah
- 52.250 - Alkoholne pijače, trgovina na debelo
3. ker sam nimam in ne izdelujem žganja, bi le-tega moral nekje kupovati?
4. prav tako je npr. s sadjem; gozdne sadeže in zelišča dobro poznam, tako da mi jih ni težko nabirati ...
5. kako je z davkom na promet z alkoholom? No, tako se je nekoč imenoval. Sedaj imamo DDV, mislim pa da plačaš več dohodnine, če posluješ z alkoholnimi pijačami ...
6. kako morajo biti prostori urejeni - vse kar bi sam potreboval je neke vrste skladišče za pripeljano čisto žganje, sončen prostor za "pacanje", lijak in tekoča voda ... skladišče za prazno stekleno embalažo ... a še kaj drugega?
7. HACCP-u sem tudi pisal in čakam na odgovor, glede njihovih zahtev ...

Trenutno tudi čakam odgovor z Euprave, kamor sem jim tudi pisal, vendar glede "samostojnega dopolnilnega dela" (nabiranje in sušenje zelišč, gozdnih sadežev) - če bi torej samo to počel ...

Kaj mi svetujete?

Mislim, da bo predvsem na teh "bioproduktih" v naslednjih letih precej povpraševanja ... na črno se pa ne moreš zaje*avat tako, kot se lahko če imaš vse pošlihtano!
Staro 21.08.2008, 17:37
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: nalivki z žganjem - proizvodnja in prodaja!

Na črno je največ profita in najmanj izgubljenih živcev. Če pa bi hotel uradno imeti vse, je najbolje, da se priključiš nekomu, ki izdeluje žganje in ti delaš za njega ("pogodbeno") on ti pa preko napotnice nakaže denar, saj je tako zate in za njega najbolj poceni. Žganje imajo skoraj vsi kmetje, tako da ne bi bil problem dobiti zadostno količino žganja (kontaktiraj me na zs...lahko zrihtam). Moraš se zavedati, da stane popoldanski s.p. približno 25-30€ mesečno. Prostore si uredi po vseh normativih in predpisih, če boš odprl kdaj s.p. ali pa kaj drugega, da ne boš imel problema s tem. Sicer pa ne vem kako bi se ti "za***avav".

Značke
akontacija, aprila, borza, dogajanje, dohodnine, državah, izobraževanje, kratka, nakup, nalivki, naprodaj, nasveti, neto, nevladnem, obrt, placa, podjetniška, popoldanska, predavanja, prodaja, proizvodnja, sava, sektorju, seminar, študent, tretjih, ustanovitev, vprašanja, žganjem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
kratka vprašanja, informacije ... Šumar Ostalo 69 04.09.2014 15:38
hitri nasveti, vprašanja, info ... Soleil Dom in družina 80 10.03.2011 02:30
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 13:43
Pravila & Pogosta vprašanja JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 0 06.02.2005 01:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:55.