Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.09.2007, 15:58
Bernie Uporabnik Bernie ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Bernie
Član od: Apr 2006
Sporočila: 132
Privzeto Internet na prenosniku???

Zanimam se, kako lahko imam jaz internet na prenosnem računalniku. Kaj rabim, kaj moram naredit in tako naprej??? Imam Trio paket, in internet že imam na osebnem računalniku. Kaj moram zdaj kupit ali kaj? Prenosnik je pa nov.

HVALA
Staro 09.09.2007, 17:20
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.129
Privzeto Re: Internet na prenosniku???

če imaš modem sinope, potem moraš samo uključit wireless in na prenosniku poiskat svoje omrežje.
Če imaš sagem modem pa moraš kupiti wifi kartico za sagem ali pa wireless router.
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2007, 18:35
Crownless Uporabnik Crownless ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 36

Lahko pa s kablom povežeš modem in računalnik. Če računalnik ne podpira WiFi-ja. Drugače pa tako, kot ti je svetoval Veron
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2007, 20:21
Cojs Uporabnik Cojs ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 102

Jaz bi tudi rabil manjšo pomoč....namreč imam navaden namizni računalnik in modem Sagem...torej imam ADSL...v drugi sobi pa bi brat rad imel internet tudi na prenosniku... brezžičnega...kupil sem tudi wireless router od Netgear...zdaj pa ne znam naprej oz. sploh ne vem kako priklopit vse skupaj da bo delal internet tudi na prenosniku...
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2007, 17:20
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Sporočila: 1.064

Netgear ima tako trotelziher varjanto. CD v laptop in sledite navodilom na zaslonu.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2007, 17:57
Pripravnik

Potreboval bi pomoč lepo prosim.

Ne uspe mi nikakor naštimat ruterja od Netgear. Sledim navodilom pa vse, že 100x sem probal pa mi vedno napiše na koncu wrong IP adress al neki tacga. Kako je s temi IP adressi? Kje in kakšne morem imeti vpisane, da mi bo delovalo? Mam pa modem Sagem na osebnem računalniku, zdaj bi pa rad spravil v delovanje še router, ker ima brat v sosednji sobi prenosnika in bi rad imel internet tudi na prenosniku.

Kje naj začnem? Že 3 ure se mučim in sem že obupan
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2007, 18:10
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Sporočila: 152

Lahko vam posreduje iztočnice, za detajle pa boste morali prebrati navodila. Routerjev je na trziscu precej, vsak pa ima svoje nastavitve.

Torej. Router je potrebno prikljuciti na prosti ETH1 port na Sagem modemu (oz. katerikoli port, ki je konfiguriran za DATA prenos).
Na router se potem povezete s utp kablom, ter odprete konfiguracijsko stran. Slednja je dostopna ponavadi kar iz spletnega brskalnika tako, da v naslovno vrstico vpišete http://192.xxx.x.x --> tu namesto x-ov vpišete IP vašega routerja. Kakšen je ta ip, bo potrebno prebrati v navodilih za uporabo.

V ta vmesnik se prijavite z uporabniškim imenom ter geslom, ki ju prav tako najdete v navodilih.

Pri konfiguraciji (ponoavadi je to basic konfiguracija) je potrebno:
1) izbrati tip povezave: pppoe --> večkrat je tu vpisano tudi "broadband" ali "xdsl"
2) vpisati uporabniško ime in geslo
3) vse druge nastavitve pustiti pri miru...

Pri tem tipu povezave (pppoe) ni potrebno nastavljati nobenih IP-jev za zunanjo mrežjo...

Ko boste vse izpolnili ter nastavitve shranili, se vam bo router povezal z omrežjem.
Staro 23.09.2007, 12:43
Pripravnik

Najlepša hvala!

Kaj pa glede zaščite ruterja? Jaz sem dal kao najvišjo možno...a je zarad tega toliko slabši signal potem ali to nima nič zveze s tem?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, prenosniku

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL internet + SiOL TV in VCR snemanje ? ElQurc SiOL TV 21 05.02.2008 19:14
Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve? Kaya SiOL TV 5 02.12.2007 20:03
svchost.exe in internet boroot Tehnična pomoč 6 27.03.2007 13:12
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 12:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:59.