Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 19.09.2007, 22:57
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Zavarovalnica Triglav

Kdor je danes spremljal Odmeve na TV Ljubljana je dobil vtis, da je referendum navadna farsa. Ali pa sem jaz razlage gostujočih gospodov napak razumela. Skratka, tudi, če referendum uspe, to še ne ne pomeni, da se bo 35% delež Zavarovalnice Triglav razdelil med 750.000 njihovih zavarovancev. V kolikor referendum uspe???? se zadeva vrne na začetek, in država se bo odločila, kakor se je že. Očitno se lahko takoj sprijaznimo s tem, da bo milijarda evrov končala v "kadi" in ne v naših žepih. Iz "kadi" pa bo odtekla nedokazljivo kam.

Povsem drugo vprašanje pa je, kako so pred časom, pravnim osebam lahko izplačali njihov delež, fizičnim pa sedaj ne morejo. Očitno se "pravila igre" spreminjajo po potrebi.
Staro 20.09.2007, 08:05
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: Zavarovalnica Triglav

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Kdor je danes spremljal Odmeve na TV Ljubljana je dobil vtis, da je referendum navadna farsa. Ali pa sem jaz razlage gostujočih gospodov napak razumela. Skratka, tudi, če referendum uspe, to še ne ne pomeni, da se bo 35% delež Zavarovalnice Triglav razdelil med 750.000 njihovih zavarovancev. V kolikor referendum uspe???? se zadeva vrne na začetek, in država se bo odločila, kakor se je že. Očitno se lahko takoj sprijaznimo s tem, da bo milijarda evrov končala v "kadi" in ne v naših žepih. Iz "kadi" pa bo odtekla nedokazljivo kam.

Povsem drugo vprašanje pa je, kako so pred časom, pravnim osebam lahko izplačali njihov delež, fizičnim pa sedaj ne morejo. Očitno se "pravila igre" spreminjajo po potrebi.
Pravila igre si vedno prikrojijo tisti, ki so neposredno ob skledi in za ostale, ki so pod mizo ostanejo drobtinice, enako se bo zgodilo z referndumom in z privatizacijo še preostalega.
Zavarovlanice kakor preostali del državnega lastništva je potrebno pruvatizirati, vendar bi jaz pričel pri državnih podjetjih, da se sprosti v prvi vrsti gospodarstvo potem pa pridejo na vrsto zavarovalnice in banke, ki bi potem lahko prešle v roke slovenskega gospodarstva, kar bi lahko imelo pozitivne učinke na slovensko gospodarstvo in bi takole lahko imeli tudi vpliv na razvoj naših strateških trgov.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 20.09.2007, 11:30
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Kot da ne bi obstajale Delavske knjižice, zdravstvene kartoteke!!!

Kaj so pa pravne osebe- ki so bile kolikor poznam zakone do 90 leta v LASTI DELAVCEV ??? naredile z deležem, ki so ga dobile???? ( Kupila podjetja?? z našim denarjem??)
Mislim, da se ob tem odpre kar nekaj vprašanj.
Staro 20.09.2007, 16:37
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

a ni bilo enako že z referendumom za Poček nad Pivko, za katerega je takratni obrambni minister g Janša dejal, da za vojsko rezultat ni obvezujoč ...

pravila so pa itak zato, da se kršijo ...

iz diktature smo padli v banana republiko ...
Staro 20.09.2007, 20:44
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Kot da ne bi obstajale Delavske knjižice, zdravstvene kartoteke!!!

Kaj so pa pravne osebe- ki so bile kolikor poznam zakone do 90 leta v LASTI DELAVCEV ??? naredile z deležem, ki so ga dobile???? ( Kupila podjetja?? z našim denarjem??)
Mislim, da se ob tem odpre kar nekaj vprašanj.
Vprašanje druge denacionalizacije je že odprto.
Škoda le, da zanj ve le nekaj bralcev forumov.

Staro 20.09.2007, 23:04
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Sprejmem kritiko, bila sem površna.
Staro 21.09.2007, 10:21
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Vprašanje druge denacionalizacije je že odprto.
Škoda le, da zanj ve le nekaj bralcev forumov.
__________________________________________________ _____________________________________
Točno tako.
In tukaj se lepo vidi opredelitev ali pripadnost ali obračanje po vetru -
novinarjev, Kosove komisije, sindikatov in še cel kup raznih služb, ki se oglašajo ob marginalnih zadevah, ko je treba za ljudi pa nič
Staro 22.09.2007, 04:54
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
__________________________________________________ _____________________________________
Točno tako.
In tukaj se lepo vidi opredelitev ali pripadnost ali obračanje po vetru -
novinarjev, Kosove komisije, sindikatov in še cel kup raznih služb, ki se oglašajo ob marginalnih zadevah, ko je treba za ljudi pa nič
Pa kaj se bi oglašali? Tudi jaz se ne bi, če bi imel od 3000 EU dalje neto plačo iz proračuna, pa še kak drug privilegij. Tem se ni treba oglašati ali bosti s kom.
Staro 22.09.2007, 06:57
Del Uporabnik Del ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 136

Po moje bi bilo najbolj pravično prenest ta delež zavarovalnice na pokojninsko zavarovalnico.... enako del telekoma in kar je še teh družb...tako bi postala ena normalna institucija ki bi lahko skrbela za svoje upokojence,to prisilno solidarnost bi pa s časoma lahko spremenili v naložbeno PIZ.Vsaj na ta način bi vsi nekdanji zaposleni dobili eno korist od nekoč družbenega premoženja...
Staro 22.09.2007, 20:38
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Moja izkušnja z Triglavom in delnicami je takale:
Od vložitve vse "pripadajoče" vsote (mal čez 300.000 SIT takrat), sem ves denar vložil v zavarovalnico Triglav. Da so vrste delnic spreminjali in temu primerno je tudi rasla ali padala vrednost je meni kot laiku v tem poslu še največ povedalo letno poročilo o stanju delnic, nekaj krat celo za drobiž dividend. No letos je prišlo tako (že prej sprejeto obvestilo od kapitalske družbe, da imam 1 delnico ene vrste in 38 druge vrste, pač kakor so to razporejali in preoblikovali.

Tako sem v tem letu po delitvi dobička v zavarovalnici prejel: skupne dividende v višini 0,50 EUR, od kar gre 0,10 EUR za davek, dobiček pa ni potrebno zavesti v dohodnino Ja ja, upoštevana je tista 1 delnica, za ostalih 38 pa še nobenega dobička.

Značke
triglav, zavarovalnica

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Iščem naslov pesmi,izvajalca, besedilo, note.... Madbringer Glasba 990 18.02.2008 12:35
zavarovalnica Triglav bajs01 Gospodarstvo 6 27.09.2007 22:56
Dodatno zavarovanje- Vzajemna Sliva Gospodarstvo 117 23.05.2006 14:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:10.