Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 02.01.2008, 12:36
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: Nakup delnic NKBM

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Ti se drži zadnjega poročila jaz se bom držal poročil zadnjih 5 let, ker samo tako vem kako uspešno deluje podjetje, kako se oblikujejo finančni tokovi in koliki so dopronosi na zaposlenega. Tako si lahko lažje naredim pregled nad tem kaj mi delnica ponuja na dolgi rok in kdaj in kako je najbolj pametno prodati delnico.
K temu pa dodam še sledenje gibanja gospodarstva in investicij, ko se tiče bank in njenega poslovanj je to še posebej pomembno, saj z tem lahko predvidiš višine prihodkov in dobičkov iz poslovanja. Ker se Evropa in Slovenija nahajata v toku visoke gospodarske rasti in hkrati visoke inflacije je za pričakovati predvsem področju investicij viskoko raven v naslednjih 2-3 let in če k temu prištejemo še ugodno izračunavanje obresti in pričakovano visoko rast kreditov so visoki dobički zagotovljeni. Ob tem pa je potrebno dodati tudi nizko stopnjo rizičnosti pri dajanju kreditov slovenskih bank, vse skupaj ugodna razmerja za rast delnice. Torej iz te podlage vlečem predlog za držanje delnic, če ni prodaja nujna do spomladi, ker je možnost podvojitve vrednosti zelo visoka.
P/B je tu popolnoma posredna stvar, saj se pri teh delnicah gre za poolnoma špekulacijske in njihova dejanska vrednost se bo ustalila šele takrat ko bo država odprodala vse kar je namenila. Prav tako pa je pametno če se človek spogleda z podobnimi prodajami državnih delov v podjetjih in njihovo placiranje na borzi - povsod je bil učinek zelo podoben.
Nikomur pa ne bi predlagal da drži delnico do konca leta, saj bo večina vnovčevala dobičke do poletja in bo padec neizbežen, kaj možen je padec kot pri delnicah Deutsche Telekom, kjer je vrednost padla pod prodajno vrednost in se šele čez dve leto povzpela spet na staro vrednost z generiranjem novih tržišč, novih proizvodov in višjih dobičkov.
Res je da se z delnicami ne ukvarjam profesionalno (pa bi se moral saj sem dosedaj še vedno zadel) znam pa gledati, poslušati in sklepati tako da sem z svojimi naložbami še vedno zadel v polno .
Hm...še se ne daš. Ponovno poudarjam, da se strinjam, da je potrebno gledati kaj se je s podjetjem dogajalo v preteklosti, vendar pa moraš tudi vedeti, kje najti najakutalnejši podatek. In če se strinjava, da je P/B pomemben podatek, potem moraš najti čim aktualnejši P/B podatek in ti, kljub temu da si kao prebral vsa letna poročila od l. 2000 naprej si ocen P/B precenil za več kot 500%. Dodatno si zgrešil split in je tvoj izračun temeljil na popolnoma napčnih podatkih. Saj veš, tisto o slepi kuri? In ja, v Sloveniji je bilo do sedaj res težko sfalit in tudi v tujini po l.2003 je bilo težko narediti napako, ampak to te še ne dela strokovnjaka.

Tisto o inflaciji in investicijah je pa spet en velik bullshit. Raje poglej, kaj se dogaja na trgu zaradi morebitne recesije in nepremičnisnke krize v ZDA? Poglej, kako so tuje banke, ki dajejo NKBM, sredstva zategnile pasove in poglej, kakšen vpliv imajo novi računovodski standardi na dobiček družbe v l.2007 in kaj bo to pomenilo v l.2008.
Staro 02.01.2008, 15:29
Maratonec

Citat:

Tvojega opravičila ne morem sprejeti, saj trezni in pametni ljudje znajo komunicirati, ti pa še v nobenem postu nisi dokazal ne strokovnost in ne sposobnost komunikacije in kot takega te tudi obravnavam. Žaliti pa si pričel ti druge in ne obratno!!!!!!

Citat:
Pričakujem tvoje opravičilo in utihneš - najbolje bi bilo da kar izgineš z foruma, ker obnašati se ne znaš!
Hm...kaj pa je pred tvojim pragom?
Staro 03.01.2008, 10:24
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Hm...še se ne daš. Ponovno poudarjam, da se strinjam, da je potrebno gledati kaj se je s podjetjem dogajalo v preteklosti, vendar pa moraš tudi vedeti, kje najti najakutalnejši podatek. In če se strinjava, da je P/B pomemben podatek, potem moraš najti čim aktualnejši P/B podatek in ti, kljub temu da si kao prebral vsa letna poročila od l. 2000 naprej si ocen P/B precenil za več kot 500%. Dodatno si zgrešil split in je tvoj izračun temeljil na popolnoma napčnih podatkih. Saj veš, tisto o slepi kuri? In ja, v Sloveniji je bilo do sedaj res težko sfalit in tudi v tujini po l.2003 je bilo težko narediti napako, ampak to te še ne dela strokovnjaka.

Tisto o inflaciji in investicijah je pa spet en velik bullshit. Raje poglej, kaj se dogaja na trgu zaradi morebitne recesije in nepremičnisnke krize v ZDA? Poglej, kako so tuje banke, ki dajejo NKBM, sredstva zategnile pasove in poglej, kakšen vpliv imajo novi računovodski standardi na dobiček družbe v l.2007 in kaj bo to pomenilo v l.2008.
Niti nisem zgrešil splita, niti nisem spregledal pamfleta o prodaji NKBM ampak v primerjavi z tabo to za mene ni bilo edino informacijsko sredstvo, ampak samo eno od večih. Je že res da je P/B za nekajkrat presežen ampak če trguješ z delnicami te ne zanima lastništvo v podjetju za katerega je P/B še kako pomemben ampak te zanima njegova špekulacijska vrednost in kot taka te zanima rast podjetja pred zadnjo ocenjeno vrednostjo, saj bi rad v določenem času ustvaril čimvečji dobiček in ne postal lastnik podjetja.
In tisto o inflaciji in investicijah ni velik bullshit ampak še kako pomembno pri razvoju podjetja. Da pa bi lahko ocenil tveganja banke glede nepremičninske krize v ZDA pa moraš poznati poslovanje banke in če to poznaš moraš pregledati njeno poslovanje v zadnjih letih in pa način poslovanja. V nasprotju z nemškimi bankami, NKBM ni poslovala z ameriškimi bankami in tako direktno ni prizadeta z nepremičninsko krizo, prav tako pa po podatkih Eurostata in vseh ostalih evropskih institutov za Evropo in Slovenijo ni pričakovati da bi prišlo v letu 2008 in 2009 do recesije ampak bomo ohranili dokaj visoko stopnjo gospodarske rasti. Novi računovodski standardi pa tudi ne bodo spremenili potek poslovanja banke.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 03.01.2008, 18:44
Maratonec

Citat:
Niti nisem zgrešil splita, niti nisem spregledal pamfleta o prodaji NKBM ampak v primerjavi z tabo to za mene ni bilo edino informacijsko sredstvo, ampak samo eno od večih. Je že res da je P/B za nekajkrat presežen ampak če trguješ z delnicami te ne zanima lastništvo v podjetju za katerega je P/B še kako pomemben ampak te zanima njegova špekulacijska vrednost in kot taka te zanima rast podjetja pred zadnjo ocenjeno vrednostjo, saj bi rad v določenem času ustvaril čimvečji dobiček in ne postal lastnik podjetja.
In tisto o inflaciji in investicijah ni velik bullshit ampak še kako pomembno pri razvoju podjetja. Da pa bi lahko ocenil tveganja banke glede nepremičninske krize v ZDA pa moraš poznati poslovanje banke in če to poznaš moraš pregledati njeno poslovanje v zadnjih letih in pa način poslovanja. V nasprotju z nemškimi bankami, NKBM ni poslovala z ameriškimi bankami in tako direktno ni prizadeta z nepremičninsko krizo, prav tako pa po podatkih Eurostata in vseh ostalih evropskih institutov za Evropo in Slovenijo ni pričakovati da bi prišlo v letu 2008 in 2009 do recesije ampak bomo ohranili dokaj visoko stopnjo gospodarske rasti. Novi računovodski standardi pa tudi ne bodo spremenili potek poslovanja banke.
)
Vidiš, spet se motiš o vsem.

Nepremičninska kriza bo še kako vplivala na poslovanje NKBM, ker je sedaj NKBM služila predvsem na račun razlike med aktivnimi in pasivnimi obrestnimi merami. To pomeni, da se je od tujih bank izposodila poceni denar in ga komitentom posojala po nekoliko višjih obrestnih merah, sedaj pa je ta vir usahnil, ker so tuje banke zategnile pasove (vzrok nepremičninska kriza). Zakaj pa misliš, da ima vsaka druga banka vsak dan novo akcijo, ki ponuja depozite po vse višjih obrestnih merah? Ker ne dobijo sredstev za posojati in to pomeni velikanski pritisk na marže družbe.

Novi računovodski standardi pa uvajajo spremembo pri vrednotenju finančnih naložb in sicer se sedaj vrednotijo po tržnih vrednostih in ne več po nabavnih vrednostih....glej, ne da se mi...vse kar si do sedaj napisal je napačno, ko ti to dokažem pa spremeniš temo, ovržeš prejšne trditve in greš drugam....veliko sreče pri investiranju.
Staro 03.01.2008, 20:10
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
)

Nepremičninska kriza bo še kako vplivala na poslovanje NKBM, ker je sedaj NKBM služila predvsem na račun razlike med aktivnimi in pasivnimi obrestnimi merami. To pomeni, da se je od tujih bank izposodila poceni denar in ga komitentom posojala po nekoliko višjih obrestnih merah, sedaj pa je ta vir usahnil, ker so tuje banke zategnile pasove (vzrok nepremičninska kriza). Zakaj pa misliš, da ima vsaka druga banka vsak dan novo akcijo, ki ponuja depozite po vse višjih obrestnih merah? Ker ne dobijo sredstev za posojati in to pomeni velikanski pritisk na marže družbe.

Novi računovodski standardi pa uvajajo spremembo pri vrednotenju finančnih naložb in sicer se sedaj vrednotijo po tržnih vrednostih in ne več po nabavnih vrednostih....glej, ne da se mi...vse kar si do sedaj napisal je napačno, ko ti to dokažem pa spremeniš temo, ovržeš prejšne trditve in greš drugam....veliko sreče pri investiranju.
Katera banka pa ne služi predvsem na razliki obresti aktive in pasive??
Staro 03.01.2008, 20:15
Maratonec

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
Katera banka pa ne služi predvsem na razliki obresti aktive in pasive??
bolj je banka razvita, manjši delež prihodkov je s tega naslova.....to ti mora še malo povedati o NKBM.

BTW: na zgoraj omenjena razloga je opozorila tudi Banka Slovenije in izdala eno ne preveč rožnato poročilo za domače banke....sam očitno ste vsi zatopljeni v letna poročila NKBM iz leta 2000 in 2001.
Staro 03.01.2008, 20:33
Uporabnik

Citat:
)

Največji del prihodka banke je razlika med aktivo in pasivo, saj je to osnovni del poslovanja bank. Medtem ko imajo naše banke še precej rezerv z tega področja, saj je zadolženost Slovencev še pod povprečno zadolženostjo Evropejcev, je razvojni in poslovni potencial naših bank še veliko. ECB pa je iz rezerv sprostila 1,5 mlrd. evrov gotovine po standardni obrestni meri za blažitev posledic ameriške nepremičninske krize, prav tako je nemška centralna banka sprostila prav tako preko 1 mlrd. evrov iz rezerv za blaženje krize in pa nadaljevanje investicij kako se ne bi ustavila gospodarska rast.
Novi računovodski standardi so pa v primerjavi z starimi za banke bolj ugodne saj se tržna vrednost nepremičnin v Sloveniji viša in to po celotni državi. Banke pa so do sedaj "vlagale" le v nepremičnine katere so bile tržno podcenjene. Posebej Slovenske banke niso preveč naklonjene rizičnim investicijam.
Vse tvoje navedbe so popolnoma iz trte zvite in očitno je da na tem področju nasplošnoma nisi na tekočem ampak zaostajaš za razvojem. Drugače pa sploh ne spreminjam temo ampak ti razlagam razloge za vedno višji tečaj delnic NKBM in zakaj je moja trditev da bo aprila 2008 delnica NKBM vredna preko 50€ in zakaj in na podlagi česa se jaz odločam za nakup določene delnice in kdaj in zakaj jo potem tudi prodam. Mene pri vsem tem ne zanima lastništvo v nekem podjetju ampak me zanima maksimalni zaslužek. Ekonomsko sem zadost podkovan da vem koliko je 1+1 in se znajdem tudi v bilancah. Moje prognoze niso neutemeljene in ne iz trte zvite , dosedaj pa sem vsako kupljeno delnico dobičkonosno prodal in jih bom še naprej.
Če si ti mnenja da imaš samo ti primat odločati o vrednosti delnice potem si se tukaj že večkrat pošteno zmotil in kar naprej brcaš v temo in podajaš nepreverjene izjave.
Drugače pa jaz tudi tebi nimam več kaj za povedat, saj še vedno nisi začel trezno razmišljati (ostanki še od silvestrske noči - očitno)

Staro 03.01.2008, 20:44
Maratonec

Citat:
Največji del prihodka banke je razlika med aktivo in pasivo, saj je to osnovni del poslovanja bank. Medtem ko imajo naše banke še precej rezerv z tega področja, saj je zadolženost Slovencev še pod povprečno zadolženostjo Evropejcev, je razvojni in poslovni potencial naših bank še veliko. ECB pa je iz rezerv sprostila 1,5 mlrd. evrov gotovine po standardni obrestni meri za blažitev posledic ameriške nepremičninske krize, prav tako je nemška centralna banka sprostila prav tako preko 1 mlrd. evrov iz rezerv za blaženje krize in pa nadaljevanje investicij kako se ne bi ustavila gospodarska rast.
Novi računovodski standardi so pa v primerjavi z starimi za banke bolj ugodne saj se tržna vrednost nepremičnin v Sloveniji viša in to po celotni državi. Banke pa so do sedaj "vlagale" le v nepremičnine katere so bile tržno podcenjene. Posebej Slovenske banke niso preveč naklonjene rizičnim investicijam.
Vse tvoje navedbe so popolnoma iz trte zvite in očitno je da na tem področju nasplošnoma nisi na tekočem ampak zaostajaš za razvojem. Drugače pa sploh ne spreminjam temo ampak ti razlagam razloge za vedno višji tečaj delnic NKBM in zakaj je moja trditev da bo aprila 2008 delnica NKBM vredna preko 50€ in zakaj in na podlagi česa se jaz odločam za nakup določene delnice in kdaj in zakaj jo potem tudi prodam. Mene pri vsem tem ne zanima lastništvo v nekem podjetju ampak me zanima maksimalni zaslužek. Ekonomsko sem zadost podkovan da vem koliko je 1+1 in se znajdem tudi v bilancah. Moje prognoze niso neutemeljene in ne iz trte zvite , dosedaj pa sem vsako kupljeno delnico dobičkonosno prodal in jih bom še naprej.
Če si ti mnenja da imaš samo ti primat odločati o vrednosti delnice potem si se tukaj že večkrat pošteno zmotil in kar naprej brcaš v temo in podajaš nepreverjene izjave.
Drugače pa jaz tudi tebi nimam več kaj za povedat, saj še vedno nisi začel trezno razmišljati (ostanki še od silvestrske noči - očitno)
Zakaj me spet žališ? Ker si se že večkrat zmotil in je lažje žalit kot priznati zmoto?

Odgovori na par vprašanj:

1) za koliko časa je ECB odobrila ta sredstva?
2) če si bil na nepremičninskem posvetu v Portorožu ti je lahko postalo jasno, da je najbolj medenih dni konec in torej na podlagi česa pričakuješ nadaljno splošno rast nepremičnin?
3) Koliko sredstev so pa banke imele v vrednostnih papirjih in ali je ralno pričakovati enak trend rasti cen delnic in nepremičnin v prihodnje?
4) Kaj ti pomaga nadaljnje zadolževanje slovencev če se marže nadproporcionalno nižajo?
5) Kje pa so kakšni tvoji razlogi za rast? Vse kar si dosedaj povedal so bile bolj mokre sanje in pobožne želje in nekaj laže oz. zmot.... Številke sem ti zavrgel, besede imaš pa za lase privlečene brez kakršnekoli podlage.
6) Zakaj mi praviš, da podajam nepreverjene izjave? Zakaj mi to podtikaš? Za večino stvari sem ti podal linke lahko ti jih pa še za ostale, ti samo reci.... Ti pa res govoriš in pišeš samo nasplošno, tako bolj pisateljsko....

O tvojem zadnjem delu povesti pa lahko povem, da še nikoli nisem odločal o ceni delnice. Kako se pa odloča o ceni delnice? A to se sestanejo veliki fantje pa rečejo toliko bo cena delnice pa pika?

Pa še nekaj, še nič konkretnega mi nisi povedal. Niti ene oprimerljive stvari nisi povedal. Kar pa si mislil, da je oprimerljivo je bilo pa napačno in ko si to spoznal si pač reku, da je ta cifra sam tko mal tam napisana....
Staro 03.01.2008, 20:48
Maratonec

Citat:
Niti nisem zgrešil splita.....
Kako ga nisi zgrešil? Saj si napisal da znaša knjigovodska vrednost dlenice 98 EUR? In po izračunih sodeč je to možno le tako ,da nisi upošteval splita....torej si se zmotil, ker si gledal zastarele podatke....
Staro 04.01.2008, 10:40
Uporabnik

Citat:
Zakaj me spet žališ? Ker si se že večkrat zmotil in je lažje žalit kot priznati zmoto?

Odgovori na par vprašanj:

1) za koliko časa je ECB odobrila ta sredstva?
2) če si bil na nepremičninskem posvetu v Portorožu ti je lahko postalo jasno, da je najbolj medenih dni konec in torej na podlagi česa pričakuješ nadaljno splošno rast nepremičnin?
3) Koliko sredstev so pa banke imele v vrednostnih papirjih in ali je ralno pričakovati enak trend rasti cen delnic in nepremičnin v prihodnje?
4) Kaj ti pomaga nadaljnje zadolževanje slovencev če se marže nadproporcionalno nižajo?
5) Kje pa so kakšni tvoji razlogi za rast? Vse kar si dosedaj povedal so bile bolj mokre sanje in pobožne želje in nekaj laže oz. zmot.... Številke sem ti zavrgel, besede imaš pa za lase privlečene brez kakršnekoli podlage.
6) Zakaj mi praviš, da podajam nepreverjene izjave? Zakaj mi to podtikaš? Za večino stvari sem ti podal linke lahko ti jih pa še za ostale, ti samo reci.... Ti pa res govoriš in pišeš samo nasplošno, tako bolj pisateljsko....

O tvojem zadnjem delu povesti pa lahko povem, da še nikoli nisem odločal o ceni delnice. Kako se pa odloča o ceni delnice? A to se sestanejo veliki fantje pa rečejo toliko bo cena delnice pa pika?

Pa še nekaj, še nič konkretnega mi nisi povedal. Niti ene oprimerljive stvari nisi povedal. Kar pa si mislil, da je oprimerljivo je bilo pa napačno in ko si to spoznal si pač reku, da je ta cifra sam tko mal tam napisana....
1.) Celo zmotil sem se ECB ponuja bankam za neomejen čas sredstva po fiksni obrestni meri http://novice.siol.net/default.aspx?...&cid=103&pgn=4 , ta članek in to informacijo sem celo spregledal. Prva sproščanja sredstev so bila nekje septembra ali oktobra vendar članka ne najdem vem pa da so informacije o tem bile objavljene na www.spiegel.de - nimam pa ne volje ne časa da ti ga sedaj poiščem.
2.) Nisem bil na nepremičninskem posvetu v Portorožu in tudi ne vem o čem so tam govorili ampak imam podatke da so se nepremičnine v SV Sloveniji v zadnjih dveh letih povišale za 25% kar je predvsme posledica povečanega interesa nepremičnin v tem delu Slovenije s strani Britancev. Prav tako je izven osrednjega dela Slovenije, Primorske in delov Gorenjske večina nepremičnin podcenjenih kar daje veliko maneverskega prostora za višanje cen nepremičnin. Opažajo se povečana zanimanja za nepremičnine v bližini Avstrijske in Italijanske meje nakar je že reagiral trg in so se nepremičnine povečale za tudi do 50%. Primer vikendica na Sladkem vrhu pred dvema letoma cena 40.000€ sedaj 60.000€, nepremičnine na Goričkem so v zadnjih 5 letih porasle za preko 100%
3.) Količina vrednostnih papirjev ki jih imajo banke mi ni poznano in bank je preveč da bi imel dovolj časa da bi to pregledal. Kar se pa tiče rasti delnic pa je stvar takšna - stare delnice bodo rasle vedno počasneje, na trg pa bodo prišle nove delnice, ki bodo imele hitro rast prvih nekaj let, v tretje pa banke pri nakupu delnic niso omejene na matično državo in v naslednih nekaj letih je še vedno za pričakovati hitre rasti delnic predvsem iz Brazilije, Indije, Kitajske. Cene nepremičnin pa bodo rastle v naslednjem obdobju predvem v V in JV Evropi, se pa višajo tudi cene nepremičnin v Z Evropi predvsem zaradi povišanega obsega investicij in z tem povezanega višjega povpraševanja.
4.) če se navežem na točko ena kjer je ECB sprostila neomejeno količino sredstev po fiksni obrestni meri pomeni to za banke da imajo tudi one fiksno določene marže in večje prihodke proizvajajo z količino - tržno gospodarstvo - zato mora in je interes banke iskanje novih trgov. Če se navežem na NKBM je tukaj potencial velik.
5.) Možnosti za rast NKBM:
- v povezovanju z drugimi bankami delujočimi na področju V in JV Evrope
- povečanje količine posojil
- investicijske naložbe
- zavarovanja
Pa nimam mokrih sanj še manj pa pobožnih želja. Katere številke pa si mi ti zavrgel? Nobene, ravno obratno je vsak tvoj komentar zavržem jaz, ampak najboljša obramba je napad in drugemu spodtakniti njegove napake - dobro se učiš od sedanje vlade, tudi ona dela na tak način.
6.) Podtikam ti ničesar samo ovržem tvoje komentarje in ti vračam z isto mero kot to delaš ti !
In ja cena delnice se odloča tako da se veliki fantje vsedejo skupaj in določijo ceno delnice , seveda po predhodni preučitvi trga, kasneje pa drugi fantje veselo tržijo z temi delnicami na borzi.
Sedaj pa me še zanima kje sem jaz rekel da je ta cifra samo malo tam napisana? In kdaj sem jaz rekel da je kaj kar sem napisal pomota! Držim se trdno dejstev in informacij, ki jih pridobim in nikoli resnično nikoli ne trdim nekaj v kar nisem 100% prepričan in to lahko dokažem. Tako ne bom trdil da bo človek leta 2025 poletel na Saturn, ker tega ne vem, možno je da bo do tega časa tehnologija toliko napredovala da bi to bilo mogoče ampak sedaj in zdaj to ni možno.
Je pa res da NKBM ima še veliko odprtega potenciala, predvsem an tujih trgih, kjer skorajda še ni prisotna, res je da je knjigovodska vrednost delnice na dan 31.12.2006 bila nekaj čez 22.000 SIT kar je cca. 92€, res je da je vrednost delnice aktualno okrog 42€, res je da Angleži kupujejo nepremičnine na SV države, res je da se cene nepremičnin kontinuirano višajo kar je posledica povečanega povpraševanja iz tujine, res je da je danes petek in jutri vikend!

Značke
delnic, nakup, nkbm

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najbolša izbira mobilnika ...(predlogi, vprašanja) [Brez reklam] fancy Mobilna telefonija 217 09.11.2015 12:45
Forumski kolesarski klan spartan Zdravje 334 14.02.2010 21:01
Renault Laguna nakup ODSD Avtomobilizem 34 27.11.2008 18:14
Nakup Tourana crazzywak Avtomobilizem 4 15.04.2006 20:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:46.