Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.03.2008, 21:28
Sergiy Uporabnik Sergiy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sergiy
Član od: Mar 2008
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 1
Privzeto Optika in nekaj vprašanj

Pozdravljeni!

Sem nov na forumih in ker jih do sedaj nisem spremljal se mi ne da iskati odgovorov na moja konkretna vprašanja.

Zanima pa me naslednje. Prejšnji teden sem v nabiralnik dobil naročilnico za SiOL optiko. Ta trenutek sem dolgo čakal, ker bi rad imel spodobno hitrost interneta. Sem hitro šel gledat na siol.net da vidim, kakšne so ugodnosti in paketi.
No po pregledu vsega sem ugotovil, da bi vzel TRIO paket z internetom 20/20, TV in navadno telefonijo.
Ker pa vseh odgovorov na moja vprašanja nisem uspel najti imam nekaj konkretnih vprašanj.

1. TV komunikator: kakor sem zasledil je zadeva naslenja. Če se vežem za 24 mesecev dobim komunikator za €1, če ne pa ga moram kupiti za celotno ceno?
2. Telefonija: zanima me če zraven navadnega paketa telefonije dobim kakšen telefonski aparat ali ga je potrebno kupiti (namreč nisem zasledil nobenih podatkov o telefonih)?
3. TV snemalnik: zasledil sem da je storitev plačljiva, nikjer pa nisem našel cenika le te. Če bi lahko izvedel kje se lahko pogleda cenik?
4. Prenos telefonske številke: sedaj sem naročnik pri drugem operaterju h kateremu sem ob naročilu penesel številko od telekoma. sedaj bi prestopil na SiOL in to številko prenesel. Ali je prenos brezplačen kot pri dosedajšnjem operaterju ali je treba kaj plačati?
5. Montaža: zasledil sem da ponujate osnovno in polno montažno. Videl sem tudi nekaj skopih informacij o razlikah med njima vendar ne nobenih konkretnih primerjav. Če bi lahko nekdo v nekaj stavkih povedal kaj je bistvena razlika?
6. Čakalna doba: zanima me še kakšna je probližna čakalna doba med naročilom storitev in montažo (da lahko začnem uporabljati)?
7. Študentski popust: zanima me še samo to. Videl sem da študenje dobijo €2 popusta na skupen znesek. Zanima me, če ta popust velja tudi za dijake ali izključno za študente?

Upam, da hitro dobim odgovore, da potem izpolnem pogodbo .
Hvala in lep pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2008, 17:41
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Re: Optika in nekaj vprašanj

1. Tako je.
2. Brez aparatov.
3. Ne dela, cena je potemtakem nepomembna.
4. Ne vem, verjetno.
5. Osnovno - brezplačna, napeljejo kabel do modema in črta. Polna - napeljava do modema, registracija, nastavitve na računalniku, povezava komunikatorjev (včasih je bla cena okol 13k starih prešernov)
6. Odvisno od gužve +-1 mesec
7. Je dijak študent, ali je dijak? (namig: študent je lahko samo študent)

8. čeprav si nov ne pričakuj, da boš na podlagi lenobe dobil kakšen odgovor.
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2008, 18:46
SuDjA Uporabnik SuDjA ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 8

4. Soseda je naročila TRIO na optiki in za prenos številke ni nič plačala torej je zastonj (najprej je prenesla iz T1 na T2 in nato na SiOL). Prenos številke iz drugega operaterja se ponavadi zavleče in ti dajo nadomestno številko za čas dokler ti ne prenesejo številke. Priklop optike in prenos številke sta dva postopka, vendar tega nihče ne pove, ko naročaš storitve.
5. Vzemi osnovno montažo, ker ti tudi registracijo naredijo, čeprav tako ne piše v pogodbi oziroma na internetu (meni in sosedi so ob priklopu optike naredili tudi registracijo)
6. Jaz sem čakal na priklop 27 delovnih dni, soseda pa 10 delovnih dni (časa imajo pa 30 delovnih dni)

lp
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2008, 21:39
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

še jaz bom dodala moj odgovor na št 7.
Sama sem poslala lepo potrdilo o šolanju pa se mi je upošteval popust. Ko se bila še dijak.
Odgovorite s citatom
Staro 15.04.2008, 13:45
Gric Uporabnik Gric ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Gric
Član od: Oct 2000
Naslov: Matqurba land
Sporočila: 21.001

5. tudi če ti nebi naredil registracije ti jo naredijo pa na telefonski pomoči
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nekaj, optika, vprašanj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika deluje sploh ?! Steinmetz Tehnična pomoč 1 04.01.2008 08:38
optika v mariboru dk6607 O storitvah 1 12.11.2007 23:18
Siol TV - Nekaj vprašanj srolih SiOL TV 5 31.08.2007 21:36
Navodila za pisanje vprašanj admin Blogi 0 01.12.2006 09:20
Paket vprašanj Oxijan Tehnična pomoč 8 17.09.2006 21:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:28.