Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.12.2008, 21:43
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014
Privzeto Re: Daljinec od LCD TV za Sagem komunikator?

@telex
Ah, daj no... kot da ne vem, vsak teden spreminjaš kakšne nastavitve na tv-ju in ostalih av napravah. To si prvič vzameš čas, vse nastaviš, stestiraš, popraviš, in potem ne rabiš več ne vem kakšnih nastavitev spet.
S tem daljincem upravljam naprave; TV, av reciever, woofer, xbox, sat-tv, siolov sagem, pc, macbook, pa še klima napravo. Pa nisem originalnih daljincev že vsaj 1,5 leta iz predala vzel. Ko enkrat vse nastaviš, ne vem kaj rabiš neke special gumbe še vedno.
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2008, 23:12
raners Uporabnik raners ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 26

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Mogoče, če dobiš LCD od Sagema bo mogoče delalo nekaj funkcij.

Jaz imam LCD in HDD rekorder od istega proizvajalca, kupjena mogoče par mesecev narazen, pa mi na daljincu od novejše TV dela cca 70% funkcij na rekorderju. Daljinec od rekordarja pa ni uporaben na tej TV.

Imel sem možnost uporabljat kar nekaj univerzalnih daljincev, katerih delovanje je bilo tak-tak. Harmony 555 pa zaenkrat zadovolji večino mojih želja (nadomešča 6 daljincev, makri, baza naprav...) pa kljub temu moram občasno seči še po originalnih daljincih (preprosto ni dovolj gumbov na Harmony ali pozabiš kje je kakšen bolj redek ukaz).
Novejše LCD televizije podpirajo (preko povezave HDMI, ki podpirajo CEC standard) priklop neke naprave (STB, DVD, VCR,..) in omogočajo krmilnenje te priključene naprave z daljincem od TV. To je potrdil tudi uporabnik sole, ki ima Philips 9603 (ki pa je med dražjimi modeli). Njemu delajo vse funkcije na daljincu od TV na Sagem STB.

Ne zanima me nakup dodatnega daljinca, ker ga ne rabim (rabim samo TV in sagem STB).

Kupit mislim tv LG 32LG5500 in me zanima, če ga ima kdo in ima nanj priključen Sagem STB in kako delujejo ukazi daljinca od TV na Sagem STB?
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2008, 06:58
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Harmony uporabljam že skoraj dve leti in sem pač povedal svoje izkušnje. Sem pač takšen uporabnik, da vedno kaj poskušam poenostaviti ali odkriti na novo. Žena pa npr. od daljinca pričakuje le program + in - ter glas "gor" in "dol". No mogoče še vklop TV (izklopit ga itak pozabi).

Raners tebi smo pač poskušali svetovati, da ne izbirat televizorja samo s predpostavko da bo daljinec podpiral tudi sagem ampak izberi TV, kateri ti ustreza. Poleg si nabavi kvaliteten univerzalni daljinec. Kaj boš npr. storil čez leto ali dve, ko bo SIOL zamenjal vmesnik. Boš znova iskal ustrezen TV?
Staro 05.12.2008, 17:36
Mohor Uporabnik Mohor ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 22

@raners

Jaz sem ostal pri temi Jaz imam TV LG 32LG5700 in daljinec ima opcijo opravljat STB, samo za Sagema v navodilih ni kode in ga ne morem sprogramirat. Vrjetno je daljinec pri modelu, ki si ga omenil ti isti. Sicer pa nimam ideje kje bi kodo lahko dobil, sem gledal po netu, ampak nekako ni zadetkov za Sagema

Daljinec zgleda takole in ima posebej tipko za STB:

http://www.findremotes.com/remote-co...rol-122051.htm

Nazadnje uredil Mohor : 05.12.2008 ob 17:39.
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2008, 22:46
jakob.murko Uporabnik jakob.murko ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 13
Privzeto

Pozdrav. Mam 37LG5000 in mam gor DVD player, pa špila z tv daljincem, zdaj pa se ubadam z komunikatorjem. Pa me zanima sole, pod katero kodo imaš ti naštiman daljinec, da si povezan z komunikatorjem. Ker pol lahko na netu v kak Philipsov priročnik pogledamo, pa vidimo kateri drugi proizvajalci še uporabljajo te kode. Nato v v LGju poiščemo enega izmed teh proizvajalcev pa probamo. Uživajte, Jakob

Ej, sole prosim, idi v ta nastavitveni menu za nastavitev kode in polgej katero kodo imaš potem pa še v istem menuju izberi da boš ročno vpisal kodo in poglej katera firma je. Potem bomo LG uporabniki lahko pogledali kako je s tem. Aja nekje na naetu zasledil: probajte te kode: 066, 106, 003, 004, 016, 029, 031, 059, 101. Mislim, da je nekaj od tega. Jaz si bom jutri vzel 2 uri. Pa šel vse kode do številke 100 skozi :D. Jakob
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2008, 08:43
mikkeni Uporabnik mikkeni ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mikkeni
Sporočila: 181

Citat:
Objavil-a jakob.murko Prikaži sporočila
Pozdrav. Mam 37LG5000 in mam gor DVD player, pa špila z tv daljincem, zdaj pa se ubadam z komunikatorjem. Pa me zanima sole, pod katero kodo imaš ti naštiman daljinec, da si povezan z komunikatorjem. Ker pol lahko na netu v kak Philipsov priročnik pogledamo, pa vidimo kateri drugi proizvajalci še uporabljajo te kode. Nato v v LGju poiščemo enega izmed teh proizvajalcev pa probamo. Uživajte, Jakob

Ej, sole prosim, idi v ta nastavitveni menu za nastavitev kode in polgej katero kodo imaš potem pa še v istem menuju izberi da boš ročno vpisal kodo in poglej katera firma je. Potem bomo LG uporabniki lahko pogledali kako je s tem. Aja nekje na naetu zasledil: probajte te kode: 066, 106, 003, 004, 016, 029, 031, 059, 101. Mislim, da je nekaj od tega. Jaz si bom jutri vzel 2 uri. Pa šel vse kode do številke 100 skozi :D. Jakob
Ste že kaj našli? al ni še sreče?
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2008, 16:56
jakob.murko Uporabnik jakob.murko ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 13

Čakam na soleta, da mi opve za katere druge stvari še se uporablja koda, ki jo ima Sagem, da bom lažje našel LG kodo za tiste proizvajalce. Jakob
Odgovorite s citatom
Staro 14.12.2008, 19:55
sole Uporabnik sole ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 209

Pozdravljen,
se opravičujem za pozen odgovor, smo imeli zaključek na firmi (malo bolj dolgi)

Ročno probal kodo, Sagem mi dela na 0099.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 14.12.2008, 20:19
mikkeni Uporabnik mikkeni ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mikkeni
Sporočila: 181

Citat:
Objavil-a sole Prikaži sporočila
Pozdravljen,
se opravičujem za pozen odgovor, smo imeli zaključek na firmi (malo bolj dolgi)

Ročno probal kodo, Sagem mi dela na 0099.

Lp
thanks za info sole... ka mogoče kdo ve kak programirat remote kontrol od LGja 5020 - ka tist kar pise v navodilih ne štima

zdj mi ni pa nc jasnu... a tale koda velja za... ?

Nazadnje uredil mikkeni : 14.12.2008 ob 20:36.
Odgovorite s citatom
Staro 14.12.2008, 20:48
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 702

koda velja za Philips in ne za LG.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
daljinec, komunikator, lcd, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
2x TV komunikator Sagem andi SiOL TV 2 16.10.2008 17:41
Problem daljinec in Sagem IAD81HD Tzuli SiOL TV 4 15.09.2008 16:17
Drugi Sagem komunikator tommyboy7 SiOL TV 1 14.09.2008 19:38
TV komunikator Sagem in HDMI povezava MilanP Tehnična pomoč 7 08.05.2008 21:58
Siol Tv komunikator Sagem, problem dpovalej SiOL TV 4 11.03.2008 14:07

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:17.