Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.01.2011, 11:20
ni podatka Uporabnik ni podatka ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 27
Angry Siol Box v trajni reklamaciji - TEŽAVE Z DALJINCEM KONČNO DOKAZANE glej post 1.4.11

Naš box je bil zaradi napak že menjan. Novega sem dobil po hitri pošti. Montažo in preverjanje okolja in nastavitev sem torej opravil sam. Razlike delovanjem med boxoma ni, software je up to date. Težave z internetom nimam, imam optiko 20/20. Spodaj bom opisal težave.

Škatla se ob zagonu običajno po 1 minuti zagona poruši in ponovno postavi. Ob tem se včasih zgodi, da izbriše shranjene vsebine, potem pa še dolgo preverja disk.

Daljinsko upravljanje ne deluje pravilno oz. deluje tako, da se včasih ne odziva, drugič ponavlja zadnji ukaz še nekajkrat. Kaj to pomeni za nočno dodajanje jakosti zvoka si lahko predstavljate Druga večja težava je ogled posnetih vsebin in naročenih vsebin: pri uporabi "prevrtavanja" videa naprej se ti občasno zgodi, da se vklopi 600x hitrost. Potem pa poskusi prevret nazaj tja kjer si bil Podobno je tudi z listanjem po seznamih kanalov in vsebin.

Zadnji odziv Siola je, da je to to. Lahko bi šlo za motnje drugih naprav - kar ugotavljajo tehniki po telefonu. Kakšne motnje? Zdi se mi tudi, da so daljinec testirali na oddaljenosti do 50cm, mi pa ga uporabljamo do 7m. Noben daljinec do sedaj še ni imel težav s tem. Tega poleg razadlje zmoti tudi vsaka najmanjša ovira, npr. če je položen na klubsko mizico ne deluje, če ga med uporabo premakneš pa včasih ponavlja ukaze.

Ena od motečih stvari, poleg mimogrede omenjene slabe kvalitete slike, je tudi nepravilno delovanje zvoka, čeprav je priklop izveden prek HDMI na receiver. Signal je vedno 5+1, čeprav je zvok kanalov iz boxa vedno stereo, tudi ko naj bi bil signal dolby. To pomeni, da receiver ne more uporabit stereo signala za ustvarjanje 5+1 in je večina zvočnikov nemih.

Še ena od nerazumljivih stvari je ta, da ne morem dostopati do vsebin na disku boxa. Box je moj, torej je vsebina moja oz. za njeno uporabo odgovarjam jaz, ne Siol. Zakaj ni omogočen dostop? Odgovor ni, da je kriptirano, kot so mi že dejali na podpori. Tudi disk na mojem računalniku je kriptiran, pa ga box brez težav vidi.

Težav je še več, ampak če bi vsaj te osnovne odpravili bi bil box vsaj uporaben. Od Siola sicer še vedno čakam pisno potrditev neuspešne reklamacije in predlog rešitve.

Nazadnje uredil ni podatka : 01.04.2011 ob 17:26. Vzrok: Dopolnitev naslova teme
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 12:38
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719
Privzeto Re: Siol Box v trajni reklamaciji

Rešitev je uporaba media centra v win 7, ter odmet boxa v kanto za smeti in imaš vso funkcionalnost kot jo ima box brez štekanja in ribanja ( za moje pojme ni boljšega od IP tv v win MCE ).

Mogoče imaš pa defekten siol box? Nesi na servis, če bo še zafrkavalo.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 13:29
Imi Uporabnik Imi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 113

Jaz svojega box-a sploh ne ugašam, ker moram drugače neštetokrat resetirati napravo, da kolikor toliko deluje. Če ga ne ugasnem zadeva deluje še kar v redu.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 13:34
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ali ni bil en od razlogov za uvedbo BOX-a "s" poraba, ki je v pripravnosti skladna z EU določili?
Zdej bodo pa škatle nonstop vklopljene.
Odgovorite s citatom
Staro 30.01.2011, 15:14
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.659

Citat:
Objavil-a ni podatka Prikaži sporočila
Naš box je bil zaradi napak že menjan. Novega sem dobil po hitri pošti. Montažo in preverjanje okolja in nastavitev sem torej opravil sam. Razlike delovanjem med boxoma ni, software je up to date. Težave z internetom nimam, imam optiko 20/20. Spodaj bom opisal težave.

Škatla se ob zagonu običajno po 1 minuti zagona poruši in ponovno postavi. Ob tem se včasih zgodi, da izbriše shranjene vsebine, potem pa še dolgo preverja disk.

Daljinsko upravljanje ne deluje pravilno oz. deluje tako, da se včasih ne odziva, drugič ponavlja zadnji ukaz še nekajkrat. Kaj to pomeni za nočno dodajanje jakosti zvoka si lahko predstavljate Druga večja težava je ogled posnetih vsebin in naročenih vsebin: pri uporabi "prevrtavanja" videa naprej se ti občasno zgodi, da se vklopi 600x hitrost. Potem pa poskusi prevret nazaj tja kjer si bil Podobno je tudi z listanjem po seznamih kanalov in vsebin.

Zadnji odziv Siola je, da je to to. Lahko bi šlo za motnje drugih naprav - kar ugotavljajo tehniki po telefonu. Kakšne motnje? Zdi se mi tudi, da so daljinec testirali na oddaljenosti do 50cm, mi pa ga uporabljamo do 7m. Noben daljinec do sedaj še ni imel težav s tem. Tega poleg razadlje zmoti tudi vsaka najmanjša ovira, npr. če je položen na klubsko mizico ne deluje, če ga med uporabo premakneš pa včasih ponavlja ukaze.

Ena od motečih stvari, poleg mimogrede omenjene slabe kvalitete slike, je tudi nepravilno delovanje zvoka, čeprav je priklop izveden prek HDMI na receiver. Signal je vedno 5+1, čeprav je zvok kanalov iz boxa vedno stereo, tudi ko naj bi bil signal dolby. To pomeni, da receiver ne more uporabit stereo signala za ustvarjanje 5+1 in je večina zvočnikov nemih.

Še ena od nerazumljivih stvari je ta, da ne morem dostopati do vsebin na disku boxa. Box je moj, torej je vsebina moja oz. za njeno uporabo odgovarjam jaz, ne Siol. Zakaj ni omogočen dostop? Odgovor ni, da je kriptirano, kot so mi že dejali na podpori. Tudi disk na mojem računalniku je kriptiran, pa ga box brez težav vidi.

Težav je še več, ampak če bi vsaj te osnovne odpravili bi bil box vsaj uporaben. Od Siola sicer še vedno čakam pisno potrditev neuspešne reklamacije in predlog rešitve.

Mi prosim posredujete vaše kontaktne in naročniške podatke na ZS.

LP Jernej
Staro 03.02.2011, 16:07
Novinec

Poslal zasebno sporočilo... čakam že par dni. Verjetno so me kar pozabili
Odgovorite s citatom
Staro 03.02.2011, 17:54
dott Uporabnik dott ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 228

Citat:
Objavil-a ni podatka Prikaži sporočila
Poslal zasebno sporočilo... čakam že par dni. Verjetno so me kar pozabili
Naj te "potolažim" - nisi edini s tako napako. Tudi meni se velikokrat resetira ko gre iz varčnega načina, potem dolgo časa preverja disk (med tem seveda ni informacije o sporedu), sam imam internet priklopljen čez wi-fi in včasih izpiše IP od wi-fi routerja, včasih pa iz video lana in čeprav gre internet promet vedno čez wi-fi, v primeru ko je napisan ip iz video lana ne dela mediacenter, ker naredi oz. spremlja napačen dlna broadcast.

Jaz sem napako prijavljal že večkrat in niso nič rešili. Očitno gre za nek problem z diskom in mrežo, kar naj bi z novim firmwareom odpravili (vsaj našteto je bilo da je to v "testni" firmware verziji, ampak je mene že minilo da sem testni zajček).

Kot je nekdo prej omenil - žal vse skupaj deluje zadovoljivo, če BOX-a sploh ne ugašaš in tako nikoli ne gre v varni način. Le vsakih 5 dni ga moraš resetirati, da pobere novi spored. Aja, pa RF daljinec zamenjaš z univerzalnim IR.

Nazadnje uredil dott : 06.03.2011 ob 15:24.
Odgovorite s citatom
Staro 04.02.2011, 10:00
Novinec

Odgovori s strani podpore so takšni:
Citat:
Glede težav z daljinskim upravljalnikom, je lahko več različnih vzrokov za težave: okvara (že menjanega) BOXa, motnje iz okolice, okvara daljinskega upravljalnika,...
Kako je mogoče, da imata dva Boxa identično napako oz. da vas niti ne zanima kakšna ta napaka je? Prosim, če mi naštejete možne motnje iz okolice, če v bližini (20m) ni drugih naprav kot HIFI in WiFi?

Citat:
Dolby Digital in DTS zapisa zvoka, sta podprta le preko optičnega zvočnega izhoda in ne preko HDMI izhoda.
Ob nakupu omejitev Dolby Digital in DTS ni bila podana. Omejitev oddajanja zvoka prek HDMI ni logična in ni v skladu z industrijskimi standardi.

Citat:
Dostop do diska na BOXu je bil onemogočen v izogib kršenja avtorskih pravic.
Ščitenje avtorskih pravic zadeva mene kot lastnika Boxa, ne vas kot ponudnika vsebin. Podobno kot gre to pri radijskih in tv postajah. Gre za le omejevanje uporabnosti naprave, saj je vsebine možno pretočiti prek HDMI.
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2011, 10:29
Novinec

Še vendno se ukvarjamo s temi škatlami, nič še ni zrihtano...

Skrivnostno pa se je pojavil Dolby signal na kanalu HBO, čeprav Siol trdi, da je signal možen le prek optičnega izhoda na Siol Boxu – povezava med boxom in ojačevalcem je še vedno HDMI. Zvok na HBO zdaj občasno izginja, občasno zamuja.

Tudi izposojeni film iz videoteke ni imel ustreznega signala zvoka. Signal je bil 5+1, delala pa sta le dva kanala. Signal ni bil ne stereo, ne Dolby. Ali plačljivi filmi iz vaše videoteke pravilno oddajajo zvočne kanale?

Je mogoče vse skupaj odvisno od moje lokacije? Se povezujemo na zanič server prek optike?
Odgovorite s citatom
Staro 07.03.2011, 21:09
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Uf, pa sem ze mislil naročit ta Siol box S, pa me je minilo ko berem to temo.
Poročaj, kako (če) boš rešil problem.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, reklamaciji, siol, trajni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
O SiOL storitvah oz. zgodba za na WC Straus O storitvah 18 27.01.2010 12:01
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 16:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:36.