Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.04.2017, 18:08
saraswati Uporabnik saraswati ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2017
Sporočila: 1
Question vdsl

Mene zanima prehod iz adsl na vdsl. Smo naročniki na Modri paket s povezavo adsl. Optike na vasi najbrž ne bomo vidl še 100 let, žal. Lani ko smo menjali paket, ker je sestra vzela še mobitel smo hotl tut hitrejšo linijo naročit, ker smo imeli samo 10/1 in so nam rekli da več kot 15/1 ne mormo naročit ker kabli ne zmorejo prenosa. Zadnjič sem bla pa na obisku pri sosedu in slučajno ujamem hitrost dl na popcornu, me je skorej vrglo na rit. 30/5 na vdsl wtf :O pogledam pakete na netu in vidm da je ista cena modri paket na vdsl kot že zdej plačujemo. brat pokliče na telekom in mu operaterka reče da so še prosti priključki pri nas in da nas lahko preklopijo ker smo dovolj blizu centrale - cca 500m. Cela hiša veselja in pol čakanja cel teden in se nič ne zgodi. Pol se pa spomnem da ima sosed drugačen modem in kliče fotr spet na telekom, če nam morjo modem zamenjat da nam to dela in mu rečejo da je naš modem ok in da se to pri nas sploh ne da. sestrin fant je klicov za prehod iz adsl na vdsl par dni za nami in so pršli v roku 1 tedna zamenjat modem in zdej dela tako kot je treba. Mi uporabljamo sinope 568+r, njemu so zamenjali za innbox v50u. Nikol se nism prej v to poglabljala, tko da nisem lih strokovnjak. Zdej sem pa mal prebrala po internetu in kolkr jst razumem za vdsl rabš tut modem k to podpira. pri sinope pa piše da podpira adsl2+. Prosim če mi lahko kdo razjasni to, ker bolj ko berem manj razumem plus vesela bom odgovora tehnične pomoči, ker kadarkoli sem klicala na 080 so bli vedno vsi operaterji zasedeni :D
Odgovorite s citatom
Staro 20.04.2017, 09:12
ph0enix Uporabnik ph0enix ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2013
Sporočila: 2
Privzeto Re: vdsl

VDSL deluje do približno 1km oddaljenosti, se pravi da je pri vas možna menjava. Najboljše bo, da se odpravite do najbližjega prodajalca in mu tam poveste da bi radi menjali modem in prešli na VDSL. Menjava je brezplačna.

Kolikor jaz vem pa je tudi nekaj čakalne vrste za menjavo modema, vsaj tako je bilo pri nas.
Odgovorite s citatom
Staro 20.04.2017, 14:46
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 328

Za VDSL rabiš ustrezen modem in tudi preklop v centrali na drugo plato iz ADSL na VDSL kar pa opravi tehnik na terenu in ko on to zrihta istočasno prinese tudi nov modem, ker če te preklopijo na VDSL brez menjave modema nimaš več linije in ne moreš uporabljati nobenih storitev. Čakalna doba za preklop je pa lahko kokr berem kar dolga načeloma pa to zrihtajo v roku 2 tednov...
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2017, 14:41
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.671

Najprej vdsl ali vdsl2?
Je pa vse odvisno od kvalitete kablov do vas, sam bi še omenil ali je to zračna linija ali zemeljska.
Načeloma če so kabli (oz. parica) dovolj dobri na taki oddaljenosti mora peljati.
Jaz sem na cca. 1200 (vdsl2) pa se modem poveže (ob zadnjem preverjanju) 45/6.5...
Meni se je adsl povezal tam okorg 20/1.5, pozneje še manj, vdsl2 je pa potem zadevo več kot podvojil.
In še to, Kaj oni računajo koliko pelje in kaj je dejansko potem...
Meni je tudi ob prehodu že takoj tehnik "stokal" da ne ve kako bo šlo, da je precejšnja oddaljenost...
Ko je videl koliko se modem postavi je bila pa druga pesem...

Mislim da je za menjavo trajalo enih 10 dni. So mi takrat v centru povedali datum in tisti dan je bilo urejeno.

Značke
vdsl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
VDSL modem zamrze vsakih nekaj tednov mk607192 O storitvah 1 15.12.2014 21:10
Centrala, VDSL, optika marjan jerman Tehnična pomoč 0 12.03.2008 12:45
Siol Vdsl Po Bakru aci O storitvah 249 13.11.2007 21:38
Nagradnja na VDSL mtance O storitvah 1 25.06.2007 08:36
Avstrija :-)) Davor Evropska unija 78 12.01.2006 12:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:12.