Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.01.2020, 17:33
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.659
Privzeto Re: SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa

Citat:
Objavil-a abombek2 Prikaži sporočila
Kdaj pa bo eurosport 4k lepsa slika ?
Testno izključite HDR na TV-ju. Zanima me, če bodo barve manj blede.

Lp
Črt
Staro 10.01.2020, 18:11
abombek2 Uporabnik abombek2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 84

Sem probal ze vse nastavitve pa ne pomaga med tem ko naprimer travel xp je slika lepa
Odgovorite s citatom
Staro 11.01.2020, 14:36
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.659

Citat:
Objavil-a abombek2 Prikaži sporočila
Sem probal ze vse nastavitve pa ne pomaga med tem ko naprimer travel xp je slika lepa
Prosim, da mi na ZS posredujete naročniške podatke in model televizorja.

Lp,

Simon
Staro 11.01.2020, 15:48
ursarobi Uporabnik ursarobi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 893

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Niti se ne gre za ponavljanje, kot za odgovarjanje na ista vprašanja, na katere nimamo drugačnega odgovora. Verjemite mi, da vam bomo z največjim veseljem napisali, ko bodo (če bodo) Sport TV programi na voljo. Nam je v interesu, da ste z našimi storitvami zadovolnji. Ne bo pa program prav nič hitreje v shemi, ne glede na to, koliko objav na forumu bo.

Glede formata vemo za kaj se gre. Ne morem vam potrditi kdaj, če sploh kdaj, bo možno spreminjati format slike. Ne bi pa rekel, da je temu tako, ker programrji tega ne znajo, ampak preprosto ni tako zalo prioritetna težava. Pri kanalih, ki oddajajo v 16:9, kar jih je velika večina, črnih robov ni.

Lp
Črt
Vem da niste vi krivi, ker pa delate na taki firmi katera se ima za nekaj več, je sramota, da ukinjate kvalitetne programe. To je izključno zaradi tega, ker ste operaterji popustili proplusu in potem se je začela verižna reakcija. Če takrat nebi popustili, bi bil sedaj Telekom res največja najkakovostnejša firma. Tako pa se greste politiko namesto biznisa.
Odgovorite s citatom
Staro 11.01.2020, 18:07
miha_k Uporabnik miha_k ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2014
Sporočila: 15

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Prosim, da mi na ZS posredujete naročniške podatke in model televizorja.

Lp,

Simon
Tudi jaz sem vam poslal model TV in naročniške podatke.
Odgovorite s citatom
Staro 11.01.2020, 19:06
Bogo7 Uporabnik Bogo7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Naslov: Ptuj
Sporočila: 66

Spoštovani g.Črt, očitno se midva ne razumeva prav. Vi trdite, da neki format za vas in vaše programerje ni prioriteta. A mi potem lahko poveste kaj za vas pa je prioriteta? A vaša firma prodaja kruh ali sliko? Ča prodajate kruh, sigurno ni prioriteta format slike, ampak vi prodajate sliko, ki bi naj bila užitna za gledanje! Tudi to, kar trdite okrog črnih robov ni vse tako, kot ste napisali. Res je, da je format 16:9 že na vseh kanalih, in če nekdo predvaja stari film posnet v 4:3 formatu je popolnoma normalno, da so črni robovi, nikakor pa ni normalno, da nekdo oddaja v formatu 16:9 vi pa posredujete sliko naprej v formatu 4:3 (pa da se tudi jaz ponovim, tako kot vi, poglejte NET in RTS)!
Odgovorite s citatom
Staro 11.01.2020, 19:19
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.144

To kar je Bogo7 napisal drži, oba programa primarno oddajata v 16:9, ampak očitno pri transkodiranju pride do napake in se razmerje slike spremeni v 4:3.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2020, 12:16
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 904

Citat:
Objavil-a Bogo7 Prikaži sporočila
Spoštovani g.Črt, očitno se midva ne razumeva prav. Vi trdite, da neki format za vas in vaše programerje ni prioriteta. A mi potem lahko poveste kaj za vas pa je prioriteta? A vaša firma prodaja kruh ali sliko? Ča prodajate kruh, sigurno ni prioriteta format slike, ampak vi prodajate sliko, ki bi naj bila užitna za gledanje! Tudi to, kar trdite okrog črnih robov ni vse tako, kot ste napisali. Res je, da je format 16:9 že na vseh kanalih, in če nekdo predvaja stari film posnet v 4:3 formatu je popolnoma normalno, da so črni robovi, nikakor pa ni normalno, da nekdo oddaja v formatu 16:9 vi pa posredujete sliko naprej v formatu 4:3 (pa da se tudi jaz ponovim, tako kot vi, poglejte NET in RTS)!
Točno tako, oba sta že bila v 16:9, če se ne motim. Torej zakaj v 4:3.
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2020, 08:53
nescafe Uporabnik nescafe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 454

Čudno, da je na Eurosport 4k tako bleda slika. Tudi gibanje je slabše. Slika na Travel XP 4k je mnogo boljša, barve so izrazite, gibanje tekoče (HDR). Čeprav je tv starejši in ne podpira 4k ločljivosti, pa je razlika očitna. Tudi na ostalih 4k programih (Fashion) je slika odlična, le Eurosport ne.
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2020, 19:59
križar Uporabnik križar ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2019
Sporočila: 49

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Čudno, da je na Eurosport 4k tako bleda slika. Tudi gibanje je slabše. Slika na Travel XP 4k je mnogo boljša, barve so izrazite, gibanje tekoče (HDR). Čeprav je tv starejši in ne podpira 4k ločljivosti, pa je razlika očitna. Tudi na ostalih 4k programih (Fashion) je slika odlična, le Eurosport ne.
Tut jest mam enake težave!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
channel, dela, dolocenega, history, hrt, info, kabelski, nedelovanja, nedelovanje, pink, programa, siol, sip, spremljanjem, tedn, težava, tvzvok, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:57.