Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 03.08.2006, 10:47
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504
Privzeto Re: Mala sola na Metelkovi

Kaptive....... na kratko.

Sqvotanje je pač nezakonita akcija. Popolnoma nepotrebno je širjenje nekih anarho-neokomunajzerskih floskul o "nasilju in represiji države". ČE država pri nezakonitostih ne ukrepa z MOČJO potem je to ali cagava ali pa skorumpirana in nekompetentna država. Če ukrepa je to pravna država.

Pod pretvezo "kulture" se ne bi smele dogajati nezakonitosti. Tako kot ne pod pretvezo "laboratorija" tisti podjetnik Stroj ni smel postaviti orljega gnezda v nacionalnem parku. Pa je PLAČAL zemljo.

Torej Metelkova in jok in stok okoli nje je samo pretveza. Sam sem tam nekajkrat bil. Nič ni bilo zastonj. Celo vstopnino, ki je uradno "ni" sem moral plačevati. In to ne poceni. Brez davkov in podobnega, kar morajo urejati druge "kulturne" ustanove.

Jaz sem za to, da mladi imajo svoj alternativni prostor če že želijo. Ustanavljanje nekakšne "sao krajine", kjer ne veljajo nikakršni zakoni oziroma le tisti, ki ti pašejo, pa je po mojem zelo slab primer mladim kako naj z državo ravnajo.

Ko kakšen tak meteljkovec zboli ali celo podleže mamilom, ga rešuje socialni sistem države, ki se napaja iz spoštovanja pravnie države drugih državljanov - starčkov, vernikov, ateistov, mladih, črnih, belih, homoseksualcev, heteroseksualcev, "čefurjev" in pristnih slovenčkov.......

Jaz sicer vem, da mladi morajo imet ugodnosti in prostore i nda država to mora nekako tudi urediti. Ampak za to se zahteva obojestransko spoštovanje. NE pa da je država dobra ko DAJE elektriko, socialne transferje, hrano, prostore, ... ko zdravi narkomane in plačuje metadon, ko porabi enormne denarje za čiščenje "svinjarije" vsenaokoli...... , ko pa zahteva spoštovanje zakonov pa naletimo na anarho-neokomunajzerske floskule o "represiji države in sistema".

Mislim ej.... sej smo bili vsi mladi. NE met pa ostalih ljudi za bedake.
Staro 03.08.2006, 11:53
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a kapara
To komaj sedaj spoznavaš???
Jaz to vem že desetletja. Kaj pa tisti vikendi v triglavskem parku, ki so tudi zgrajeni na črno, pa nihče od skrupirane vlade ne zahteva njihovo podrtje. Ja le zakaj?. Ker med njimi so tudi takšni, ki imajo tam nelegalno postavljene "vikende".
Mogoče pa so le staje za živino, katere se v njo naslelijo ob vikendih

Čisto drži, svoji k svojim, čeprav samo za vikende. Ampak svojim ne bodo podirali, drugim pa brez problema.

Že iz zgodovine gledano so vedno razlike: več in manj vredni. Le vprašanje je kam kdo spada, koliko si potem privošči ni vprašanje, le da ima ideje. Ostali pa ko zapuščeno deveto prase, vsak ga brcne ker le lahko malce nogo stegne, čeprav podpira vse ostale.
Staro 03.08.2006, 12:10
Trillian Uporabnik Trillian ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Trillian
Član od: Feb 2003
Naslov: Betelgeza
Sporočila: 22.840

"Zal ce si samo obiskovalec, se ne pomeni da razumes dogajanje za zidovi, in ce sploh se nisi bil tam, je brezveze da sploh kaj pravis o tej temi."

zakaj ne bi smela komentirati rušenje črne zgradbe, čeprav nisem bila tam? Jaz sem komentirala rušenje, in ne dogajanja na metelkovi.
Staro 03.08.2006, 12:19
korenje Uporabnik korenje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce korenje
Član od: Jul 2004
Naslov: #skum@http://chat.ircnet.org
Sporočila: 675

zakoni veljajo za vse. metelkovo je treba cimprej porusit in na mestu zgradit kaksn studentski dom....
Staro 03.08.2006, 12:20
bob marley Uporabnik bob marley ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bob marley
Član od: Mar 2006
Sporočila: 68

prebolte čustveno izgubo stavbe ???!!! in se sprijaznite: Welcom to democracy and rule of law.
Staro 03.08.2006, 12:21
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a korenje
zakoni veljajo za vse. metelkovo je treba cimprej porusit in na mestu zgradit kaksn studentski dom....
s tem se strinjam, čeprav sem si želela, da bi stavbo pustili pri miru
Staro 03.08.2006, 12:22
korenje Uporabnik korenje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce korenje
Član od: Jul 2004
Naslov: #skum@http://chat.ircnet.org
Sporočila: 675

Citat:
Objavil-a roxa
s tem se strinjam, čeprav sem si želela, da bi stavbo pustili pri miru
lokacija je prevec draga, za to je na tem mestu potrebno zgraditi vecnadstrobno zgradbo...
Staro 03.08.2006, 12:26
Trillian Uporabnik Trillian ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Trillian
Član od: Feb 2003
Naslov: Betelgeza
Sporočila: 22.840

Citat:
Objavil-a kaptive
itak da lahko poves kar si zelis, saj to je svoboda govora, demokracija, ustava dovoli. A ne zagovarjaj svojih stalisc dokler nisi preprican o njih...saj lahko naredis veliko skode s tem.

Vsi drugacni vsi enakopravni
ne vem ce je to letel name, ampak ce je.....zagovarjala sem samo rusenje crne zgradbe, o tem sm prepričana da je prav....kje je pa skoda ce to zagovarjam pa ne vem....

ce sm pa koga narobe razumela se pa opravicujem.
Staro 03.08.2006, 12:26
Mojster

Citat:
Objavil-a korenje
lokacija je prevec draga, za to je na tem mestu potrebno zgraditi vecnadstrobno zgradbo...
sicer so pa študentski domovi potrebni...
Staro 03.08.2006, 12:27
Mojster

Citat:
Objavil-a Trillian
ne vem ce je to letel name, ampak ce je.....zagovarjala sem samo rusenje crne zgradbe, o tem sm prepričana da je prav....kje je pa skoda ce to zagovarjam pa ne vem....

ce sm pa koga narobe razumela se pa opravicujem.
seveda- s tem, da se zruši vse, kar je na črno se jaz tudi strainjam

Značke
mala, mesto, metelkova, Šola, šola or osnovna

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:45.