Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 24.02.2007, 14:58
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497
Privzeto Re: Vera kot Znanost

Citat:
Objavil-a Balthazar Prikaži sporočila

Kar pa se Herbert Yockeya tiče, prepisala si citat iz ene knjige, ki ne pove nič o tem človeku. Moram si vzeti več časa, da ga bolj podrobno spoznam, vsekakor pa ni pisanje, ki bi potrjevalo tvoje verovanje v božjo kreacijo.
Materialne informacije pridobivamo iz knjig, televizije, učbenikov, duhovne informacije pa prihajajo od zgoraj navzdol, sestopajo preko Božjih odposlancev. Relevantne so te druge informacije, ki so ravno tako zapisane v svetih spisih, ker ti odposlanci niso pogojeni s pomanjkljivostmi materialnih čutov, medtem ko so materialne informacije zmeraj vprašljive in se konstantno spreminjajo iz leta v leto, iz desetletja v desetletje, torej je vseeno, ali pisanje Yockeya potruje verovanje v božjo kreacijo, on tako ali tako ni referenca za taka vprašanja z izjemo tistega dobrega citata, ki je bil približek resnice.

Nazadnje uredil sati : 24.02.2007 ob 15:01.
Staro 24.02.2007, 16:15
Balthazar Uporabnik Balthazar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balthazar
Član od: Dec 2005
Sporočila: 107

Citat:
Objavil-a sati Prikaži sporočila
duhovne informacije pa prihajajo od zgoraj navzdol, sestopajo preko Božjih odposlancev. Relevantne so te druge informacije, ki so ravno tako zapisane v svetih spisih, ker ti odposlanci niso pogojeni s pomanjkljivostmi materialnih čutov, medtem ko so materialne informacije zmeraj vprašljive in se konstantno spreminjajo iz leta v leto,
Uf, tole je pa precej zgrešeno. Glede na to, da sem v svojem življenju prebral veliko knjig s t.i. duhovnega področja, bil priča mnogim transmisijam, channelingom in podobnim rečem, ki naj bi bile direktno pridobljene iz višjih nivojev ali samega boga, lahko rečem, da so te informacije precej bolj zmedene, netočne, v nasprotju s samim sabo, mnogokrat pa so te "informacije" čiste laži in je potrebno veliko vere, da jim človek nasede. Skratka, so odraz človeka, ki jih podaja, ne glede na njegovo "duhovno" veličino. Torej so zelo subjektivne in jih nikakor ne moreš jemati za verodostojne, kaj šele da jih povzdiguješ nad informacije pridobljene po znanstveni, torej logični in preverljivi poti.

Duhovne fantastike ne moreš povzdigovati, čeprav nosijo v sebi mnogo lepega, mnogo dobrih življenjskih nasvetov in modrosti. To še ni merilo verodostojnosti.
Staro 24.02.2007, 16:32
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Citat:
Znanost nikoli nima in verjetno ne bo imela odgovorov na vsa vprašanja. Pomanjkanje odgovora pa ne pomeni, da si ga moramo izmisliti.

Kar pa se Herbert Yockeya tiče, prepisala si citat iz ene knjige, ki ne pove nič o tem človeku. Moram si vzeti več časa, da ga bolj podrobno spoznam, vsekakor pa ni pisanje, ki bi potrjevalo tvoje verovanje v božjo kreacijo.

Tudi s trditvijo, da življenje ni nastalo na zemlji, se strinjam. Danes je že splošno sprejeta teorija o vesoljskem semenu, življenje se lahko po vesolju prenaša preko kometov in drugih teles. Kje in kako je nastalo? Premalo poznamo vesolje, no še lastno zemljo veliko premalo poznamo, kaj šele brezmejno vesolje.
ja,Balthazar, res je : kometi so kot nek "zametek" novega planeta, okoli katerega se začne pozneje zgoščevati materija .
Vendar pa ne moreš vse metati v isti koš, ko praviš, da premalo poznamo vesolje ali pa našo oblo, z imenom Zemlja .
Ker, Tisti, ko jo je skonstruiral, jo tudi najbolje pozna, do potankosti , kajne . In, če to On lepo razloži nam bednikom, potem mora tako tudi biti .
Sicer pa je On nam razložil ceeeeeeele Znanosti okrog tega ( sestave vesolja ) , namen življenja, smisel vsega , kot tudi znanost o veri , itd ... . Treba se je samo ( malo bolj ) poglobiti in pomatrati, da se doume , ker ; brez muje se še čevelj ne obuje ...
Staro 24.02.2007, 17:28
Pripravnik

Citat:
Objavil-a kopron Prikaži sporočila
ja,Balthazar, res je : kometi so kot nek "zametek" novega planeta, okoli katerega se začne pozneje zgoščevati materija .
Vendar pa ne moreš vse metati v isti koš, ko praviš, da premalo poznamo vesolje ali pa našo oblo, z imenom Zemlja .
Ker, Tisti, ko jo je skonstruiral, jo tudi najbolje pozna, do potankosti , kajne . In, če to On lepo razloži nam bednikom, potem mora tako tudi biti .
Sicer pa je On nam razložil ceeeeeeele Znanosti okrog tega ( sestave vesolja ) , namen življenja, smisel vsega , kot tudi znanost o veri , itd ... . Treba se je samo ( malo bolj ) poglobiti in pomatrati, da se doume , ker ; brez muje se še čevelj ne obuje ...
Kot sem že zgoraj omeni, prebral sem mnogo duhovnih knjig, "resnic" o katerih pripoveduješ ti, sem se poglobil in po precej letih ugotovil, da so to izmišljije. Za vsako vprašanje, na katerega ne poznamo ali nismo poznali odgovora, je bila in je napisana ena ali mnogo izmišljij na to temo. Lahko dalje živite in uživate v svojih izmišljijah, ni pa mi jih treba prodajati za sveto resnico, ker to ni. Kot ti tudi jaz ne prodajam moje "resnice" za dokončno resnico, če ta sploh obstaja.
Staro 24.02.2007, 17:45
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Kot sem že zgoraj omeni, prebral sem mnogo duhovnih knjig, "resnic" o katerih pripoveduješ ti, sem se poglobil in po precej letih ugotovil, da so to izmišljije. Za vsako vprašanje, na katerega ne poznamo ali nismo poznali odgovora, je bila in je napisana ena ali mnogo izmišljij na to temo. Lahko dalje živite in uživate v svojih izmišljijah, ni pa mi jih treba prodajati za sveto resnico, ker to ni. Kot ti tudi jaz ne prodajam moje "resnice" za dokončno resnico, če ta sploh obstaja.
Jaz sem mnenja, da ima popolnoma vsak pravico do svojega mišljenja in da je lastno mišljenje vsiljevati drugim ene vrste nasilje. Zato imaš popolnoma prav, da nima nihče pravice podajati drugim svoje resnice kot dokončno. Lahko samo pove, da je za njega to resnica in dopusti drugim njihovo lastno resnico. Meni so svete recimo starodavne Vede s komentarji Prabhupade, v njih vidim čisto resnico in drugih knjig z duhovnega področja ne berem niti me ne zanimajo. Ampak to velja zame, ti lahko rečeš svobodno, da je to izmišljija.
Staro 24.02.2007, 18:32
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Citat:
Znanost nikoli nima in verjetno ne bo imela odgovorov na vsa vprašanja. Pomanjkanje odgovora pa ne pomeni, da si ga moramo izmisliti.

Tudi s trditvijo, da življenje ni nastalo na zemlji, se strinjam. Danes je že splošno sprejeta teorija o vesoljskem semenu, življenje se lahko po vesolju prenaša preko kometov in drugih teles. Kje in kako je nastalo? Premalo poznamo vesolje, no še lastno zemljo veliko premalo poznamo, kaj šele brezmejno vesolje.
Zemlja je živo bitje, kot vse ostalo, zato ima sposobnost dajati življenje in ima tudi svoje dvospolne organe
iz katerih se oplojuje in razvija novo življenje.
Lahko se pa prenaša tudi preko kometov in drugih teles, kot praviš.
Zato se tudi četrta Božja zapoved, (spoštuj očeta in mater in boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji),
nanaša na zemljo kot mater in očeta, ne pa na naše starše, ki so nas rodili.

Nazadnje uredil mizarstvo.lorencak : 24.02.2007 ob 20:32.
Staro 24.02.2007, 19:04
Pripravnik

Citat:
Objavil-a mizarstvo.lorencak Prikaži sporočila
Zemlja je živo bitje ... in ima tudi svoje dvospolne organe
Katere, kakšni so?
Staro 24.02.2007, 20:46
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Citat:
Katere, kakšni so?
Da, bi ti razložil tako, da bi lahko razumel je potrebno več časa in obširnega pisanja.
Mislim pa, da še nisi dovolj pripravljen, zato tudi ne bom pisal o tem.
Vse ob svojem času, ko boš hotel bo že.
Staro 24.02.2007, 21:23
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Jaz imam dokaze, da bog ne obstaja.
Dokazi so tako prepričljivi, da jih prav nič ne more ovreči.
Dejstvo pa je, da je treba biti na njih pripravljen, potrebna je določena zrelost, čustveno stanje.
Tega pa še niste zmožni.
Jaz, ki se lahko primerjam z največjimi svetovnimi umi to vem.

Ko boste pripravljeni vam mogoče razložim.

Come on, grow some argument. Right after you grow some logic and cmomon sense.
Pa sem že mislil, da sem srečal vse vrste neumnih ljudi, ampak to pa res postavlja meje čisto drugam.
Staro 24.02.2007, 21:42
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Citat:
Objavil-a Lipovnik Prikaži sporočila
Jaz imam dokaze, da bog ne obstaja.
Dokazi so tako prepričljivi, da jih prav nič ne more ovreči.
Dejstvo pa je, da je treba biti na njih pripravljen, potrebna je določena zrelost, čustveno stanje.
Tega pa še niste zmožni.
Jaz, ki se lahko primerjam z največjimi svetovnimi umi to vem.

Ko boste pripravljeni vam mogoče razložim.

Come on, grow some argument. Right after you grow some logic and cmomon sense.
Pa sem že mislil, da sem srečal vse vrste neumnih ljudi, ampak to pa res postavlja meje čisto drugam.
dobro vrnjen udarec

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Znanost kot vera anarchy Religija in filozofija 185 13.01.2007 20:42
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 12:54
nova vera? pk Religija in filozofija 24 28.06.2006 20:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:27.