Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 17.12.2006, 14:17
Pikado Uporabnik Pikado ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Pikado
Član od: Aug 2003
Sporočila: 4.062
Privzeto Re: Fundamentalizem ogroža znanost

Citat:
Objavil-a shem_me_zion
Poglejte www.talkorigins.org.

To je ameriski nacin debate.

Evropejci (Liberija - pod direktnim evropskim vplivom, "lutka" Evrope takorekoc) trenutno pod groznjo metka v prsi drzite bulgarske medicinske sestre in palestinskega zdravnika. Zakaj? Ker so po kafskovskem absurdu obtozeni namerne infekcije 100+ otrok z virusom HIV.

To je evrabski nacin debate.

Kreacionists evolved
Je Liberija in je Libija....kako naj debatiramo, če še države ne določiš pravilno...
Aja to je ameriški način debate, zempljepis je za njih deveta vas....
Staro 17.12.2006, 21:51
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: anytown usa
Sporočila: 157

Ja Libija s teroristom Gadafijem na celu. Se opravicujem Liberiji-typo. Sodba bo v torek. Mnenje celotne mainstream zananosti in medicine je, da je obtozba absurdna.
Staro 18.12.2006, 10:13
Mojster

Citat:
Objavil-a shem_me_zion
Ja Libija s teroristom Gadafijem na celu. Se opravicujem Liberiji-typo. Sodba bo v torek. Mnenje celotne mainstream zananosti in medicine je, da je obtozba absurdna.
Nesrečniki so bili na napačnem kraju...tako kot večino zaprtih v neki ameriški bazi....mnenje večine je da njihova obtožba ne samo absurdna, ampak tudi protipravna, ker sploh ne vedo zakaj jih obtožujejo...mogoče pa je tudi Bush terorist... upam da bodo eni in drugi prišli na prostost...
Staro 22.12.2006, 10:09
Pripravnik

Nesrecniki so bili od volje ljudstva proti ogromni evidenci obsojeni na smrt. Ameriske aretacije teroristov v vojni niso primerljive, niti obsodbe niso niti pribllizno tako absurdne (navsezadnje smo v vojni), ceprav so seveda lahko krivicne.

V tem primeru pa gre za aktivno ignoriranje vse evidence (ce zeli kdo debao glede kvalitete, kar na prej, to je tema) za nedolznost. (Logicno je seveda breme dokaza na strani "sodisca", a celo kjub temu je nedolznost, v tem primeru, se vedno dokazljjiva.)

Ja, vse me spominja na ignoriranje evidence o WMD Bushove administracije. Zato sem bil tudi proti napadu na Irak. Ampak, kar je nezaslisano je, da evropska Levica zdaj celo podpir Libijo na izvrsitvi te eksekucije - to je zlocin proti razumu.
Staro 22.12.2006, 10:11
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Sporočila: 28.321

Bil si proti... Torej si zdaj za?
Staro 22.12.2006, 10:24
Pripravnik

Ja, jasno, zdaj sem za. Jaz sem bil proti, ko je bila vecina za in sem za, ko je vecina proti. (To ni primerno okolje za te teme, ampak naj bo: bil sem odlocno proti napadu na, za kar sem tedaj mislil, irelevantno drzavo. Danes je situacija drugacna in podpiram ali: a) dovolj sile za ustavitev nasilja, ali b) gremo ven in dajmo zgodovini naj presodi.))
Staro 22.12.2006, 10:37
Mojster

Citat:
Objavil-a shem_me_zion
Nesrecniki so bili od volje ljudstva proti ogromni evidenci obsojeni na smrt. Ameriske aretacije teroristov v vojni niso primerljive, niti obsodbe niso niti pribllizno tako absurdne (navsezadnje smo v vojni), ceprav so seveda lahko krivicne.

V tem primeru pa gre za aktivno ignoriranje vse evidence (ce zeli kdo debao glede kvalitete, kar na prej, to je tema) za nedolznost. (Logicno je seveda breme dokaza na strani "sodisca", a celo kjub temu je nedolznost, v tem primeru, se vedno dokazljjiva.)

Ja, vse me spominja na ignoriranje evidence o WMD Bushove administracije. Zato sem bil tudi proti napadu na Irak. Ampak, kar je nezaslisano je, da evropska Levica zdaj celo podpir Libijo na izvrsitvi te eksekucije - to je zlocin proti razumu.
O podpori kakšne levice ni ne duha ne sluha...je pa Libija dobila kar nekaj podpore zahoda, za zameno za odpoved nekaterim programom, ki tako ali tako niso bili ne vem kaj...
Pred časom je prišla v Libijo celo delegacija britanske vlade ( obramba ) in je bilo jasno povedano da obstaja možnost prodaje orožja Libiji...kar je bilo za mene veliko presenečenje...

Evropa je striktno proti smrtni kazni, razen nekaterih desničarjev ( v zadnjem času poljskih podvojenih bedakov na oblasti ), tako da večinska zahteva Libijcev po smrtni kazni, bolj spominja na podporo Američanov za smrtno kazen, čeprav je dokazano, da je na tak način na oni svet odšlo že mnogo nedolžnih...
Staro 22.12.2006, 10:50
Pripravnik

Tipicen nihilist si v svoji abstrakciji. Gre za trenuten problem ljudi, ki so po krivem obsojeni proti najbolj vpijoci evidenci za nedolznost. Emocije naroda so to, kar Gadafi uposteva v svoji racunici. In te emocije zelijo metek.

Albert Camus (eden najvecjih literatov proti smrtni kazni) je lepo izrazil etiko tvoje vrste: vse, prav vse, boste izkoristili za formalno veljavo vasih idej morale - celo odkrito anti-moralo. Ti, namesto, da bi se boril za pravice konkretnih ljudi/ljudstev, kazez na krivice drugih (in celo to ne ravno uspesno).
Staro 22.12.2006, 12:54
Mojster

Citat:
Objavil-a shem_me_zion
Tipicen nihilist si v svoji abstrakciji. Gre za trenuten problem ljudi, ki so po krivem obsojeni proti najbolj vpijoci evidenci za nedolznost. Emocije naroda so to, kar Gadafi uposteva v svoji racunici. In te emocije zelijo metek.

Albert Camus (eden najvecjih literatov proti smrtni kazni) je lepo izrazil etiko tvoje vrste: vse, prav vse, boste izkoristili za formalno veljavo vasih idej morale - celo odkrito anti-moralo. Ti, namesto, da bi se boril za pravice konkretnih ljudi/ljudstev, kazez na krivice drugih (in celo to ne ravno uspesno).
V danem trenutku več, kot reči da so nedolžni, ne morem storit...prav tako ne morem trditi da po nedolžnem, na montiranih procesih, obsojajo samo v Libiji...emocije prebivalcev so zelo lahko vnetljiva snov, kar se je lahko videlo tudi, ne tako davno nazaj, v Sloveniji in sem jih tudi osebno občutil...in če že opozarjamo na take dogodke, je prav da omenimo tudi druge, ki se dogajajo na podoben način, ne glede na to da to nekomu pokvari dan...s tem v ničemer ne zmanjšujem pomena dogodka v Libiji, razen če to hočeš videti na tak način...
Evropske vlade in EU so obsodile sodbo, nisem pa nikjer zasledil, oziroma sem verjetno spregledal odziv ameriške vlade...mogoče veš ti kaj več, ker si bližje tej vladi...
Sem pa proti smrtni kazni, ne glede na to ali je na to kazen obsojen nedolžen človek ali pa kriv Husein in ne glede na to ali se izreče na Kitajskem, Libiji ali pa v ZDA...

Značke
fundamentalizem, ogroža, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:06.