Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 23.04.2006, 18:33
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Re: Več mest za naravoslovne vede/manj za družboslovne-združeno

Citat:
Objavil-a Soleil
Za začetek bi bilo smiselno spremeniti to, da kemijo, fiziko, matematiko ... na srednjih šolah poučujejo ljudje, ki so končali pedagoško fakulteto. Poučevati bi morali univerzitetni diplomirani kemiki, fiziki, matematiki, ... Saj ponekod je tako, povsod pa ne.
Tole pa me je malce zbodlo. Tudi sam sem hodil na pedagoški fax in študiral dvopredmetno en družboslovni in en naravoslovni predmet in vem, da je pedagoški fax (govorim o PeF v Mariboru) vse prej kot lahek, potem pa še službe ne dobiš, čeprav nekateri imamo srečo, da znamo še kaj drugega.
Kar se pa tiče pedagoške fakultete pa po eni strani nekateri predmeti so zelo lahki za študirat, drugi pa težki kot sam satan in vsakič posebej me dvigne takšno posploševanje!
Staro 23.04.2006, 18:35
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a mrjerry
Tocno tko. Ce se kasneje pogovarjas s folkom, ugotovis, da se jih je zelo veliko odlocilo za tisti poklic, v zvezi s katerim so nekoc imeli zelo dobrega ucitelja. Dejstvo je, da je lahko VSAKA stvar ultra zanimiva, ali pa ultra bedna. Vse je odvisno od ucitelja.
Ker sem sam pedagog po izobrazbi lahko iz prve roke povem, da je 80% učiteljev - vsaj tistih, ki sem jih poslušal na hospitacijah, NEVREDNIH TEGA, DA POUČUJEJO! Ljudje se sploh ne potrudijo pri učenju, kaj šele, da bi sploh bili za to. Zakaj je temu tako? Ker do poklica prideš po vezah in poznanstvih in ne zaradi tega, ker bi bil toliko sposoben. Žal.
Staro 23.04.2006, 19:21
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582
Privzeto Re: Več študijskih mest na področju naravoslovja in manj pri družboslovnih vedah

Citat:
Objavil-a BMX
Kot veste poskuša Minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Jure Zupan spodbuditi bodoče študente k vpisu študija naravoslovja in tehnike namesto družbenih ved, poslovnih ved in prava. Kaj menite o tej njegovi pobudi in njegovih obiskih srednjih šol?
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=143323
Sem slišala, a mu je baje uspelo.
Staro 26.04.2006, 15:18
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a NaceM
Tole pa me je malce zbodlo. Tudi sam sem hodil na pedagoški fax in študiral dvopredmetno en družboslovni in en naravoslovni predmet in vem, da je pedagoški fax (govorim o PeF v Mariboru) vse prej kot lahek, potem pa še službe ne dobiš, čeprav nekateri imamo srečo, da znamo še kaj drugega.
Kar se pa tiče pedagoške fakultete pa po eni strani nekateri predmeti so zelo lahki za študirat, drugi pa težki kot sam satan in vsakič posebej me dvigne takšno posploševanje!
Ja, in? What's your point?

Pedagoški faks v splošnem ne slovi po tem, da bi bil posebno težak. Tud, če se je tebi zdel ... V glavnem: en diplomiran fizik (matematik, kemik, ...) ima po mojih izkušnjah drugačen pristop k razlagi fizikalnih (kemijskih, ...) pojavov kot en pedagog. Pa še več znajo!
Staro 26.04.2006, 15:35
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

kot kemik ti lahko recem, da itak.
pa vec tut znamo
Staro 26.04.2006, 15:40
Kleya Uporabnik Kleya ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Kleya
Sporočila: 42

Kot veste poskuša Minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Jure Zupan spodbuditi bodoče študente k vpisu študija naravoslovja in tehnike namesto družbenih ved, poslovnih ved in prava. Kaj menite o tej njegovi pobudi in njegovih obiskih srednjih šol?

Jest to čist podpiram!!!!
Absolutno bi moral omejit vpis, predvsem na ekonomijo in podobne zadeve. Jest ne vem, kaj folk misl. Zgleda, da bl mal. Že zdej je ful ekonomistov brezposelnih, pa še kar se jih vsako leto nevemkolk na novo vpiše. Pa redni vpis, pa potem jih nevemkolk še na izrednega vpišejo. Kriza skratka!
Staro 26.04.2006, 19:35
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Citat:
Objavil-a Mighty
kot kemik ti lahko recem, da itak.
pa vec tut znamo
Si kemik??:P :P
Staro 26.04.2006, 20:29
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

itak
Staro 27.04.2006, 12:02
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a NaceM
Ker sem sam pedagog po izobrazbi lahko iz prve roke povem, da je 80% učiteljev - vsaj tistih, ki sem jih poslušal na hospitacijah, NEVREDNIH TEGA, DA POUČUJEJO! Ljudje se sploh ne potrudijo pri učenju, kaj šele, da bi sploh bili za to. Zakaj je temu tako? Ker do poklica prideš po vezah in poznanstvih in ne zaradi tega, ker bi bil toliko sposoben. Žal.
In še kako imaš prav

Zato svetujem vsem, ki se želite vpisati na pedagoški faks, da dobro premislite preden se za ta korak odločite.
Za tiste, ki imajo težko poznanstvo ali celo sorodstvo na takšnih položajih ne bo problema, problem bo za tiste, ki tega nimate, ker službe ne boste dobili.
Prejšnja in sedanja vlada je dala ravnateljem v roke meč in žezlo, se pravi absolutno moč, ki krojijo usodo učiteljem.
Nekateri ravnatelji gredo tudi tako daleč, da brez tehtnega vzroka odpuščajo diplomirane profesorje z večletno prakso in z vsemi napredovanji, in na to isto delovno mesto zaposlijo bodoče učitelje, ki še končujejo faks in nimajo diplome, čeravno ZAKON O ORGANIZACIJI IN FINANCIRANJU VZGOJE IN IZOBRAŽEVANJA (ZOFVI) govori drugače.

92. člen
Strokovni delavci morajo obvladati slovenski knjižni jezik, imeti ustrezno izobrazbo, določeno s tem zakonom in drugimi predpisi, ter opravljen strokovni izpit v skladu s tem zakonom.

Ta člen nekateri ravnatelji tako radi ignorirajo in gredo zavestno v prekršek, ker jim Zavod za šolstvo in minister Zver pri tem nudijo vso podporo (vsaj rezultati so tako vidni).

109. člen
Delovno razmerje se lahko sklene tudi s kandidatom, ki ne izpolnjuje zahtevanih pogojev, za dobo največ enega leta, če nihče od prijavljenih kandidatov ne izpolnjuje zahtevanih pogojev in je taka zaposlitev potrebna zaradi nemotenega opravljanja dela.

Tudi ta člen nekateri ravnatelji zavestno kršijo, ker vedo, da za sabo nimajo nobenega, ki bi jih kontroliral.
Poznam nekaj primerov, ko so se prijavili kandidati, ki so izpolnjevali vse pogoje, na koncu pa so bili sprejeti tisti, ki niso imeli še diplome.

Lepo vas prosim, kdo pa danes od prosilcev, ki imajo diplomo in so na cesti ne izpolnjuje pogojev.
Včasih je imel vsak prijavljeni kandidat, ki ni bil izbran na določeno razpisano delovno razmerje, pravico v pogled o izbranem kandidatu, če resnično izpolnjuje vse pogoje.
Danes je ta gnili sprijen šolski sistem na čelu ministra Zvera ljudem to pravico onemogoča.
V nekem privat pogovoru je minister Zver izjavil, da je bolje, da ne ve vsega kar se dogaja v šolstvu.
Sprašujem se, kako je lahko potem tak človek sploh na ministrskem stolčku, če mu je vseeno kaj se dogaja v njegovem resorju.
Mogoče samo za to, da se lahko ponese na svoj položaj in da vleče ministrsko plačo, ki si jo po mojem mnenju ne zasluži, vsaj po do sedaj vidnih njegovih rezultatih.

Edini način, da nekaterim gnilim ravnateljem pristrižejo peruti je, če bi Ministrstvo za šolstvo sprejemalo prošnje kandidatov za vse potrebe po delovnih mestih po šolah v Sloveniji in jih tudi izbralo brez neposrednega vpletanja ravnateljev.

Da ne bo kdo mislil, da je kaj boljši sindikat SVIZ. V glavnem se do zaposlenih učiteljev obnašajo mačehovsko, njihov namen pa je pobrat čim več članarine in si tako zagotovit dobro plačane stolčke.

Potem mi pa še nekdo naj reče, da se v Sloveniji ne gremo gnilega in sprijenega kapitalizma.

Nazadnje uredil kapara : 29.04.2006 ob 12:13.
Staro 27.04.2006, 12:54
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0
Privzeto Re: Več mest za naravoslovne vede

Citat:
Objavil-a ozayrus
A ne spada računalništvo bolj pod Informatiko
Ce gre za mreze, pol je to druzboslovje. HW je pa naravoslovje

http://www.flags-and-anthems.com/imgs/flags/303x003.gif

Značke
družboslovnezdruženo, mest, naravoslovne, več, vede or manj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:17.