Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.08.2008, 11:30
edmund Uporabnik edmund ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 21
Privzeto Barve po nadgradnji Sagem STB

Potem ko sem nadgradil komunikator... so barve veliko temnejše, močne, bolj intenzivne.
Se da tole kako popraviti? Barve se preko nastavitev TVja sicer lahko popravijo, vendar ko gledam navadno kablsko, pa bi spet moral popraviti nazaj...
Odgovorite s citatom
Staro 04.08.2008, 17:45
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.015
Privzeto Re: Barve po nadgradnji Sagem STB

Verjetno imas priklopljeno preko scarta. Po novem se uporablja scart RGB, ce vklopis komponentni izhod pa je tako kot je bilo prej. Nastavitev spremenis v "skritem" meniju, zaporedoma pritisni tipke menu, rumena, modra. Potem pa vklopi YUV komponentni izhod pa bo scart RGB izklopljen.
Odgovorite s citatom
Staro 04.08.2008, 19:02
matjazm Uporabnik matjazm ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 132

Raje poskusi najti v nastavitvah tvja, če televizor za različne vire zna uporabljati profile nastavitev - se pravi da veljajo ene nastavitve barv in kontrasta za kabelsko in druge za siol.

YUV je precej star in izgubaški način prenosa, ustvarjen za kompatibilnost za nazaj, ko so ljudje imeli še veliko ČB televizorjev, ki bi postali neuporabni če bi jim pošiljali samo barvno informacijo. RGB je pa modernejši in boljši način. RGB prenaša vsako barvo posebej, pri YUV pa so vse barve združene v enem kanalu, svetloba (ČB) pa v drugem. Pri tem izgine mnogo detajla. Če imašvečji tv sprejemnik se te zadeve opazijo. Novi televizorji (LCD in plazme z visolo ločljivostrjo) se že tako in tako s težavo trudijo PAL signal izboljšati in če jih hranimo dobrim komponentnim (ločenim, RGB) ali digitalnim signalom lažje prikažejo sprejemljivo sliko.
Odgovorite s citatom
Staro 04.08.2008, 19:04
Pripravnik

Citat:
Objavil-a janezpesec1 Prikaži sporočila
Verjetno imas priklopljeno preko scarta. Po novem se uporablja scart RGB, ce vklopis komponentni izhod pa je tako kot je bilo prej. Nastavitev spremenis v "skritem" meniju, zaporedoma pritisni tipke menu, rumena, modra. Potem pa vklopi YUV komponentni izhod pa bo scart RGB izklopljen.
YUV v bistvu ni komponentni kakor se to ponavadi razume ampak kompozitni. Ok, je ker sta dve komponenti - ena je z vsemi barvami v enem signalu druga je z črnimi in belimi v drugem ampak to ni pravi komponentni prenos. Komponentni je takrat ko imamo ločene tri barve.

http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video

Nazadnje uredil matjazm : 04.08.2008 ob 21:45.
Odgovorite s citatom
Staro 04.08.2008, 22:45
robida
Guest
Sporočila: n/a

Prav imaš, matjazm.Tudi Urban to napačno označuje in se nisem mogel pogodit z njim,glede Y,Pb,Pr priključka ki mi že od vsega začetka ne deluje na tv vmesniku sagem.Mi je zatrdil da komponentni izhod deluje,kar pa je mislil scart in ne Y,Pb,Pr priključek.Že ves čas piše komponentni namesto kompozitni.Mislim da Y,Pb,Pr priključek sploh ni aktiviran,vsaj v menuji po nadgradnji sta samo HDMI in scart.
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2008, 07:04
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Lahko ga pa vklopiš.... Označen je kot YUV.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2008, 08:08
Pripravnik

Citat:
Objavil-a robida Prikaži sporočila
Prav imaš, matjazm.Tudi Urban to napačno označuje in se nisem mogel pogodit z njim,glede Y,Pb,Pr priključka ki mi že od vsega začetka ne deluje na tv vmesniku sagem.Mi je zatrdil da komponentni izhod deluje,kar pa je mislil scart in ne Y,Pb,Pr priključek.Že ves čas piše komponentni namesto kompozitni.Mislim da Y,Pb,Pr priključek sploh ni aktiviran,vsaj v menuji po nadgradnji sta samo HDMI in scart.
Hm... meni dela komponentni YPbPr. Sem preizkusil. In ni bila slaba slika, nisem videl razlike med komponentnim in hdmi priklopom, medtem ko je bila med scart in hdmi kar precej razlike (sploh ker je vsaj pri meni scart poiljal kompozitno sliko in ne RGB)
Odgovorite s citatom
Staro 05.08.2008, 11:22
edmund Uporabnik edmund ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 21

Hvala.

Ja na scart imam. Na žalost je tole edini vhod ki ga TV pozna... precej bednega imam...
Saj šparam za LCD, samo se je tako težko odločiti zanj, sploh ker nimam HD programov in zaenkrat ne vidim smisla.
Potem bom samo slabe volje z navadno kvaliteto slike na full HD lcdju
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
barve, nadgradnji, sagem, stb

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sagem - problemi robertts SiOL TV 1 05.01.2008 21:44
Router za SAGEM modemom postal neuporaben gorchi Tehnična pomoč 1 26.10.2007 16:23
Sagem STB in komponentni priklop? Wampek Tehnična pomoč 8 05.01.2007 11:53
Sagem firmware rda Tehnična pomoč 5 10.09.2006 13:53
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 18:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:42.