Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 08.02.2009, 18:45
Lucifer Uporabnik Lucifer ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 22
Privzeto Ateizem

Dokazovanje o (ne)obstoju boga je nesmiselno in nemogoce. Vsak s svojimi argumenti se lahko vrtimo v krogu. Vera verniku dejansko pomaga v zivljenju, skozi tezke case in daje odgovore na vecna vprasanja: Kdo,zakaj,od kje smo. Slednje tudi sluzi kot argument-da je moral nekdo ustvait vesolje in zivljenje.Recimo da je ''nekaj'' kar je kreiralo vse skupaj, vendar to ne pomeni je obstajala govoreca kaca in ostale pravljice iz Sv.pisma.
Meni je nedoumljivo kako razumen clovek (milijoni) verjame/veruje v ideologjo s tako absurdno vsebino.
Obstanek in moc/vpliv danasnje cerkve je cisto nakljucje. Poleg Jezusa so istocasno ( prej in kasnej ) obstajali se drugi odresitelji-poslanci...karkoli ze, monogi celo bolj ''uspesni''. Okoli leta.300 je Constantin sprejel kristjane in v turbulentih casih ko se je imperij ze krhal je Rim uvedel Monoteizem kot instrument za ekonomsko-politicno vladanje masi (beri ovce) Preganjali pa so Politeizem,ki je dobro sluzil 1000 let.Ce bi se nekaj vec levov nafutral danes Vatikana ne bi bilo.
Staro 08.02.2009, 20:26
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Ateizem

Pravi ateist ne čuti potrebe po dokazovanju neobstoja boga; tako kot resnični vernik ne čuti potrebe po prepričevanju drugih v obstoj iste kreature. Zakaj le?
Staro 08.02.2009, 20:36
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
Pravi ateist ne čuti potrebe po dokazovanju neobstoja boga; tako kot resnični vernik ne čuti potrebe po prepričevanju drugih v obstoj iste kreature. Zakaj le?
Zato, ker sta prava.
Žal so na obeh straneh v večini oni drugi.

Staro 08.02.2009, 22:22
Novinec

Ne vem ce to name leti,vendar SO resnicni verniki ki ne samo da cutijo potrebo temvec imajo za nalogo/poslanstvo siriti oz. privabljati nove clane.
Pravi Ateist pa lahko cuti ogrozenost,odpor,jezo...
Staro 08.02.2009, 22:51
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Lucifer Prikaži sporočila
Ne vem ce to name leti,vendar SO resnicni verniki ki ne samo da cutijo potrebo temvec imajo za nalogo/poslanstvo siriti oz. privabljati nove clane.
Pravi Ateist pa lahko cuti ogrozenost,odpor,jezo...
Ljudem, ki me želijo prepričati v obstoj "nečesa", ko jaz mislim, da to ne obstaja in sem ene in iste argumente slišala že sto in stokrat, se enostavno izognem. Sama si izbiram družbo, nikogar mi ni treba brati ali poslušati. Pa ni nobenega občutka jeze ali ogroženosti.
Staro 08.02.2009, 22:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Zato, ker sta prava.
Žal so na obeh straneh v večini oni drugi.
U R one smart kid.
Staro 08.02.2009, 23:02
Novinec

Ogrozenega se tudi jaz se ne pocutim, razumem pa da je Ateist v USA ogrozen in jezen ker ne sme otroka vpistat med Scoute, kandidirat za public office in se cca 8 tehtnih razlogov ker je pac non beliver
Staro 08.02.2009, 23:12
Novinec

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
Ljudem, ki me želijo prepričati v obstoj "nečesa", ko jaz mislim, da to ne obstaja in sem ene in iste argumente slišala že sto in stokrat, se enostavno izognem. Sama si izbiram družbo, nikogar mi ni treba brati ali poslušati. Pa ni nobenega občutka jeze ali ogroženosti.
Ja seveda. Ogrozen si nisi. Lahko pa je nadlezno ce ti v enem tednu 2 na vrata pozvonita in se en v mestu pristopi. Zaloputnes vrata ali kot pravis lepo: Ne, hvala
Staro 08.02.2009, 23:13
Uporabnik

Zakaj bi bil ateist jezen, ker otroka ne more vpisat med skavte, saj to tudi skavti, ki niso cerkveno (oz. katoliško, če hočeš) usmerjeni? Pr nas to poznamo pod imenom "taborniki". Nikakor ne vidim razloga za jezo.

Zakaj bi bil nekdo jezen, ker ne želi sodelovati v verskih organizacijah, če pa sam ni veren??? WTF?

In drugič: ja, potem se lahko penimo tudi nad študenti, ki te ustavljajo, ker bi radi da izpolniš anketo, nad klošarji, ki prosijo za kak evro in nad jumbo plakati, in, in in... Peace, bro!!! Skuliraj se malo in pusti vsakemu živet svoje življenje.

Miren "ne, hvala" te nič ne stane

Nazadnje uredil Andreea : 08.02.2009 ob 23:16.
Staro 08.02.2009, 23:21
Novinec

Tabornike imamo mi, medtem ko so Scouti cerkvena organizacija. Ne vem koliko taborniskih org imajo v USA. Mogoce je iz manjsega kraja kjer drugega ni pa sosolci grejo taborit nebernik pa ne sme.OK, Taborit gre mogoce lahko z druzino ali prijatelji. Samo se so podrocja v dolocenih drzavah USA kjer non beliver ni dobrodosel.

Značke
ateizem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Je peticija za javno šolstvo manipulacija? biz Slovenija 201 15.01.2008 11:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:53.