Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 10.03.2007, 11:43
protein Uporabnik protein ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2005
Sporočila: 15
Privzeto Izziv generacije rojene okoli leta 1980

Ne vem,men se zdi mal čudn par stvari v tej Sloveniji:
-delam kot redno zaposlen,plačujem davek,pa morm še plačevat dodatno zavarovanje za zdravstvo,k da tega ne morjo odtegnt že pr itaq velkem odteglaju od plače (ker če je tko,če ne plačaš dodatnega,morš plačat vse operacije,k da nimaš niti osnovnega pokritega)..torej,zakaj pol plačujem osnovnega,pa morm še dodatnega-upam,da mi bo znal kdo odgovort,sam si ne znam
-del moje plače gre za pokojnino,tud mojih staršev,sam oni bojo mel tok mal pokojnine (kot najbrž večina vaših),da jim bom mogu še mal plače zravn dat (ker mam pač slabo vest,če ne bi,ker so tud oni zame skrbel)...sam po drugi strani pa plačujem za svojo pokojnino,k pa itaq vemo,da bo simbolična,al pa je ne bo,če bo tkole šlo naprej....
-ali se mi splača vlagat v pokojninske sklade in si probat vsaj tko nekak pokojnino prslužt (če jo bom sploh vidu,glede na to,da se delovna doba zvišuje in bom najbrž delu do dneva,ko grem v leseni piđami spat)
-pa kako si nej pr teh odteglajih prvoščm še stanovanje?
Staro 10.03.2007, 19:09
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Problem generacije rojene okoli leta 1980

Dobra tema.

Glede prispevkov od plače, bi se lahko šli Ameriko in bi mesečno dobivali bruto zneske, potem pa bi s tem denarjem delali kar bi hoteli. S časoma bi najbrž dobili kar lepo število takih "norcev", ki si ne bi plačevali ne socialne varnosti, ne za pokojnino. In ke smo še vedno "socialna" država, bi taki ljudje postali breme dežave, ki pa zanje tudi ne bi imela več kje vzeti.

Dodatno zavarovanje si pač plačujemo sami; zakaj pa ne vem, navsezadnje pa tudi zato, ker se je vse skomercializiralo in imamo več zavarovalnic in paketov zavarovanj. Trg je naredil svoje.

Pokojnina mene ne skrbi. Zakaj? Ker bom tako ali tako delala do starosti, če me ne bo že prej pobralo. Opažam, da v moji okolici vse pogosteje umirajo mladi ljudje; vzroka sta infarkt ali rak. Stari pa redno hodijo na obiske k zdravniku (zgleda, da imajo kar precej prostega časa), da jim merijo pritisk, ker srbno pazijo nanje, da ne bi slučajno kdo umrl.

Stanovanje? ***eš stanovanje ... Če imaš gotovino, si ga kupi. Kredita se ti ne splača jemati, ker ga preplačaš vsaj enkrat. Če hočeš imeti če za živeti, potem ti ne preostane nič dugega kot, da vzameš kredit na 20-30 let, tam pa so obresti velike. V tem primeru se bolj splača najem - preračunaj.
Staro 11.03.2007, 13:36
Novinec

JAh,mal smešn mi je,da nekak plačevanje obveznega zdravstvenega zavarovanja ne pokrije tud dodatnega in če bi država še odtegnla za tist dodatno in sama dala eni od zavarovalnic ali dvema (da ne bi rekl,da je monopol),je to res blem?ker v šopu položnic me še to zmer čaka,znesek je minimaln,sam slabe volje sm pa zmer
Glede pokojnine se strinajm se s tabo...a pol hočš rečt,da si plačujem pokojninski steber,da bo nekdo za mano,k bo pokaseru se meu lepo na havajih dva tedna?je pa res,da vse več folka umira mladega...tko to je...sej sam sm tud deloholik,plača je kul,sam mam pa vrstnike,k je pa to blem...in smo mel zanč eno debato...
stanovanja pa upam,da bojo kej cnej kmal,ker drgač bom šel v podnajemniško in ceu lajf daju za najemnino,na konc pa še nč nau mojega...al pa če sm doma do mal čez 30tega,pa pol skešeram...
Staro 11.03.2007, 20:37
ekica Uporabnik ekica ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 28

v manjsih mestih se lahko kupi garsonjera za 5 do 6 miljonov nasih bivsih tolarjev, pol od tega lahko prisparas skupaj s starsi, ce kako leto do tri delas in zivis pr njih, pol pa vzames kredit na 10 let in mas flat, ce ga ze kupujes sam.
Staro 11.03.2007, 22:30
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

Glede pokojnine ne razumem zakaj se tako sekirate glede tega če nekateri ne bodo varčevali. Je to pač problem teh ljudi. Sam osebno menim, da bi s tem spremenili sistem na veliko boljši in učinkovitejši. Več varčevanja in s tem več denarja, standarda. Seveda pridnih delavcev.

Problem stanovanj je pa že od leta 1930. Že takrat je bilo tako hudo.

Za konec; želim si da bi tudi v Sloveniji dobili svojega ostrostrelca Legijo, da pospravi par politikov in da bi ti začeli delati v korist vseh in ne samo za svoj žep.
Staro 11.03.2007, 22:50
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

zadnjič sem gledal mislim da so bila trenja ali pa odmevi in je bil tist državni sekretar iz ministrstva za finance ( al, pa gospdarstvo) sej vse kar je rekel so ostali spodbijal....model je res bedat ampak tista je najbolj....današnja mladina namesto da bi šparala za pokojnino pa šparajo za avto pa za stanovanje....lol kot da ti bo država kupila stanovanje... sej sem že začel šparat za pokojnino upam da se bo v 50 letih dost nabral......sam kje je pa še hiša pa avto pa otroc pa......
Staro 11.03.2007, 23:55
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a ekica Prikaži sporočila
v manjsih mestih se lahko kupi garsonjera za 5 do 6 miljonov nasih bivsih tolarjev, pol od tega lahko prisparas skupaj s starsi, ce kako leto do tri delas in zivis pr njih, pol pa vzames kredit na 10 let in mas flat, ce ga ze kupujes sam.
Odlično, nakar imaš pri 35-40 letih garsonjero, kjer ne moreš riti obrnit, ne da bi obdrajsal z njo še partnerja...
Staro 12.03.2007, 14:31
Novinec

kdaj pa paše,da partner ne more mim tebe,da se ne podrajsa ob
ja,valda,šparu bom za pokojnino...pol bojo pa neki šli kupovat,recmo avion,pa bom še brez tega,kar sm naberu 50let...eetaq da je kul met za flet,pa avtoček...sm gledu ene mejhne hišce za mlade družine....hura,40miopa kje nje pr enmu mejhnem pamžu najdem še 40miotov za bajto dam na stran,pa zavarovanje,....ker suport...da o tem,da so hotl narest splav ultra zasoljeno plačljiv,ne govorim...
Sm računu,da dva družinska partnerja rabta 1600Eur,če mata otroka,s to predpostavko,da mata stanovanje&avto,pa da vsak obisk štecune ni treba gledat v denarnico....
Staro 21.03.2007, 13:31
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a protein Prikaži sporočila
kdaj pa paše,da partner ne more mim tebe,da se ne podrajsa ob
ja,valda,šparu bom za pokojnino...pol bojo pa neki šli kupovat,recmo avion,pa bom še brez tega,kar sm naberu 50let...eetaq da je kul met za flet,pa avtoček...sm gledu ene mejhne hišce za mlade družine....hura,40miopa kje nje pr enmu mejhnem pamžu najdem še 40miotov za bajto dam na stran,pa zavarovanje,....ker suport...da o tem,da so hotl narest splav ultra zasoljeno plačljiv,ne govorim...
Sm računu,da dva družinska partnerja rabta 1600Eur,če mata otroka,s to predpostavko,da mata stanovanje&avto,pa da vsak obisk štecune ni treba gledat v denarnico....
Naši vladni mafiji je vse eno, kako bo živel človek. Ti, ki so pri koritu se bodo že znajdli in od davkoplačevalcev potegnili čiveč, da bodo oni lahko živeli na veliki nogi.
Počasi , zelo počasi se že približujemo ameriškemu sistemu.
Če boš imel denar si boš lahko privoščil stanovanje ali hišo, avto, se pravi solidno življenje.
Če tega ne bo, se bodo začela graditi ciganska naselja, katera sedaj tako kritiziramo. Grajena bodo iz stare zarjavele pločevine, odpadnega materiala iz lesa in podobno.
Ne, to ni znanstvena fantastika ampak realna prihodnost, ki se bo dotaknila tudi nas slovencev, če bomo dovolili tej mafiji, da nas zavrže kot kup smeti.
Staro 01.04.2007, 02:29
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Kar smo hoteli imeti - to sedaj imamo....

Značke
1980, generacije, izziv, leta, okoli, rojene

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:54.