Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 17.07.2007, 20:12
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Forumski kolesarski klan

Okej, rada se vozim s kolesom, ampak pojma nimam o čem govorite. Kolo Trek iz leta 2001, Shimano tud, več pa že ne vem vozim se za vikende, všeč mi je valovit teren, da mal delam mal počivam, izmenično, 10% klanc in 35 km sta mi maximum.

Vprašanje - a še komu roke 'spijo' na balanci? Proti koncu me to začne močno živcirat, ker moram kar naprej preprijemat in mahat z rokama...
Staro 17.07.2007, 22:05
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

...dans sem si ravno dal nove Deore bremze gor...črne seveda

Šravfal pa eni 2 uri....prave nastavitve je težko najti
Staro 17.07.2007, 22:06
Veteran

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
Mislim, da tole še kako paše pod Vroče teme, ergo...

Drugače pa tudi kolesarski navdušenec... Moj konj je pa iz davnega leta 1995, oprema času primerna: Shimano 300LX sprednje vilice menjane za RST amortizer (še danes jezen sam nase, da si nisem pšrivoščil lock down funkcije) gume za teren in asfalt... prevozil... jah letos bolj malo, ker nima toliko časa... v preteklosti so pa padli že Lubnik, Jezersko, Možjanca, tudi Krvavec (ampak tle sem pa mislil, da bom dušo spustil... )

V načrtu je projekt menjave kolesa za nekaj hujšega, najmanj Shimano Deore XT, spd, za diske mi niti ni mar... Pa obvezno sprednji amortizer z lock down funkcijo...
od začetka zna bit nerodno....
Staro 17.07.2007, 22:07
Veteran

Citat:
Objavil-a dvojčica Prikaži sporočila
Men je Krvavec super tura, pa nič prestrm klanec. Jest sem čist do stolpa enkrat pribrcala
koliko je na Krvavec.........pa kako strmo
Staro 17.07.2007, 22:09
Veteran

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
Okej, rada se vozim s kolesom, ampak pojma nimam o čem govorite. Kolo Trek iz leta 2001, Shimano tud, več pa že ne vem vozim se za vikende, všeč mi je valovit teren, da mal delam mal počivam, izmenično, 10% klanc in 35 km sta mi maximum.

Vprašanje - a še komu roke 'spijo' na balanci? Proti koncu me to začne močno živcirat, ker moram kar naprej preprijemat in mahat z rokama...
rogove si gor montiraj pa bo.....

Drugače pa je pri nas meni dobra tura.....Slov.Konjice - Zreče - Slov. Bistrica - Šmartno na Pohorju - Trije kralji. Vmes pa si še lahko greš pogledati Črno jezero
...vsega skup 85 km....pa 3 dni te noge bolijo

Nazadnje uredil spartan : 17.07.2007 ob 22:12.
Staro 17.07.2007, 23:37
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
rogove si gor montiraj pa bo.....

Drugače pa je pri nas meni dobra tura.....Slov.Konjice - Zreče - Slov. Bistrica - Šmartno na Pohorju - Trije kralji. Vmes pa si še lahko greš pogledati Črno jezero
...vsega skup 85 km....pa 3 dni te noge bolijo
hm kaj pa ritka
Staro 18.07.2007, 07:27
Veteran

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
hm kaj pa ritka
...za žensko ritko imaš posebej razvite sedeže, v katerih je gel.

Pa na kolesarske hlače ne pozabit
Staro 18.07.2007, 07:41
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila

Meni tudi roke zaspijo... tisti nadležni mravljinci se naselijo v dlani in pol je celo sranje... Kaj storiti?
Pravijo, da je to zaradi premajhnega ali pa prevelikega okvirja kolesa, ter s tem povezane same drže telesa...
mogoče bi pomagalo, če bi samo tiste guminjaste ročaje zamenjala za debelejše ???

@spartan: imam rogove montirane, pa ne pomaga... ja spd, hehe... vem ja na začetku je tako, kot bi se še enkrat učil vozit kolo... Ampak je pa potem toliko slajše, ker intenzivno uporabljaš vse mišice na nogah...

za ritko, pa obvezno kolesarske hlačće in pa obvezno sedež s tako imenovano ''nocompress zone'' ali po domače luknjo na sredi...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 18.07.2007, 08:40
Veteran

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
Meni tudi roke zaspijo... tisti nadležni mravljinci se naselijo v dlani in pol je celo sranje... Kaj storiti?
Pravijo, da je to zaradi premajhnega ali pa prevelikega okvirja kolesa, ter s tem povezane same drže telesa...
mogoče bi pomagalo, če bi samo tiste guminjaste ročaje zamenjala za debelejše ???

@spartan: imam rogove montirane, pa ne pomaga... ja spd, hehe... vem ja na začetku je tako, kot bi se še enkrat učil vozit kolo... Ampak je pa potem toliko slajše, ker intenzivno uporabljaš vse mišice na nogah...

za ritko, pa obvezno kolesarske hlačće in pa obvezno sedež s tako imenovano ''nocompress zone'' ali po domače luknjo na sredi...
Poleg rogov si je fajn nabavit še rokavice z gelom.....občutek v vožnji in v rokah je povsem drugačen; recimo.......Scott ima dobre polrokavice z gelom (pridejo okoli 40 Eur), pa usnje in tekstil ne spustita barve na roke tudi v najhujši vročini.

Seveda so pa rogovi bolj za strmino....ne tako za po ravnem. Jaz včasih mal preklopim med ročkami in rogovi....da je malo spremembe. Drugače pa so samo rokavice tudi v redu

Nazadnje uredil spartan : 18.07.2007 ob 08:44.
Staro 18.07.2007, 08:52
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

@spartan: hehe, hvala za nasvet... rokavice uporabljam redno in to točno takšne, kot si napisal, pa me še vedno mravljinci obiščejo... Enivej kolo morm zamenjat pa bo boljš... hehehe...

Tu mai nei nga toa e!!!

Značke
forumski, klan, kolesarski

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Forumski tekaški klan lady_lucifer Zdravje 694 18.02.2008 14:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:35.