Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 19.08.2007, 01:12
she Uporabnik she ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 17
Privzeto učenje angleškega jezika

Pozdravljeni!

Zanima me, kje se lahko izpopolnim v angleščini? Večino stvari razumem, vendar sama težko tvorim stavke. Hvala za pomoč.

LP
Staro 19.08.2007, 09:47
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: učenje angleškega jezika

Branje, branje in še enkrat branje... Revije, članki na internetu, najboljše pa so seveda knjige... Lahko začneš (ne se smejat) s kakšnim Harry Potterjem, nato lahko posežeš po kakšnem Tolkienu in podobno... oziroma kar koli ti srce poželi...
Kot drugo: gledanje filmov brez podnapisov...
Kot najboljše zdravilo za tvoje težave: potepanje po eni izmed angleško govorečih držav... Najbolje kakšna amerika/kanada,... zakaj? Zato, ker govorijo najbolj razumljivo za nas ''laike''... aja takšno potepanje naj traja najmanj mesec dni...
To bi bil moj nasvet... in v bistvu se mi zdi, da je to edino, kar lahko narediš za izpopolnjevanja angleščine...

aja pa še tole: najpomembnejše navodilo: za pravilno tvorjenje stavkov in scenc, moraš najprej znati razmišljati v angleščini... Ko enkrat to osvojiš, si na konju... (aja tole zadnje velja za katerikoli tuj jezik)...

... upam, da ti bo tole v pomoč...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 19.08.2007, 15:44
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila
Branje, branje in še enkrat branje... Revije, članki na internetu, najboljše pa so seveda knjige... Lahko začneš (ne se smejat) s kakšnim Harry Potterjem, nato lahko posežeš po kakšnem Tolkienu in podobno... oziroma kar koli ti srce poželi...
Kot drugo: gledanje filmov brez podnapisov...
Kot najboljše zdravilo za tvoje težave: potepanje po eni izmed angleško govorečih držav... Najbolje kakšna amerika/kanada,... zakaj? Zato, ker govorijo najbolj razumljivo za nas ''laike''... aja takšno potepanje naj traja najmanj mesec dni...
To bi bil moj nasvet... in v bistvu se mi zdi, da je to edino, kar lahko narediš za izpopolnjevanja angleščine...

aja pa še tole: najpomembnejše navodilo: za pravilno tvorjenje stavkov in scenc, moraš najprej znati razmišljati v angleščini... Ko enkrat to osvojiš, si na konju... (aja tole zadnje velja za katerikoli tuj jezik)...

... upam, da ti bo tole v pomoč...
Se strinjam. Branje je meni zelo pomagalo na zacetku. Seveda, ko kaj ne bos razumela, kr poglej v slovar pa ceprav ti bo to vzelo tud kr neki casa, ampak konec koncev se ti bodo tako besede vtisnile v spomin. To glede potovanja se jz glih ne strinjam, ker poznam ljudi, ki so bili v tujini po 3/4 leta pa se takrat niso osvojili naglasa. Filmi in BBC/CNN (ce te zanima politika) ali pa kak Discovery/Animal Planet (sam ne skos gledat podnapisov) ti lahko fajn pomagajo pri fonetiki. Ali pa kaksni tuji studentje...ceprav vecina tistih niso native english speakers, sam vseeno bos pa ti s tem pridobila samozavest pri jeziku.
Staro 19.08.2007, 17:25
administrator

Citat:
Objavil-a nofear2009 Prikaži sporočila
Se strinjam. Branje je meni zelo pomagalo na zacetku. Seveda, ko kaj ne bos razumela, kr poglej v slovar pa ceprav ti bo to vzelo tud kr neki casa, ampak konec koncev se ti bodo tako besede vtisnile v spomin. To glede potovanja se jz glih ne strinjam, ker poznam ljudi, ki so bili v tujini po 3/4 leta pa se takrat niso osvojili naglasa. Filmi in BBC/CNN (ce te zanima politika) ali pa kak Discovery/Animal Planet (sam ne skos gledat podnapisov) ti lahko fajn pomagajo pri fonetiki. Ali pa kaksni tuji studentje...ceprav vecina tistih niso native english speakers, sam vseeno bos pa ti s tem pridobila samozavest pri jeziku.
nofear2009: tukaj se ne gre za naglas... tukaj se gre za pravilno tvorjenje stavkov in podobno... finta je v tem, da skozi poslušanje sogovornikov največ odneseš... še posebno, če jih prijazno poprosiš, da naj te v primeru napake popravijo... Tako sem sam storil, ko sem bil prvič v zda... No in po tednu dni sem že govoril pravilno... finta je tudi v tem, da ti mora zadeva priti v kri, kot radi rečemo, ane

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 19.08.2007, 18:47
Pripravnik

Citat:
nofear2009: tukaj se ne gre za naglas... tukaj se gre za pravilno tvorjenje stavkov in podobno... finta je v tem, da skozi poslušanje sogovornikov največ odneseš... še posebno, če jih prijazno poprosiš, da naj te v primeru napake popravijo... Tako sem sam storil, ko sem bil prvič v zda... No in po tednu dni sem že govoril pravilno... finta je tudi v tem, da ti mora zadeva priti v kri, kot radi rečemo, ane
Sej mas prav. "She" nas je tle res vprasala kok lahk ona lazje tvori stavke....hotel sem pac, da ve, da ni treba placevat za tista draga potovanja v Anglijo al pa ZDA, da bi se lahko kej vec naucila. Js sm sou npr. v Nico zarad moje francoscine in tisti en teden, ki sem ga prezivel pri tisti druzini, mi je veliko pomagal. Pri anglescini pa men ful vlk pomeni naglas, tak da sem ga morda zarad tega kej omeno.
Staro 19.08.2007, 19:23
administrator

no ja saj to je to... naprimer veliko ampak res veliko pomaga tudi to, če imaš nekaj prijateljev s katerimi si potem dopisuješ preko elektronske pošte/msn-ja in podobnih instantnih sporočil... ta slednja opcija pa je dobra še za treniranje pravopisa

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 19.08.2007, 20:49
Pripravnik

Citat:
ta slednja opcija pa je dobra še za treniranje pravopisa
To pa sigurno!!

Značke
angleškega, jezika, učenje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sprememba Jezika king19 SiOL TV 1 29.07.2007 19:28
glasbeni info (sejmi, programi, učenje ...) melancholy Glasba 4 28.07.2007 00:43
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 13:43

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:17.