Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 03.05.2008, 12:09
keops Uporabnik keops ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.004
Privzeto Re: Sindikati

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Zanimivo, popolnoma enako obrazložitev bi lahko uporabili za odnos vlade do njenih volilcev.
Za odnos VLAD do volilcev
Staro 03.05.2008, 16:38
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Mogoče pa se ne razumemo samo zato, ker razmišljamo na podlagi različnih podatkov. Tisti, ki razmišlja na podlagi podatkov SURS, zagotovo ne more razumeti onega drugega, ki ima prazno denarnico, po SURS pa bi moralo v njej biti še kar nekaj cvenka.

Staro 03.05.2008, 16:48
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Mogoče pa se ne razumemo samo zato, ker razmišljamo na podlagi različnih podatkov. Tisti, ki razmišlja na podlagi podatkov SURS, zagotovo ne more razumeti onega drugega, ki ima prazno denarnico, po SURS pa bi moralo v njej biti še kar nekaj cvenka.
No pa še malo poglejva SURS:

Padec števila prostih delovnih mest
Odkar izvajamo raziskavo o statistiki prostih delovnih mest, vedno beležimo upad števila prostih delovnih mest v četrtem četrtletju. Tako je bilo tudi v letu 2007, ko smo v četrtem četrtletju v povprečju zabeležili 7.544 prostih delovnih mest, kar je za 1.987 oz. dobrih 20 % manj kot prejšnje četrtletje. V primerjavi z enakim četrtletjem 2006, pa je bilo v letu 2007 kljub vsemu za 1.404 več prostih delovnih mest oz. za 19 %.

Število zasedenih delovnih mest se še povečuje
V četrtem četrtletju 2007 je bilo v povprečju 825.373 vseh zasedenih delovnih mest, od tega jih je bilo pri poslovnih subjektih oziroma v njihovih enotah, ki imajo 10 ali več zaposlenih oseb, 622.981 zasedenih delovnih mest. Glede na začetek leta 2007 torej prvo četrtletje je bilo v četrtem četrtletju opaziti največji porast števila zasedenih delovnih mest v dejavnosti gradbeništvo (G) za 12 %, v dejavnosti promet (I) za 6 % in v dejavnosti poslovanje z nepremičninami, najem in poslovne storitve (K) za slabih 6 %.
Staro 03.05.2008, 16:53
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
ja samo problem je da on drugi s prazno denarnico subjektivno ocenjuje stanje države.....pa ne razumet napak, statistika ima velike pomanjkljivosti in seveda so reveži....ampak ti niso od včeraj....so bili že dolgo nazaj in še bojo....ni se pa v teh 2-3 letih stanje tako drastično poslabšalo.....tako stanje za nekatere je že dolgo in to me moti, da vsi nekaj napihujejo.....
Staro 03.05.2008, 17:22
Mojster

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
ja samo problem je da on drugi s prazno denarnico subjektivno ocenjuje stanje države.....pa ne razumet napak, statistika ima velike pomanjkljivosti in seveda so reveži....ampak ti niso od včeraj....so bili že dolgo nazaj in še bojo....ni se pa v teh 2-3 letih stanje tako drastično poslabšalo.....tako stanje za nekatere je že dolgo in to me moti, da vsi nekaj napihujejo.....
Nikoli nisem trdil, da so reveži nastali v zadnjih letih. Kapitalizem balkanskega tipa je pač naredil svoje. Moti me to, da vlada, kljub obljubam, ni naredila skoraj ničesar, da bi stanje na tem področju izboljšala. Veliko ljudi je doslej živelo na račun življenjske ravni, ki so si jo ustvarili v socializmu. Sedaj pa to počasi izpuhteva in revni sloj se veča s prihodi tistih iz srednjega sloja, ki izginja. Razumem tudi zaposlene na SURS, katerih eksistenca je odvisna od vlade in res si ne predstavljam, da bi objavili podatek, za katerega ne bi dobili dovoljenja od zgoraj. Zato pa trdim, da imata SURS in tržnica vsak svoja pravila obnašanja. Tiste, ki porabijo 80% svojih prihodkov za hrano, cena strešne kritine in BMW-ja prav gotovo ne zanima. Dejstvo pa ostaja, da je za njih letna inflacija 15%.

Staro 03.05.2008, 17:33
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083

Citat:
Nikoli nisem trdil, da so reveži nastali v zadnjih letih. Kapitalizem balkanskega tipa je pač naredil svoje. Moti me to, da vlada, kljub obljubam, ni naredila skoraj ničesar, da bi stanje na tem področju izboljšala. Veliko ljudi je doslej živelo na račun življenjske ravni, ki so si jo ustvarili v socializmu. Sedaj pa to počasi izpuhteva in revni sloj se veča s prihodi tistih iz srednjega sloja, ki izginja. Razumem tudi zaposlene na SURS, katerih eksistenca je odvisna od vlade in res si ne predstavljam, da bi objavili podatek, za katerega ne bi dobili dovoljenja od zgoraj. Zato pa trdim, da imata SURS in tržnica vsak svoja pravila obnašanja. Tiste, ki porabijo 80% svojih prihodkov za hrano, cena strešne kritine in BMW-ja prav gotovo ne zanima. Dejstvo pa ostaja, da je za njih letna inflacija 15%.
Lepo te prosim, da nehaš zavajati in kovat teorij zarot.

Tukaj si poglej rast izdatkov za socialo:
http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?id=1215

Hkrati pa razmisli tudi o najnižji stopnji brezposelnosti od osamosvojitve naprej...

PS: če imaš dokaze, da SURS prireja podatke pa pojdi na sodišče, kjer boš imel podporo vseh sindikatov, večine prebivalcev Slvoenije, vseh opozicijskih strank in tudi nekaterih koalicijskih strank (DESUS, SLS), saj bi vsi omenjeni radi sesulu SDS in NSI.

Nazadnje uredil Davor : 03.05.2008 ob 17:35.
Staro 03.05.2008, 23:37
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
ja za tvoje razočaranje si si čisto sam kriv....pričakovati da bo obramboslovec na premierskem stolčku in cerkveni na finančnem delovalo je velika iluzija, ki se potrjuje predvsem ob ravnanju pri inflaciji, pokojninskem zakonu, nezmožnosti uvajanja reform in še marsičem....
Staro 03.05.2008, 23:56
Mojster

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
ja za tvoje razočaranje si si čisto sam kriv....pričakovati da bo obramboslovec na premierskem stolčku in cerkveni na finančnem delovalo je velika iluzija, ki se potrjuje predvsem ob ravnanju pri inflaciji, pokojninskem zakonu, nezmožnosti uvajanja reform in še marsičem....
Nisem rekel, da sem razočaran, temveč, da me taka neresnost vlade moti, saj so jo njeni volilci vsilili tudi meni, čeprav si tega nisem želel. Močno pa upam, da je takih Slovencev, ki bojo slepo verjeli lažnim obljubam vse manj.

Staro 04.05.2008, 09:23
keops Uporabnik keops ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.004

Citat:
Nikoli nisem trdil, da so reveži nastali v zadnjih letih. Kapitalizem balkanskega tipa je pač naredil svoje. Moti me to, da vlada, kljub obljubam, ni naredila skoraj ničesar, da bi stanje na tem področju izboljšala. Veliko ljudi je doslej živelo na račun življenjske ravni, ki so si jo ustvarili v socializmu. Sedaj pa to počasi izpuhteva in revni sloj se veča s prihodi tistih iz srednjega sloja, ki izginja.
Popolnoma se strinjam, škoda edino da ni na oblasti leva stran.Me zanima če bi napisal enako.

PS. Pa ne misliti, da mi je sedanja oblast tako pri srcu, samo od prejšnjih (in predprejšnjih) imam določene izkušnje.
Staro 04.05.2008, 09:51
Mojster

Citat:
Objavil-a keops Prikaži sporočila
Popolnoma se strinjam, škoda edino da ni na oblasti leva stran.Me zanima če bi napisal enako.

PS. Pa ne misliti, da mi je sedanja oblast tako pri srcu, samo od prejšnjih (in predprejšnjih) imam določene izkušnje.
Popolnoma enako bi napisal! To, da sem po prepričanju levičar, ne pomeni, da podpiram lopove, nesposobneže in lažnjivce katerekoli barve.

Značke
boljši, jutri, koga, sindikati, ustvarja, vodsvo, vprašanje, zsss

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spremembe pokojninskega zakona Irina Slovenija 120 27.07.2007 13:52
Sindikati podpirajo bogate kartako Slovenija 76 29.09.2006 22:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:14.