Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.02.2008, 11:32
Katsumi Uporabnik Katsumi ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2004
Sporočila: 25
Privzeto Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?)

Zdravo,

sicer smo se bolj dalec od optike (podpisana pogodba o sluznosti poti, overovitev pri notarju.. izkopavanja optike se nikjer na vidiku ), a me vseeno malo zanima kaj bi se dalo narest, ko bo optika pri nas.
Namrec zivimo v hisi. Zaenkrat je v hisi "aktivno" samo eno stanovanje, zgornje stanovanje pa bomo zaceli zdaj urejati, ker se bom v roku enega leta preselila tja. Spodaj imamo zaenkrat narocen Trio z dvema TV kanaloma in internetom 10M/768k. Po selitvi, bo spodaj aktivna ena TV in ena telefonska stevilka, zgoraj bi bilo pa bi bilo super imeti dva TV kanala in dve tel. stevilki.

Zaenkrat smo racunali en TV in en tel. na stanovanje, en modem in razdelilci po stanovanjih, da pridejo zadeve tja, kamor morajo. A se da vzeti dva paketa in bi imelo vsako stanovanje svojo pogodbo? A bi sla dva modema ali kako bi se dalo to zrihtat? Bi morali monterji s Telekoma napeljat optiko v vsako stanovanje posebej?

Hvala za odgovor

Aja, se to.. kdo, ki ima ze izkusnje z optiko v hisi. Kako je s tem? Ti dozo pripeljejo do hise in potem prevrtajo fasado, vzpostavijo preteklo stanje? Pa kje so povsod kopali - samo ceste ali tudi po tratah? Ko smo podpisovali pogodbo, je bil doma samo oce (joj, mi je zal, sem imela ogromno vprasanj..) in mi ni vedel povedat kje bo sploh prisla optika do hise. Kakor mi je rekel prvic, se je slisalo, da po zraku (highly unlikely), potem pa kot da bo sel kabel po trati, moja verzija je pa po cesti...
Odgovorite s citatom
Staro 28.02.2008, 14:13
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141
Privzeto Re: Par vprasanj preden pride optika... (hisa, dva modema?)

Citat:
Objavil-a Katsumi Prikaži sporočila
Zdravo,

sicer smo se bolj dalec od optike (podpisana pogodba o sluznosti poti, overovitev pri notarju.. izkopavanja optike se nikjer na vidiku ), a me vseeno malo zanima kaj bi se dalo narest, ko bo optika pri nas.
Namrec zivimo v hisi. Zaenkrat je v hisi "aktivno" samo eno stanovanje, zgornje stanovanje pa bomo zaceli zdaj urejati, ker se bom v roku enega leta preselila tja. Spodaj imamo zaenkrat narocen Trio z dvema TV kanaloma in internetom 10M/768k. Po selitvi, bo spodaj aktivna ena TV in ena telefonska stevilka, zgoraj bi bilo pa bi bilo super imeti dva TV kanala in dve tel. stevilki.

Zaenkrat smo racunali en TV in en tel. na stanovanje, en modem in razdelilci po stanovanjih, da pridejo zadeve tja, kamor morajo. A se da vzeti dva paketa in bi imelo vsako stanovanje svojo pogodbo? A bi sla dva modema ali kako bi se dalo to zrihtat? Bi morali monterji s Telekoma napeljat optiko v vsako stanovanje posebej?

Hvala za odgovor

Aja, se to.. kdo, ki ima ze izkusnje z optiko v hisi. Kako je s tem? Ti dozo pripeljejo do hise in potem prevrtajo fasado, vzpostavijo preteklo stanje? Pa kje so povsod kopali - samo ceste ali tudi po tratah? Ko smo podpisovali pogodbo, je bil doma samo oce (joj, mi je zal, sem imela ogromno vprasanj..) in mi ni vedel povedat kje bo sploh prisla optika do hise. Kakor mi je rekel prvic, se je slisalo, da po zraku (highly unlikely), potem pa kot da bo sel kabel po trati, moja verzija je pa po cesti...
Tudi pri nas še ni optike vendar ko bo tudi razmišljam o dveh priključkih.
Po mojem se verjetno da naročit dva priključka če ne pa pač nekdo drug vzame še en priključek.
Lahko pa kdo javi, ki že ima optiko, kako je s tem.Verjetno pa je tako da telekom zgradi dva ločena priključka.
Odgovorite s citatom
Staro 28.02.2008, 15:20
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Dva priključka pomenita dve različni povezavi za telefon do hiše. Tega vam ne bodo naredili če gre za eno gospodinjstvo. V kolikor imate že sedaj dve različni številki, mogoče, ampak dvomim (pa tudi zakaj bi plačevali dvojno naročnino?!). Na SiolTV lahko naročiš samo dve televiziji, za več tv-jev moraš vzeti kabelsko preko optike. Optika gre pod zemljo do omarice na hiši. Od omarice naprej ti napeljejo notri v hišo do tam kjer boš imela modem. Kako je z vzpostavitvijo začetnega stanja nevem točno. Najbolje je, da za notranjo napeljavo poskrbite sami z predhodnim povpraševanjem monterjev kakšne so omejitve pri napeljavi.

Sam imam en modem, dve siol tv in lan razpeljan po hiši preko routerja. Na IP telefoniji ne vem koliko je max število številk, ker ga ne uporabljam. Če mene vprašaš sta dve naročnini po domače povedano neumnost. Preveč stroškov, ko pa lahko vse rešiš na samo eni naročnini.

Upam, da je pomagalo.

lp,
bejli
Odgovorite s citatom
Staro 29.02.2008, 18:17
Novinec

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
Dva priključka pomenita dve različni povezavi za telefon do hiše. Tega vam ne bodo naredili če gre za eno gospodinjstvo. V kolikor imate že sedaj dve različni številki, mogoče, ampak dvomim (pa tudi zakaj bi plačevali dvojno naročnino?!). Na SiolTV lahko naročiš samo dve televiziji, za več tv-jev moraš vzeti kabelsko preko optike. Optika gre pod zemljo do omarice na hiši. Od omarice naprej ti napeljejo notri v hišo do tam kjer boš imela modem. Kako je z vzpostavitvijo začetnega stanja nevem točno. Najbolje je, da za notranjo napeljavo poskrbite sami z predhodnim povpraševanjem monterjev kakšne so omejitve pri napeljavi.

Sam imam en modem, dve siol tv in lan razpeljan po hiši preko routerja. Na IP telefoniji ne vem koliko je max število številk, ker ga ne uporabljam. Če mene vprašaš sta dve naročnini po domače povedano neumnost. Preveč stroškov, ko pa lahko vse rešiš na samo eni naročnini.

Upam, da je pomagalo.

lp,
bejli
Hja, po eni strani je res brezveze imet dve naročnini, ampak v primeru, da bi zgornje stanovanje hotelo imeti dva TV priključka, spodje pa enega, potem je že malo kriza, če na SiOLu dobiš samo dve TV. Sicer enkrat, ko bo dnevna urejena, bo tam kraljeval velik televizor, tako da malo dvomim, da bi kdo hotel gledat TV kje drugje, kot tam Čeprav, če dobro pomislim, bi bilo z dvema naročninama približno enako stroškov, kot jih imam zdaj, s tem, da bi eno plačevali starši, drugo bi si pa s fantom razdelila.

Drugače pa sem izvedela, da bi moralo biti stanovanj več oz. bi morala imeti svoje številke, da bi se lahko dva priključka namontiralo. Se mi zdi, da od tega ne bo nič in si bomo morali kolegialno razdeliti linijo in stroške. In telefona sta max. dva, kar je pa škoda, ker na T-2 sem videla, da imajo v ceniku napisano "vsak nadaljnji priključek".

Za LAN omrežje vem kakšne so omejitve; dvomim, da jim bomo prišli blizu. Za to imam že narejen načrt. Telekom mi mora samo dostaviti začetno storitev, potem bomo pa že mi uredili vse naprej

Bomo videli, hvala za odgovore.
Odgovorite s citatom
Staro 29.02.2008, 23:02
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Zakaj IP-TV če lahko imaš kabelsko za x televizorjev preko Telekomove optike? To je ja glavna prednost pred optiko T-2 - ja.
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2008, 20:20
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

se strinjam, da greste na kabelsko preko optike, namesto samo dveh SiolTV. primerjaj nabor kanalov, pa boš videla če boš kakšnega iz sioltv res pogrešala.

Glede problema z tv-ji pa te čisto razumem. Pri nas jih imamo 6, dva na sioltv, 2 na lastovka tv, za dva pa zdej razmišljamo, da bi vzel kabelsko na optiki.
Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2008, 08:47
Novinec

Na kabelsko pa niti nisem toliko mislila... Bom se to instalacijo upostevala v novi shemi prikljuckov. Hvala!
Odgovorite s citatom
Staro 04.05.2008, 21:52
Novinec

Citat:
Objavil-a bejli Prikaži sporočila
Optika gre pod zemljo do omarice na hiši. Od omarice naprej ti napeljejo notri v hišo do tam kjer boš imela modem. Kako je z vzpostavitvijo začetnega stanja nevem točno. Najbolje je, da za notranjo napeljavo poskrbite sami z predhodnim povpraševanjem monterjev kakšne so omejitve pri napeljavi.
Lahko še malo povprašam glede te napeljave? Ravno zdaj začenjamo urejati prostor, ki naj bi bila vroča točka za omrežje in ne bi rada videla, da bi potem, ko pride optika, morali kaj kopati ali prestavljati.
Kakšna je to omarica? A jo postavijo tja, kjer jim je lažje? Pri nas je malo zapleteno s cesto, vhodom in lokacijo centra omrežja.. Cesta pripelje do garaže, vhod je eno nadstropje višje (dostop po stopnicah), okrog hiše je trata, potem pa je glavna cesta še kak meter dvignjena od nivoja vhodnih vrat (teče vzporedno s hišo). Omrežna točka pa ni ne pri vhodu in ne pri garaži, temveč v prostoru na kotu hiše, pa še to bi bilo idealno, če bi bilo dvignjeno (da ne bi bilo v pritličju, kot bi po logiki prišla optika v hišo, ampak v 1. nadstropju).
Kako napeljejo kabel od omarice? V stanovanje in potem kam v nadstopje, ali po zunanji steni do nadstropja, ali jemljejo najkrajšo možno pot in dajo kratek kabel do modema, ki mora biti zelo blizu omarice?

Sem malo zakomplicirala

Če ima kdo kakršnekoli sveže informacije kako se napeljuje optika do navadnih hiš, bi mi vsekakor koristile Malce moram vedet kako se ponavadi napeljuje, da vem postaviti eno cev, skozi katero bo vse šlo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dva, hisa, modema, optika, par, preden, pride, vprasanj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:05.