Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.01.2009, 14:05
pogodba Uporabnik pogodba ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 4
Privzeto HDMI KABEL IN SONY LCD-ni zvoka

Imamo en problem. Od 19.12.2008 smo priklopljeni na optiko(20/20) in imamo paket Trio. Moram pohvaliti hitrost interneta in vse ostalo, kar se tiče izbora polne programske sheme.
Je pa en problem glede povezave med hdmi kablom in tv komunikatorjem Sagem in lcdjem. Imamo Sony Lcd Kdl-32 w4000 staro 3tedne in original sonyev hdmi kabel za 34eur, ki naj bi povezoval tv komunikator in lcd. Razdalja med optičnem modemom in tv komunikatorjem je 1m, prav tako med tv komunikatorjem in lcd-jem. Zvok in slika preko scart kabla deluje, ampak ni tako čista slika, kakor preko hdmi kabla, kjer pa nažalost ni zvoka.Torej, preko scart kabla je slika in zvok, preko hdmi kabla pa je slika in ni zvoka. To težavo smo že velikokrat registrirali preko tel. Številke 080…. In prav tako smo zamenjali za nov tv komunikator, katerega so nam ga poslali. Probali smo vse možne nastavite na tv komunikatorju(tipke menu,rumena,modra),…itd. in vse možne nastavitve na lcd-ju in kljub temu zvok ni deloval. Hdmi kabel je brezhibno deloval v povezavi tudi z drugimi napravami in lcdjem(PS3, Sony dvd,itd.). Vse deluje in je izpravno, tudi hdmi konektorji,…itd. Potem smo ta drugi, čisto nov tv komunikator in naš hdmi kabel peljali v mobitelov center na Pražakovi in seveda tam je vse brezhibno delovalo. Torej ni težave ne v tv komunikatorju ali hdmi kablu, ampak v tv lcdju ali pa v programski opremi tv komunikatorja. Čeprav nam na lcd-ju, ko preklopimo na hdmi povezavo in imamo povezvo preko hdmi kabla z tv komunikatorjem izpiše, da ne zazna popolne povezave in da naj preverimo output. Prav tako pri nastavitvah na lcd-ju ne zazna programske opreme tv komunikatorja in jih spoh ne najde. Potem je prišel serviser in smo prišli do sklepa, da lcd tudi brezhibno deluje. Mislim vse možno smo že sprobali in ugotovili, da bomo pač morali gledati siol tv preko scart kabla. Ali ima kdo še kakšno rešitev, da bi lahko gledali siol tv preko hdmi kabla in da bi bilo poleg bolj ostre slike še zvok.
Prosim za mnenja. Za odgovore se vnaprej zahvaljujemo.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2009, 14:10
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599
Privzeto Re: HDMI KABEL IN SONY LCD-ni zvoka

Rešitev je lahko takšna, da zvok pelješ preko činčev (bel, rdeč) na LCD. Jst mam speljano z računalnika sliko preko HDMI/DVI kabla in zvok preko činčev, ki so zraven HDMI vhodov (imam 2 HDMI vhoda in zraven 1 stereo vhod za zvok). Na tvju lahko izbiram source zvoka, verjetno tudi ti lahko.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2009, 14:24
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Tilen zanima me sledeč problem, ker vidim da imaš tudi ti povezan LCD na računalnik preko HDMI-DVI kabla....imam problem z resolucijo oz. ne morem nastaviti resolucije 1366x768....grafična kartica pa je radeon x700....lcd pa AOC 94cm...in naj bi podpiral max ločljivost 1366x768. Lahko imam na resoluciji 1280x720....vendar je slika preveč razpotegnjena čez cel ekran in tako v windowsu ne vidim celotnega okna, medtem ko v vlcju ko gledam siol tv dela OK in se slika lepo raztegne čez cel ekran. Poskusil sem tudi s powerstripom samo ne gre....edinole neko svojo ločljivost lahko nastavim v ati catalyst 1232x696 ki sliko lepo razširi čez cel ekran in je lepo videt....1366x768 pa nikakor ne gre...baje ima na temle dvi-to hdmi kablu dosti folka problem s to ločljivostjo. LP
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2009, 14:45

Meni je na nvidii 6600 gt (ki je zdaj nimam več) nekako ratalo "forcati" 1920x1080i. Pravzaprav je prikazovalo še nekaj manj- tv je hd ready- in sem imel čisto malo, kak mm črnega roba zgoraj in spodaj. Mogoče poskusi forcati na kakšen "custom resolution", pa daj par pikslov manj, recimo 1915x1075. Osveževanje sem imel 25, 29 ali 30 Hz, se ne spomnim več - ker je interlaced.

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 08.01.2009 ob 14:48.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 16:29
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

V čem je potem fora HDMI kabla, če imaš zvok posebaj napeljan. HDMI podpira 5.1 sistem zvoka, kar bo v prihodnosti tako kot je danes stereo.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 17:58
J_O Uporabnik J_O ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 264

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
V čem je potem fora HDMI kabla, če imaš zvok posebaj napeljan. HDMI podpira 5.1 sistem zvoka, kar bo v prihodnosti tako kot je danes stereo.
Točno tako. V čem je fora HDMI kabla?
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 19:35

Pogodba: kaj pa če je težava ravno v sourcu zvoka? Kot sem napisal, se pri meni da zbrati, da zvok sprejema preko stereo činčev ob hdmi vhodu ali pa preko hdmi. poglej v menu tvja. mogoče avtomatsko izbere drugo možnost.

p.s.: Fora je v boljši kvaliteti slike, vsaj na HD kanalih, primerjajte MelodyZen, ker drugih HD kanalov še ni.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 21:24
J_O Uporabnik J_O ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 264

Citat:
Objavil-a 080 Tilen Prikaži sporočila
Pogodba: kaj pa če je težava ravno v sourcu zvoka? Kot sem napisal, se pri meni da zbrati, da zvok sprejema preko stereo činčev ob hdmi vhodu ali pa preko hdmi. poglej v menu tvja. mogoče avtomatsko izbere drugo možnost.

p.s.: Fora je v boljši kvaliteti slike, vsaj na HD kanalih, primerjajte MelodyZen, ker drugih HD kanalov še ni.
Ma dej no. A res? .......A misliš, da smo taki lolki, da ne vemo, zakaj oz. v čem je fora HDMI kabla? Nisi razumel pointa vprašanja.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 23:00
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Hotel sem povedati, da je potem HDMI popolna bedarija, če ga ne moreš izkoristiti v polni meri (video+audio). Preko chinchev ne bo nikoli prostorskega zvoka (vsaj ne pri 2 kanalih), zato so naredili S/PDIF, da združijo kanale (5.1) in digitalno prenašajo zvok, ker pa so hoteli izboljšati in poenostaviti prenos so združili video in audio v HDMI, namesto da bi imeli DVI in S/PDIF. Mogoče se je res treba še poigrati z nastavitvami TV-ja, ker skoraj 100% bi moralo delati vse.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2009, 23:26
Butec123 Uporabnik Butec123 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 12
Privzeto HDMI kabel in Philips LCD - ni zvoka

Spet podoben problem, kot jih imajo ostali.
Zanima me ali ima LCD kakšne posebne nastavitve glede zvoka (zanimajo me vaše izkušnje).
Če je povezava med TV komunikatorjem in LCDjem preko skarta zadeva dela.
Model Philipsa pa je PFL7603.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hdmi, kabel, lcd, lcdni, philips, sony, zvoka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Priklopil HDMI vendar ni zvoka... jasa SiOL TV 19 04.06.2009 14:14
Sagem STB - HDMI, no go? zeriX SiOL TV 18 15.01.2009 23:25
HDMI ni zvoka max007 SiOL TV 2 06.01.2009 18:46
Hdmi kabel mpeterca SiOL TV 4 19.12.2008 09:34
HDMI brez zvoka poropk SiOL TV 27 29.10.2008 20:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:13.