Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.01.2009, 18:56
rudi Uporabnik rudi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 3
Privzeto Re: Povezovanje Sinopeja in Linksys routerja

Imam podoben problem. Kljub temu, da se mi zdi, da je kar nekaj napisanega tu in npr. na slo-tech mi nekako ne rata.

Vse kar bi rad naredil je, da bi internetno povezavo "forwardiral" prek Sinopa do Linksysa. Razlog je malce slabši in manj stabilen wireless signal na Sinopu.

Morda me je najbolj zbegalo to, da imam na Linksysu Tomato firmware in tako nekaterih opisev, ki sem jih zasledil, nisem znal pravilno slediti. Tako bi bil bil res vesel opisa, ki bi se tičal Tomato firmwara.
Poizkušal sem sicer razne kombinacije pa ne gre.

Bi sicer ob pravilni nastavitvi lahko dostopal do obeh naprav (Sinope na 192.168.1.1 in Linksys 192.168.1.2) ?

Za odgovore se najlepše zahvaljujem!
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 19:34
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Zakaj pa ne nastaviš Linksysa, da se ti povezuje z internetom? Jaz imam iz Wan porta Linksysa povezavo na 1 port Sinope(data), potem iz 1 porta Linksysa na 2 port Sinope(data), nato pa še iz Sagema(komunikator) in Računalnika na 3 in 4 port Sinope (Video). Dhcp na Sinope ugasnjen in na Linksys vklopljen in to je to.

Deluje Wireless preko Linksysa, vse žične povezave in Tv iz Sinope OK. Če boš imel povezavo iz Linksysa na Sinope samo preko Wan porta ne boš mogel dostopati do vmesnika Sinope modema.

Upam da ti bo kaj v pomoč
Odgovorite s citatom
Staro 25.01.2009, 12:54
rudi Uporabnik rudi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 3

Hvala Deflektor
Sedaj dela. Je pa žalostno, da če želim kvaliteten wireless moram imeti obvezno še en svoj dodaten router, ker ta vgrajeni v Sinopu je res žalost.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
linksys, povezovanje, routerja, sinopeja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Proteus932 Pomanjkljivosti inu nestrinjanje z Linksys WRT54GL routerjem Saavik256 Tehnična pomoč 9 07.08.2008 07:55
Povezava router modema Prospero in routerja Linksys urban9 Tehnična pomoč 0 23.04.2008 12:30
Dostop v Sinope568 prek routerja stalin29 Tehnična pomoč 2 04.03.2008 13:54
Nastavitve modema in routerja rado7rado Tehnična pomoč 4 22.06.2007 12:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:34.