Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.03.2013, 00:44
gorchi Uporabnik gorchi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Naslov: Cerklje na Gorenjskem
Sporočila: 38
Privzeto SiOL Box, drugi TV in ADSL

Zdravo, sem "novi" naročnik SiOLa in imam ADSL2 z Gennet Oxygen ruterjem ter SiOL BOX-om (brez S). Na ruterju mi pod home piše ADSL sync down 7774 Kbps, Up 1024 Kbps. Vse lepo in prav, tudi internet v okviru SiOL Top Trio imam le 4 Mbit.

Ker sem priklopljen na SiOLu že v bistvu več kot 10 let in sem SiOL TV na računalniku (Multicast) uporabljal praktično od trenutka pojave SiOL TVja ga z ženo tudi sedaj uporabljava na posebnem monitorju, seveda takrat ko je SiOL BOX ugasnjen. Kakor sem zvedel, BOX rabi dvojno pasovno širino ob snemanju, ob predvajanju pa bi mu verjetno bila zadosti le normalna? Problemček se je pojavil, ko sva nehote prižgala Siol TV na računalniku, hkrati pa je bil vklopljen BOX za gledanje na TVju. Ne na enem, ne na drugem zaslonu slika ni bila uporabna, vse kockasto, nič se niti ni dalo razločiti...

Vprašam torej, ali je sinhronizacija premajhna za 2 TVja? Bojim se namreč, ko bo nekdo hotel posneti nek kanal hkrati pa gledati drugega, vse samo s SiOL BOXom; kaj se bo sploh posnelo, kocke? Nenazadnje imam še SAGEM komunikator iz prejšnjega naročniškega razmerja v Lj. in je mišljen za priklop drugega TVja (zavedajoč se,d a ob snemanju na BOXu pač ne sme delati)...
Odgovorite s citatom
Staro 19.03.2013, 11:41
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.237
Privzeto Re: SiOL Box, drugi TV in ADSL

Moreš met odprto linijo za 2 TV ..ker po tem sodeč kar si napisal maš odprto linijo samo za 1 TV...

Pokliči na 080 1000 in naroči da ti odprejo linijo za drugo tv seveda če sama linija dopušča..
Staro 20.03.2013, 01:14
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591
Privzeto Re: SiOL Box, drugi TV in ADSL

Omenjena sinhronizacija "ADSL sync down 7774 Kbps, Up 1024 Kbps" zadošča za spremljanje dveh kanalov v MPEG4 tehniki. Pojav opisanega se lahko pojavi v več primerih:

1. Ker televizijo spremljate preko računalnika preverite, da imate nameščeno pravilno programsko shemo MPEG4. Pasovna širina MPEG2 kanalov je večja in zato se lahko v primeru gledanja programa na BOXu in računalniku istočasno pojavijo opisane motnje.

2. Preverite ali se opisano pojavi ob spremljanju HD programa. Programi, ki se oddajajo v HD tehniki zavzamejo večjo pasovno širino.

3. Kljub temu da je sinhronizacija pravilna je lahko promet linije nastavljena za sprejem samo enega televizijskega programa na enkrat. Na ZS mi sporočite vaše uporabniško ime in podrobneje bom preveril nastavitev vaše linije.

LP
Sandi
Odgovori

Značke
adsl, box, drugi, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL BOX (http://box.siol.net) SiOL SiOL TV 1576 03.12.2018 08:21
Living in the box = siol box Boe Joe SiOL TV 105 31.08.2010 15:27
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:07.