Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.08.2013, 20:53
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Rad bi imel adsl v medvodah

Tole pa ni ravno poceni a rešitev kjer ni druge variante.
Na območju Medvod je lokacija, ki je noben operater ne pokriva s 3G ? V prispevkih tega podatka nisem zasledil.
Staro 20.08.2013, 21:21
Scorp84 Uporabnik Scorp84 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2013
Sporočila: 7

Satelitski internet ne pride v poštev iz dveh razlogov, visok ping in kot opažam omejena količina podatkov. 3g omrežja imam, ampak žal na useh 4 operaterjih so bazne postaje zabite. Mobitel sicer drži okrog 300kb/s ampak ping je ob obremenitvah kar visok in te mine brskati po straneh. Simobil se ne spomnem več, bi moral na novo narediti meritve. Tuš bolj ali manj kriza (ga trenutno uporabljam), T2 pa tudi ni nič boljši, vsaj glede pinga ne. Imam pa vidno polje do dimnika, kjer so vsi na njega obešeni. Ko gledam, se na vseh drugih krajih posodablja, Medvode pa ostaja na istem odkar sem se uselil...
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2013, 07:28
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Za postavitev baznih postaj mislim, da odloča kar občina sama ker so kot takšne nezahtevni objekti (seveda v sodelovanju z operaterji). Izpolnjenih mora biti samo nekaj pogojev.

Morda poizkusiš še malo izvedeti na občini ali se v prihodnjih letih načrtuje kakšna razširitev omrežnih zmogljivosti in ali se da, na tvoji lokaciji kaj pohiteti.

Na Mobitel morda usmeriš kakšno prošnjo za razširitev oz. nadgradnjo bazne postaje ali pa pošlješ kakšno reklamacijo ker je bazna postaja prezaposlena in prihaja do motenj. Preveri kakšni so pogoji zagotavljanja storitev.

Sicer so glede na pokritost prebivalstva (zemljevid dosegljiv na spletni strani Mobitela) Medvode kar dobro pokrite z vsemi signali a so gotovo območja kjer prihaja do motenj. Morda bi poizkušal kvaliteto signala izboljšati s kakšno zunanjo anteno?

Nazadnje uredil mnheia : 21.08.2013 ob 07:33.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2013, 22:06
Novinec

Glede baznih postaj, mislim da dodatne ni potrebe, ker kar dost daleč seže signal. Tudi ko ni vidnega polja, 3g omrežje ok deluje, čeprav je slab signal. Mogoče mobitel malenkost močneje deluje, od ostalih operaterjev. T2 se mi zdi da nima tolk močne oddajnike, kajti za prvim, večjim, hribom izgubim signal.
Meritve sem opravljal tudi 500m stran od bazne postaje. Vsi 4je, ob popoldanskem, da zvečer ne govorim, precej slabše delujejo. Le mobitel obdrži hitrost ampak pingi pri useh so visoki in zelo nihajoči. Enkrat ti bo stran odprlo, hitro, pol 5x počasi, pol 2x hitro in tko naprej.
Predvidevam, da veliko folka ne more ali noče imeti telefonski/kabelski internet in se obešajo na mobilni internet? Ker v ljubljani, vse dela kot more, ne glede na uro in obremenjenost.
Pred leti so postavljali optični kabel, ampak so prišli samo do medna oz. do preske pri progi in od takrat naj nebi dobili soglasja od ljudi, ki tam živijo, da bi se kopalo naprej. No zdaj je četrto leto od tega in še danes ne vem kdo točno je postavljal. Enkrat so govorili, da t2, pol ko so prišli do proge, sem videl zaščitne trakove in je na njih pisalo Telekom Slovenije. Kaj naš župan počne, mi tudi ni jasno, infrastruktura se nikamor ne premakne. No bajto si je pa fajn zrihtal, tko da vsaj nekomu v medvodah gre fajn Telekom, pa tudi nič ne ulaga tukaj? Vsaj v centrale bi lahko.
Odgovorite s citatom
Staro 28.08.2013, 09:40
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Škoda, da se ta projekt bolj počasi razvija https://wlan-si.net/

Najbližja dostopna točka Medvodam je Gostilna Ledinek na Šmarni gori, a je gori zgolj mali TP-Link Routerček.
Odgovorite s citatom
Staro 25.09.2013, 19:51
Novinec

No sem rešil težavo, sicer ni najbolj ugodna varianta ampak ok. Ko sem videl, da so postavili bazno postajo LTE, sem šel stestirat in trenutno zadeva deluje odlično. Verjetno tudi, ker ni toliko uporabnikov LTE. Res da je malo drazja zadeva, ampak mi deluje boljše, kot je kabelski internet, ki je precej nihal v delovanju. Sosedi imajo še kar te težave, da internet enkrat dela, drugič ne. Tako da zaenkrat sem zadovoljen.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, imel, medvodah, rad

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Saj ni res pa je... VDSL2b gremo na adsl donaldduck O storitvah 38 16.06.2013 00:23
Ne morem ne več povezati na ADSL ... azislo Tehnična pomoč 12 11.08.2008 11:06
Adsl, Adsl 2+, Vdsl, ... andrejl2 Tehnična pomoč 4 09.10.2007 21:38
2X ADSL v eni hiši. Možno? dolphe Tehnična pomoč 18 06.01.2007 19:59
ADSL razcepnik mato22 O storitvah 5 29.11.2006 07:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:35.