Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.06.2015, 14:04
cofeman Uporabnik cofeman ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2012
Sporočila: 15
Exclamation Viber ne deluje na SiOL omrežju

Živjo,
zanima me zakaj se še ni odpravila težava z Viber aplikacijo, katera ne deluje izključno samo v Telekomovem SiOL omrežju po aktivaciji storitve Varen splet in niti po deaktivaciji omenjene storitve.
Chatanje deluje, a nobene slike se ne da poslati, preverjeno z večimi mobilnimi aparati, računalniki, če se povezava preklopi na 3G/4G-LTE zadeva deluje.

Pred nekaj časa nazaj sem imel prijavljeno napako a do sedaj se še ni nič premaknilo in še vedno ne gre pošiljati slik preko Viberj-ja.
Pred 14. dnevi mi je bilo preko TP povedano, da so ugotovili težavo in da se napaka odpravlja preko zunanjih tehnikov.

A lahko sedaj za prejšnji mesec reklamiram račun, ker mi storitve ne delujejo 100%?

Hvala za odg.
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2015, 15:51
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599
Privzeto Re: Viber ne deluje na SiOL omrežju

Pozdravljeni, težava je kot ste sami ugotovili vezana na storitev Varen Splet.

V primeru, da storitve Varen Splet ne uporabljate prosim, da nas o tem obvestite iz kontaktnega e-naslova za vaše uporabniško ime na naš elektronski naslov tehnicna.pomoc@telekom.si.

Začasna rešitev omenjenih težav je namreč izklop storitve Varen Splet iz naše strani. Glede reklamacije računa pa predlagam, da kontaktirate službo za reklamacije, ki so dosegljivi na naslovu reklamacije@telekom.si.

Lepo pozdravljeni,
Ilija
Staro 22.04.2019, 19:37
fires Uporabnik fires ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Sporočila: 7

Pozdravljeni.
Tudi sam sem imel enake težave. Zato sem večkrat iskal rešitve na raznih naslovih, tudi na Siolovih, oziroma Telekomovih forumih. Najbolj opisan problem, ko Varen splet ne pusti Viberju pošiljanja in sprejemanja slikovnih posnetkov preko Wi-fi povezave sem videl v tem vprašanju, ki pa je staro skoraj štiri leta. Smešen se mi zdi odgovor s strani Siola. Ker je bilo vprašanje postavljeno dolgo časa nazaj sem upal, da je ta težava z Varnim spletom in Viberjem odpravljena, le jaz ne vem kako zadevo urediti. Zato sem danes klical tehnično pomoč in dobil enak odgovor, kot ga je drug uporabnik pred štirimi leti.

Ponovno začuden nad nasvetom tehnika, da pač naj preklopim povezavo iz Wi-i na mobilno, prenesem ali pošljem fotografije, potem pa se nazaj preklopim na brezžično povezavo. Obstaja pa tudi druga rešitev in sicer, lahko izklopim tudi Varen splet, prenesem slike, pa ga zopet vklopim. Hvala za pomoč sem povedal tehniku. Na to sem ponovno začel ekperiment z vpisovanjem naslovov v ČRNO&BELEM seznamu v meniju SPLETNEGA FILTRA. Dodajal sem Viber.com, in še nekaj drugih Viberjevih naslovov. Toda zaman. Pošiljal sem slike s svojega telefona na tablico drugega uporabnika Viberja, ki pa ni nič dobil, dokler oba nisva bila na mobilnem omrežju. Na to mi je padla ideja naslova *VIBER*, torej karkoli pred VIBER in karkoli za njim. To dovoljeno stran sem dodal v rubriko SPLETNI FILTER, potrdil, shranil in oddahnil. Ta nastavitev pri meni in znancudeluje. Upam, da bo delovala še komu.
Odgovorite s citatom
Staro 22.04.2019, 20:31
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599

Hvala za posredovano rešitev a kot sem vam napisal v e-sporočilu tako odprto nastavljen filter lahko predstavlja varnostno luknjo zato bi njegovo uporabo odsvetoval.

LP
Sandi
Staro 26.04.2019, 10:52
fires Uporabnik fires ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2011
Sporočila: 7

Ja res je, rešitev ni idealna, in to kar ste napisali je res.
Res je tudi, da ko uporabljamo mobilne povezave (Mobitel) je varnost po tej logiki še večja. Varen splet pa le zadrži (naj bi) veliko tudi škodljivih naslovov.

Pričakoval sem, da boste na podlagi tega namiga poiskali pravi naslov in ga uporabnikom ponudili namesto takega odgovora, kot pred štirimi leti. Pa sem se žal zmotil.

Verjamem, da si bo marsikateri uporabnik Varnega spleta znal izbrati optimalno nastavitev, ter rešitev tudi napisal za ostale, ki tega ne znajo, ne zmorejo ali pa enostavno za te težave niti vedeli niso.

Vse dobro.
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2019, 18:48
zelenposrcu Uporabnik zelenposrcu ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zelenposrcu
Član od: Aug 2018
Naslov: Emona
Sporočila: 114

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Hvala za posredovano rešitev a kot sem vam napisal v e-sporočilu tako odprto nastavljen filter lahko predstavlja varnostno luknjo zato bi njegovo uporabo odsvetoval.

LP
Sandi
Da tak exception ni potreben, je naloga razvojne ekipe TS.
Jasno kot beli dan je namreč, da vsak operater lahko beleži promet, marketinški guruji pa tudi dobro vedo, kaj raja uporablja. Zato bi se lahko že v osnovi nastavilo izjeme za tiste preverjene uradne povezave, ki morajo biti vzpostavljene, da nek servis, kot je Viber, deluje.

Lp.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
deluje, omrežju, siol, viber

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Račun: Optika Trio in dodatek kabelska TV AlienRex O storitvah 5 09.10.2013 17:14
Siol Box in njegovo delovanje Veron O storitvah 23 24.09.2012 00:30
SiOL TV(+) ne deluje simonv SiOL TV 17 30.04.2008 15:49

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:07.