Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 17.09.2006, 09:55
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472
Privzeto Re: Adolf Hitler

Prijatli , kaj ne vidite, da je takega reveža kot je bil Hitler sam Bog poslal Nemčiji kot narodu ? S tem krutim dejanjem je naš sveti Oče dejansko zbudil do takrat speči narod iz njegovega udobnega lenarjenja . Torej, : Hitler, kot duhovni revež je vseeno koristil celemu svetu, čeprav ga je v svoji neumni slepoti skorajda hotel uničiti ... Tu se spet dokazuje modrost našega Stvarnika, z posredovanjem v bedno preteklost človeštva . Tudi tu se pokaže, da je tudi ob najslabših , najnizkotnejših stvareh mogoče doseči najboljše . V najmanjših največje, tako kot to dela in vseskozi dokazuje Bog . Toda to niso čisto moje besede , ker moje bi bile ... !
Staro 17.09.2006, 10:12
Pripravnik

Je pa res, da je sam Bog blagoslovil Ameriko, ker kolikor jaz vem, imajo samo oni na svojem denarju natisnjeno Božje ime . Zatorej je njim dal nekoliko večjo oblast+pravice kot ostalim . Čeprav trenutno ne odobravam njihovega početja, v katerega jih je zavedel Buš , ( piši kao što govoriš ) . Vendar menim , da zaslužijo nekaj več kot ostali ki nimajo natisnjenega Stvarnikovega imena na svojih bankovcih : In God we trust . Zato pa tudi je Dolar najbolj cenjena valuta v svetu . Če bi mi Slovenci šli po osamosvojitvi po njihovih stopinjah , bi bila danes Slovenija v samem vrhu v svetu pred Ameriko. Tako pa, ko smo prilezli izpod zgodovinskega jarma tujcev, spet padli pod jarem nove Evrope . Torej, v 15 letih svobode, kolikor nam jo je namenil Bog, se nismo izkazali, in nismo naredili NIČ . Oj, uboga Slovenija, kaj bo s tabo . Namesto tega smo na denar tiskali in risali neke živali, in nepomembne bebce, prave člane pa "pozabili" v ozadju. Torej, za Slovenijo je rešitev obstajala, pa smo bili prebutasti da bi jo spoznali . No, nekaj podobnega se sedaj dogaja z celim človeštvom . Aja, BTW, rekel je ON : Blagoslovljen bodi narod, ki je celo na denar natisnil Moje Ime . To, in podobne stvari smo spregledali, in še danes jih ne . Kam vse to pelje, edino Bog ve, in upam , da kmalu prevzame svetovno vodstvo v svoje roke, kot je rekel ...
Staro 17.09.2006, 10:16
Lintvern Uporabnik Lintvern ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lintvern
Član od: Jun 2004
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 283

Citat:
Objavil-a kopron
Je pa res, da je sam Bog blagoslovil Ameriko, ker kolikor jaz vem, imajo samo oni na svojem denarju natisnjeno Božje ime . Zatorej je njim dal nekoliko večjo oblast+pravice kot ostalim . Čeprav trenutno ne odobravam njihovega početja, v katerega jih je zavedel Buš , ( piši kao što govoriš ) . Vendar menim , da zaslužijo nekaj več kot ostali ki nimajo natisnjenega Stvarnikovega imena na svojih bankovcih : In God we trust . Zato pa tudi je Dolar najbolj cenjena valuta v svetu . Če bi mi Slovenci šli po osamosvojitvi po njihovih stopinjah , bi bila danes Slovenija v samem vrhu v svetu pred Ameriko. Tako pa, ko smo prilezli izpod zgodovinskega jarma tujcev, spet padli pod jarem nove Evrope . Torej, v 15 letih svobode, kolikor nam jo je namenil Bog, se nismo izkazali, in nismo naredili NIČ . Oj, uboga Slovenija, kaj bo s tabo . Namesto tega smo na denar tiskali in risali neke živali, in nepomembne bebce, prave člane pa "pozabili" v ozadju. Torej, za Slovenijo je rešitev obstajala, pa smo bili prebutasti da bi jo spoznali . No, nekaj podobnega se sedaj dogaja z celim človeštvom . Aja, BTW, rekel je ON : Blagoslovljen bodi narod, ki je celo na denar natisnil Moje Ime . To, in podobne stvari smo spregledali, in še danes jih ne . Kam vse to pelje, edino Bog ve, in upam , da kmalu prevzame svetovno vodstvo v svoje roke, kot je rekel ...
Kakšna zabloda !

Na denar je potrebno kvečjemu natisniti Satana, ker je njegovo maslo, če je kdo res tako ******, da verjame v take pravljice :P
Staro 17.09.2006, 10:33
Pripravnik

Po eni strani imaš prav ! tako sem tudi jaz razmišljal pred približno 15. leti . Vendar, ko sem izvedel, da smo denar iznašli ljudje, sem začel razmišljati malo drugače ( torej bi morali biti samo ljudje natisnjeni gor ) . Ker, On je rekel, da nam ni hotel dati denarja. Ker prej smo imeli samo naturalne menjave . Potem, pa, ko smo ga iznašli, je rekel : no, sedaj, ko ste ga iznašli, sedaj ga kar imejte, toda posledice boste spoznali . Od tod vse gorje ki izhaja tudi iz samega denarja . Drugače pa je denar izvrsten reklamni pano, reklama za oznanjevanje pripadnosti . Namreč komu pripadaš : prahu, kamenjem, zemlji, rastlinam, živalim, norcem, ljudem, angelom, ali še višje, Bogu ... Zatorej, še vedno je bolje govoriti o Bogu, kot pa o padli revci Satani .

Nazadnje uredil kopron : 17.09.2006 ob 10:35.
Staro 17.09.2006, 10:34
Faust Uporabnik Faust ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Faust
Član od: Aug 2005
Sporočila: 134

Tema je o Hitlerju. Prosim ne zahajajte.
Staro 17.09.2006, 10:39
Pripravnik

Saj res, čist bi pozabil . Hvala, da si me opomnil . Sicer je prav, da se izve vse okoli Hitlerja, in da se učimo na njegovih napakah, ker živimo za prihodnost . Vendar pa ga ne smemo preveč obravnavati, ker so tu zdaj še bolj pomembni dogodki ...
Staro 17.09.2006, 11:50
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a sJavorshek
Pol mi pa povej, kako si razlagaš tole njegovo izjavo:

"Smrt enega je tragedija, smrt milijonov je statistika."

Ja, a ni resnična?

V Sloveniji se približno 400 ljudi letno ubije v prometnih nesrečah, še okoli 600 pa jih naredi samomor.

Dela kdo paniko zarad tega? Ne, to je samo statistika.
Staro 17.09.2006, 12:23
Rodrigo Uporabnik Rodrigo ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce Rodrigo
Član od: Mar 2004
Sporočila: 15.567

Citat:
Objavil-a Landon89
Skupaj s Stallinom najbolj temna stvar zgodovine, le da je Hitler hotel dobro 'svojemu' ljudstvu(na račun ostalega sveta), medtem ko je Stallin z***aš še 'svoje' ljudi.

Glede na to da je dal pobiti na tisoče otrok ki so bili teleso pohabljeni (V Nemčiji da se razumemo - pa tudi drugod po Evropi pozneje), da je sprožil programe kastriranja pohabljenih odraslih moških (da ne bi mogli zaploditi novih pohabljencev) ne bi rekel da je v resnici želel dobro svojemu ljudstvu.

Pa ne pozabit kaj je naredil vojakom pri Stalingradu - prepustil jih je težki smrti v ruskem ujetništvu. V bistvu jim je namenil enako usodo kakor svojim nasprotnikom... Ne, Hitler nikakor ni želel dobro nikomur. Morda se je v določenem času tako zdelo - ampak v ozadju so bili načrti, zaradi katerih je Hitler postal največji grobar nemškega naroda v zgodovini.
Staro 17.09.2006, 12:28
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a Rodrigo
Glede na to da je dal pobiti na tisoče otrok ki so bili teleso pohabljeni (V Nemčiji da se razumemo - pa tudi drugod po Evropi pozneje), da je sprožil programe kastriranja pohabljenih odraslih moških (da ne bi mogli zaploditi novih pohabljencev) ne bi rekel da je v resnici želel dobro svojemu ljudstvu.

Pa ne pozabit kaj je naredil vojakom pri Stalingradu - prepustil jih je težki smrti v ruskem ujetništvu. V bistvu jim je namenil enako usodo kakor svojim nasprotnikom... Ne, Hitler nikakor ni želel dobro nikomur. Morda se je v določenem času tako zdelo - ampak v ozadju so bili načrti, zaradi katerih je Hitler postal največji grobar nemškega naroda v zgodovini.
prvi odstavek je brezhiben.

pri drugem, pa ti manjka kaka urca zgodovine. Rusi so namreč razbili Mansteina in njegove divizije že na poti, ko so hiteli na pomoč vojski v Stalingradu.
Staro 17.09.2006, 12:37
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Knez, vrjem men, da ni mislu o statistiki na cestah, pač pa na statistiko v ruskih sibirskih taboriščih.

Hitler ni bil nikakršen blagoslov od Boga.
Pa ne mi vpletat še ene zablode v že tko zablojeno temo.

Rodrigo, še najbolj si se približu resnici.
Ne sam on, ampak kar celo vodstvo NSDAPja je pobijalo vse, kar jim ni odgovarjalo.

Priporočam vsem, ki jih zanima tale tema, da si ogledajo film Der untergang.
Najbrž ena izmed mnogih zgodb, za katero sem vesel, da je ni pograbu hollywood, ampak so jo obdelal nemci.
V filmu se vid lepo prizor, kako dolfi spodbuja mladino (preostale otroke iz Hitlerjugend) v boj za idejo, k se je že zdavnaj izrodila in propadla, med tem, k ve, da jih pošilja v smrt, zato, da bo on lahko obdržu še dan življenja.
Tolk o blagoslovu za nemški narod.

Značke
adolf, hitler

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:28.