Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.03.2007, 15:07
alfamann Uporabnik alfamann ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce alfamann
Član od: Sep 2006
Sporočila: 16
Privzeto Re: SIOL TV NA PC-ju-POMOČ

Sem že porihtal. Namreč imam linijo adsl2+, jaz pa sem pisal ip 10...........Glavno da dela, pa snema
Odgovorite s citatom
Staro 20.04.2007, 21:17
markokov Uporabnik markokov ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 84
Exclamation SIOL TV NA PCju

Lepo pozdravljeni!

Imam eno težavo in ne vem kaj bi bilo narobe.

Želim vzpostavit SIOL TV na PCju vendar ne vem ali je kaj narobe ali jaz ne znam! Prebral sem že ves forum tukaj in na Aditeyi!

Imam paket trio, 2TV, eno mrežno kartico. Namestil sem si VLC in Aditeya TV. Nato sem, dal išči IP vendar mi nič ne najde. Stvar ne deluje!

Prosim za kakršni koli nasvet!

Hvala že vnaprej!
Odgovorite s citatom
Staro 20.04.2007, 22:00
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ali mrežno priklopiš na izhod komunikatorja, ki je konfiguriran za TV?
Si tolk malo napisov, da mi ni nič jasno kaj si spregledal?!
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2007, 09:42
Novinec

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Ali mrežno priklopiš na izhod komunikatorja, ki je konfiguriran za TV?
Si tolk malo napisov, da mi ni nič jasno kaj si spregledal?!
Najprej sem naložil VLC player, ob inštalaciji izbral ActiveX Plugin, nato sem še namestil Aditeyo TV.

Imam Sagem in na strani v ETH1 je priključen internet, v ETH2 pa Amino za TV, na zadnji strani pa telefon Siol, na zadnji strani ETH1 in ETH2 je prazno!

Nato sem izbral Tools.exe, ki sem ga našel v isti mapi kot je inštaliran program AditeyaTV, iz padajočega seznama sem izbral mrežno kartico (Local Area Connection) na katero je priklopljen kabel iz ETH2 porta. Nato sem pritisnil gumb "Search for IP" ampak je iskalo vendar našlo nič!

Bo mogoče zdaj lažje razbrati kje sem kiksnil?
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2007, 12:04
Mojster

Če prav razumem imaš računalnik povezan le prek ETH1 na Sagemu, kar sem že včeraj nekako predvidel. Za TV ga moraš povezat prek ETH2 ni važno ali zadaj ali ob strani!! Izhodi so različno konfigurirani in prepuščajo ali interenet (ETH1) ali TV (ETH2) oboje nobedn!

Z eno kartico oboje ne gre. No vsaj normalno ne. Enkrat sem imel en switch vmes pa je blo zelo slabo stabilno. Vsako uro je vsaj enkrat skup padlo. ČE se da izhode sedaj kako prekonfigurirat, da gre vse prek ene mrežne z enim kablom pa ne vem.
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2007, 12:12
Novinec

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Če prav razumem imaš računalnik povezan le prek ETH1 na Sagemu, kar sem že včeraj nekako predvidel. Za TV ga moraš povezat prek ETH2 ni važno ali zadaj ali ob strani!! Izhodi so različno konfigurirani in prepuščajo ali interenet (ETH1) ali TV (ETH2) oboje nobedn!

Z eno kartico oboje ne gre. No vsaj normalno ne. Enkrat sem imel en switch vmes pa je blo zelo slabo stabilno. Vsako uro je vsaj enkrat skup padlo. ČE se da izhode sedaj kako prekonfigurirat, da gre vse prek ene mrežne z enim kablom pa ne vem.

Rock hvala za odgovor. Mi je uspelo usposobit zadevo in dela! Edino vsake toliko časa prične kockat se, da to kako odpravit!? Imam v nastavitvah mogoče kaj narobe?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2007, 12:30
Mojster

A ti prek AMINA kdaj zakocka?
Kocke načeloma nimajo z obdelavo na PC nobene veze, saj kakšenga 800 mhz celerona ali še kaj švohnejga z grafično na osnovni plošči verjetno nimaš. Izlop AMINO, ko gledaš prek TV. Če je linija mal na meji bodo kocke tudi na PC zginle.
Kontaktirej "storz"-a, da ti na profilu kaj porihta, če se seveda da.
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2013, 16:34
madjazz Uporabnik madjazz ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 5

Kako je mogoče, da preberem vsa navodila, vse nastavim, kot naj bi bilo treba, pa mi še vedno ne deluje sioltv na računalniku. Dejansko sem imel vse narejeno in je delovalo, dokler nisem naročil siol trio paket in siolbox. Od tega trenutka, ko sem aktiviral siolbox, pa mi tv ni več delala na računalniku, vendar se do sedaj nisem preveč sekiral, ker sem bil prepričan, da zaradi boxa ne bom rabil več pc-ja za snemanje. Od tega je sedaj že skoraj dve leti. Sedaj pa imam spet željo stvar narediti nazaj na pc, pa mi ne rata več.

Imam sinope568+ r3, siolbox in nedavno sem ponovno priključil sagema. Tukaj vse lepo deluje, samo na pcju ne.

Kaj sem naredil:
1. Našel sem ip od sagema in ga povečal za ena, maska 255.255.0.0
2. Nastavil sem vlc, kot piše, prav tako multicasttv
3. Nastavil route ... (tega dela se ne spomnim, da bi nastavljal, ko sem prvič uspešno nastavil sioltv na pcju) tole mi sedaj ni čisto jasno ali obstaja samo ena možnost za sioltv, ali jih je več
4. Preveril firewall oz. Ga izklopil

V navodilih nisem našel, da bi bilo potrebno še kaj storiti, da bi delovalo. Vensar mi ne deluje. Ali je še kakšna zadeva, ki sem jo izpustil? Jaz nimam več ideje kaj bi bilo narobe.
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2013, 18:57
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855

Če si v Win7 ne rabiš nobenih IPjev pisat. V multicastu izbereš pač mre
no katera je vezna na video port na modemu in tapravo playlisto in v fw moraš omogočit multicastu promet na javnem/public omrežju.
Odgovorite s citatom
Staro 09.02.2013, 20:39
madjazz Uporabnik madjazz ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 5

No trenutno testiram v win xp... playlist a tudi imam že toliko kopij, da ne vem kera je prava.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
pcjupomoČ, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:06.