Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 01.11.2006, 09:48
porota3 Uporabnik porota3 ni prijavljen
Banned
Član od: Jan 2006
Sporočila: 40
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni mater

Citat:
Objavil-a BMX
Sicer zamujaš za enih 14 dni, ampak vseeno http://forumi.siol.net/showthread.php?t=20685
Nisem bil pol leta skoraj nič gor in sem zamudil temo:D
Staro 01.11.2006, 10:02
ElQurc Uporabnik ElQurc ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce ElQurc
Član od: May 2004
Sporočila: 236
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni mater

Citat:
Objavil-a porota3
DDV je za računalnike 20%, pa zgleda da se vladi zdi prenizek in so dodali še 8 sit trošarine za vsak gigabajt. To je pri nekaterih medijih dodatno več kot 20% trošarine. V Avstriji pa poznajo še celo nižji DDV za računalnike kot ostali potrošni material.

S čim se je računalništvo tako zamerilo slovenski vladi, da mora biti obdavčeno po posebni stopnji.
napačno si usmeril svoj gnev :D
to so zakuhali avtorji (glasbeniki, pevci itd), katerih dela se lahko distribuira preko različnih nosilcev (diski, cd, dvd, usb ključi itd)

nosilci tega zakona so združenja teh ''umetnikov'', vlada, parlament so le popustili in sprejeli zakon
nekaj podobnega se je dogajalo tudi pod drnovškom in ropom, le zakon je bil sprejet pod to vlado
Staro 01.11.2006, 10:20
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni material!

sej če gledaš po drugi strani s programi glasbo in filmi ki sem jih letos potegnil in neta sem prihranil nekaj milijonov tolarjev naj jim bo tistih 8 sit.
Staro 01.11.2006, 13:13
Banned

Citat:
Objavil-a ElQurc
napačno si usmeril svoj gnev :D
to so zakuhali avtorji (glasbeniki, pevci itd), katerih dela se lahko distribuira preko različnih nosilcev (diski, cd, dvd, usb ključi itd)

nosilci tega zakona so združenja teh ''umetnikov'', vlada, parlament so le popustili in sprejeli zakon
nekaj podobnega se je dogajalo tudi pod drnovškom in ropom, le zakon je bil sprejet pod to vlado
Če so zahtevali denar,nebi bilo potrebno vladi dodatno obdavčit ravno računalnikov, ki so že tako visoko obdavčeni. Lahko bi ga vzeli iz proračuna.
Staro 01.11.2006, 13:17
Banned

Citat:
Objavil-a mertseger
sej če gledaš po drugi strani s programi glasbo in filmi ki sem jih letos potegnil in neta sem prihranil nekaj milijonov tolarjev naj jim bo tistih 8 sit.
DVD ki stane 80 SIT, to pomeni še dodatno 40 SIT davka.

Trošarina je iz cigaret prišla tudi na računalnike.
Staro 01.11.2006, 13:29
Sa1nt Uporabnik Sa1nt ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2004
Naslov: Okolica Bleda
Sporočila: 35
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni material!

zal, taka je resnica. Sam ce smo do sedaj z dolocenimi torenti, kazza, ftp.ji in podobnimi DL programi prisparali ogromne kolicine dnarja, naj jim bo.

Drugace pa ... se bo kmalu na trgu nasla kaksna cenej zadeva ( ka cd.je in podoben potrosni material ), kot vedno in povsod ( cigareti primer ).

Lp
Staro 01.11.2006, 14:50
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Sporočila: 980

Meni pa ni všeč, da moram za to, da lahko spravim moje fotografije iz morja na dvd plačati SAZASu davek. Saj na ta dvd spravljam SVOJE delo. Torej SVOJE avtorske pravice.
Prav tako mi ni všeč, da moram za arhivo LEGALNO KUPLJENIH PROGRAMOV, pa emailov, ki sem jih napisal, pa podatkovnih baz, ki sem jih jaz ustvaril in za katere so pravice jasno določene, pa moram vseeno SAZASu plačat. To pa mi diši malce proti protiustavnosti.
Staro 01.11.2006, 14:57
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Se strinjam. Ta prispevek je ena večjih bedarij. Nimam nobene slabe vesti zarad downloadanja audio in video posnetkov.

Po moje tudi meji na neustavnost. Svoj primer si že navedel. Podobni primeri so v precej slovenskih firmah. Diske in ostale pomnilniške medije uporabljajo za shrambo svojih izdelkov, najsi bodo word dokumenti ali ne vem katere baze podatkov. Vendar morajo zdaj po novem za to plačat Sazasu, za katerega je pa znano, da nima povsem urejene dokumentacije, tako da tudi ves denar, ki se steče v njihov mošnjiček, ne teče naprej avtorjem. itd. itd.

Glasbena in filmska industrija bi se lahka mal zamislila. Vseeno bi raje dal recimo 1500 sit za originalen cd z ovitkom in vsem. Ampak ne. Oni nabijajo in nabijajo marže. Ko jih ***e. Če ne znajo it v korak s časom(nove tehnologije), je to njihov problem, ne moj.
Staro 01.11.2006, 15:11
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Sporočila: 980

Saj je nekje bilo objavljeno, koliko od prodanega dvd-ja dobi avtor. Mislim, da nekje med 10 - 13% .

Pa še nekaj. Sam ne downloadam ne filmov, ne muzike ne ostalih stvari. Ker če hočem res dober film pogledat, grem v kino, pa tudi po tv-ju dobre filme napovedujejo po en teden že vnaprej, po radiu pa mi tako ali tako igra vedno druga glasba.

Torej. Me res zanima, kakšno zaslugo ima SAZAS pri shranjevanju mojih mailov.
Staro 01.11.2006, 15:18
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Koliko dobi avtor, je stvar pogodbe. Eni več, drugi manj. Problem pri tej "rešitvi" je v tem, da niso ničesar rešili. Samo ena, že tako prepolna malha, se bo še bolj polnila.

Če pa je namen tega prispevka res dobronameren(osebno sem prepričan, da so določeni lobiji zlobirali ta prispevek za doatno filanje svojih žepov), so se pa problema lotili na napačnem koncu. "Zdravijo" posledice, vzroki pa ostajajo.

Značke
cvetke, dražji, mediji, računalniki, spominski, vladne

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:15.