Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 01.11.2006, 19:08
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni mater

Citat:
Objavil-a ElQurc
napačno si usmeril svoj gnev :D
to so zakuhali avtorji (glasbeniki, pevci itd), katerih dela se lahko distribuira preko različnih nosilcev (diski, cd, dvd, usb ključi itd)

nosilci tega zakona so združenja teh ''umetnikov'', vlada, parlament so le popustili in sprejeli zakon
nekaj podobnega se je dogajalo tudi pod drnovškom in ropom, le zakon je bil sprejet pod to vlado
Ja in, kaj je veliki bog Janša naredil. Nič. Leto in pol, po tistem, ko bi zlahka (še posebej glede na javno mnenje), zavrnil tak zakon, on NIČ. Očitno so bile provizije in "zagotovljena reklama" preveč mamljive. Tok o borcu proti korupciji.
Staro 01.11.2006, 19:10
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni mater

Citat:
Objavil-a NaceM
Saj je nekje bilo objavljeno, koliko od prodanega dvd-ja dobi avtor. Mislim, da nekje med 10 - 13% .

Pa še nekaj. Sam ne downloadam ne filmov, ne muzike ne ostalih stvari. Ker če hočem res dober film pogledat, grem v kino, pa tudi po tv-ju dobre filme napovedujejo po en teden že vnaprej, po radiu pa mi tako ali tako igra vedno druga glasba.

Torej. Me res zanima, kakšno zaslugo ima SAZAS pri shranjevanju mojih mailov.
Nejc, še en kup suckerjev, ki duši Slovenijo. Poleg kmetavzarjev, ki so najbolj priviligiran sloj (poglejte višino kmetijskih subvencij, in vam bo vse jasno).
Staro 01.11.2006, 19:13
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a MP3CE
Nejc, še en kup suckerjev, ki duši Slovenijo. Poleg kmetavzarjev, ki so najbolj priviligiran sloj (poglejte višino kmetijskih subvencij, in vam bo vse jasno).
Saj kmetje, če ne bo po njihovo bodo se pa šli še en kmečki punt. :D :D
Staro 01.11.2006, 20:01
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni material!

Država potrebuje denar.
Staro 01.11.2006, 20:13
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Re: Po mnenju vlade morajo biti računalniki višje obdavčeni kot ostali potrošni material!

Država je pač draga.
Staro 01.11.2006, 22:53
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Država je draga in zapravljiva.
Požrešnih prisklednikov, ki bi radi lepo živeli na tuj račun pa vse več.
Žalostno pa je to, da vlada ugodi njim, in ne državljanom, ki jo plačujejo, da bi z denarjem ravnala gospodarno, prisklednike pa naučila delati.

Staro 02.11.2006, 13:02
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196
Privzeto Re: dražji računalniki in spominski mediji (vladne cvetke)

Morda se kmalu spet obetajo sremembe, kajti Evropska komisija meni, da je davek na nosilce podatkov v nasprotju z načeli notranjega trga povezave
Staro 03.11.2006, 20:00
Mikimuster5 Uporabnik Mikimuster5 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Mikimuster5
Član od: Aug 2006
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a bajs01
ja kaj?
vohajo možnost dodatnega polnjenja proračuna , da bodo lažje zapravljali! bljak!
le kje so časi mračnega fevdalizma z nemogoče oderuškimi desetinami?
Ja, nekoč davno (v črnih časih) je bil davek 1 desetina (10%). Danes imaš samo če prdneš (je ni stvari ki bi jo naredil, kupil ali prodal) takoj za plačat 2 desetini (20%), na koncu vsakega leta pa na vse prdce skupaj dodatne desetine, da raznih davkov ovitih v celofan prispevkov in zavarovnanj niti ne omenjam. Pa nas učijo, da so včasih bili ljudje hlapci. Kaj smo pa danes? Kot kaže butasti hlapci.

Saj nebi nič rekel če se bi davkoplačevalski denar smoterno in gospodarno porabljal nam vsem v korist. Žal pa pri nas imajo predvsem posvečeni korist (sodobni aristokrati). Z drobtinami ki ostanejo se pa kregamo kaj je bolj potrebno da se naredi.
Pa ima narod kost za glodat (meso je pa itak že v ritih priviligirancev).
Staro 03.11.2006, 20:10
Mikimuster5 Uporabnik Mikimuster5 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Mikimuster5
Član od: Aug 2006
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a NaceM
Meni pa ni všeč, da moram za to, da lahko spravim moje fotografije iz morja na dvd plačati SAZASu davek. Saj na ta dvd spravljam SVOJE delo. Torej SVOJE avtorske pravice.
Prav tako mi ni všeč, da moram za arhivo LEGALNO KUPLJENIH PROGRAMOV, pa emailov, ki sem jih napisal, pa podatkovnih baz, ki sem jih jaz ustvaril in za katere so pravice jasno določene, pa moram vseeno SAZASu plačat. To pa mi diši malce proti protiustavnosti.

Točno tako. Če bi ta davek pobirali kot navaden davek/trošarino, me nebi tako motilo, kot to da mi država vsiljuje vlogo pirata (ker biti kaznovan za nekaj, pomeni da si tudi storil to). Denar svojega avtorstva (fotografije, lastni programi in delo) bom pa moral plačevati drugim avtorjem. Bolano...

Značke
cvetke, dražji, mediji, računalniki, spominski, vladne

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:13.